şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Nasır TedavisiKırlangıçotu (chelidom Majus)

Kırlangıçotu nası ilacı olarak oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Bu mucizevi bitki ile hazırlayabileceğiniz, bitkisel nasır çözümü;

Malzemeler :

1,5 litre su
1 çay kaşığı potasyum klorit
115 gram doğranmış taze kırlangıçotu
250 ml gliserin

Hazırlanışı :

Orta boy bir tencere içerisine suyu ve potasyum kloriti koyun. Kısık ateşte potasyum suda eriyinceye kadar karıştırın. Potasyumun erimesinin ardından ocaktan alın ve kırlangıç otunu ekleyin.Dahasonra.

2 saat demlenmeye bırakın. Demlenmenin ardından tencereyi tekrar ocağa alın ve kaynatın. Kaynadıktan sonra 20 dk. kısık ateşte pişirin. Süre sonunda karışımı süzün. (Süzülmüş kırlangıç otlarını atın)

Kalan karışım buharlaşıp, 1,5 su bardağı kalana kadar kaynatın. Kalan sıvıya gliserini ekleyin ve 2-3 dk. kaynatmaya devam edin.

Kullanılışı :

Elde edilen bu mucizevi karışımı günde iki kez uygulayabilirsiniz. Dışarı çıkmadan ve yatmadan uygulanması tavsiye edilir.

Not : Potasyum Klorit, marketlerde ve eczanelerde satılmaktadır.

 İncir ve incir sapında bulunan süt nasır üzerine sürüldüğü taktirde nasırların tedavi edildiği görülmüştür. İncirin bünyesinde bulunan protein parçalayıcı enzimler nasır da dahil olmak üzere istenmeyen deri oluşumlarını önlemeye yardımcı olur.

* Dilimlenmiş taze domates dilimleri yarım saat arayla nasır üzerine bandaj yapılır.İyi gelcektir.
* Patlıcan tohumları suda haşlandıktan sonra sıkılarak süzülür ve elde edilen posaya kına ilave edilerek lapa kıvamına getirilir. Elde edilen lapa nasır üzerinde sürülerek bandaj yapılır


Etiketler: , , , , , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı