şifalı bitkiler

Alerjik kaşıntılar ve Saç Dökülmesi için ÖnerilerKanal 7 ekranlarından tanıdığımız Serdem Çoşkun‘un programına katılan sürekli pazar günleri eşlik eden Bitki Uzmanı Mustafa Aydıner Alerjik kaşıntılar ve Saç dökülmesi için sizlere bitki kürlerinden formüller verdi.

İlk olarak Alerjik kaşıntıların formülünü veriyoruz.

Gerekli malzemeler:

5 litre kadar su

2 veya 3 avuç kadar buğday kepeği

suyu tencereye koyun ve kaynatın. kaynadıktan sonra içine buğday kepeğini koyun ve 20 dakika ağzı kaplı olarak kaynatın.(taşmamasına özen gösterin)

Elde ettiğimiz karşımı  ılımaya bırakın ve süzün ve kaşıntı olan bölgelere pamuğu bu su ile ıslatıp pansuman yapın. ve pamuğu o bölgelerin üzerinde bekletin.gündüzleri bu uygulamayı yaptıktan sonra gece yatmadan önce de;demir suyu ile tüm vucudu yıkayın. Vücudunuz durulamayın öyle çıkın.

 Saç dökülmesi sorunlarına  karşı oldukça etkili formül :

Mustafa Hoca Saç dökülmesi sorunlarıda yaşıyorsanız  sizlere bir formül veriyor  sifalibitkilere.com

bunun için gerekli malzemeler:

4-5 avuç odun külü

5 litre su

yarım kilo kına

yarım kilo hakiki zeytin yağı

Yapılması ve uygulama

İlk olarak  eşit miktardaki kına ve zeytin yağını karıştırarak macun kıvamına getirin. bu karışımı saçınıza masaj yaparak sürün ve 3-4 saat bekletin(eğer saçınız açık renk değilse kına saç renginizi değiştirmeyecektir). bu arada 5 litre suyu kaynatın içine odun külünü atın.yarım saat kaynatıp ılınınca süzün. kınalı saçınızı normal şekilde yıkayın. ardından süzmüş olduğunuz küllü su ile de saçınızı yıkayın. saçlarınız hem dökülmeyecek ,hemde küllü su sayesinde ipek gibi olacaktır.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı