şifalı bitkiler

Arzuhan Doğan YalçındağArzuhan Doğan Yalçındağ

                Arzuhan Doğan Yalçındağ Saint Michel lisesini bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünü bitirmiştir. İngiltere’de işletme eğitimi aldıktan sonra eğitim hayatını tamamlamış ve 1990 yılında Milpa bünyesinde Alman Quelle şirketi ile ortak bir şekilde Mail Order şirketini kurarak iş hayatındaki yerini almıştır. 1992 yılına kadar bu şirkette genel müdürlük yapan Arzuhan Doğan Yalçındağ 1992 ve 1995 yılları arasında Alternatif Bank’ın kuruluş çalışmalarında görev almıştır. Alternatif Bank’ın faaliyete geçmesiyle birlikte bankadaki genel müdürlük pozisyonuna transfer olmuştur. 1995 – 1996 yıllarında Milliyet Dergi Grubu’nda Finans bölümünün sorumluluğunu üstlenmiş ve Kanal d’de çalışmaya başlamıştır. 1999 yılında ise CNN International ve Doğan Holding arasında işbirliği kurarak Türkiye’de yayın yapacak bir haber kanalının kurulmasını sağlamıştır. 2000 yılında yayın hayatına başlayan CNN TURK Amerikalı Time Warner grubu ile ortak bir çalışma sonucunda kurulmuştur.

Arzuhan Doğan Yalçındağ Aydın Doğan Vakfı’nın kurucuları arasında bulunmaktadır ve günümüzde hala aktif olarak yönetim kurulu üyeliğini devam ettirmektedir. Yalçındağ Aydın Doğan Vakfı yönetim kurul üyeliğinin yanı sıra aynı zamanda Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Türk Amerikan İş Adamları Derneği, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği içerisinde sahip olduğu görevlerini aktif olarak sürdürmektedir. Aynı zamanda Avrupa Birliği için Kadın İnisiyatifinin kurucu başkanı olarak da Avrupa Birliği üye ülkelerinde Türkiye adına lobi çalışmalarında bulunan Arzuhan Doğan Yalçındağ günümüzde hala aktif olarak Doğan TV ve radyolarında Ceo ve yönetim kurulu üyeliklerine de devam etmektedir.

Kariyerinde oldukça büyük başarılara imza atan Arzuhan Doğan Yalçındağ TÜSİAD’ın tarihindeki ilk kadın başkan olarak seçilerek tarihe geçmiştir.  Dünya Ekonomik Forumu (WEF ) tarafından Genç Global Lider seçilmiş ve en son olarak AKP hükümeti tarafından seçilen, ülkemizdeki barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Ege Bölgesi’nden giren kişiler arasında bulunmaktadır.

Kariyeri ile ve iş hayatında yapmış olduğu başarılı işleri ile oldukça ön planda olan Arzuhan Doğan Yalçındağ Mehmet Ali Yalçındağ ile evlidir. Bu evliliğinden iki çocuk sahibidir.Etiketler:
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı