şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Kilo Almanın YollarıMazemeler:Kuru siyah uzum 250gram,bir çay kaşığı kına kına  ile 1 tutam pelin otu ilave ediniz.(kına kına bir bikidir)

Yapılışı:Bu karışım et makinesinde çekilip 3 litre su içerisine koyup karıştırılır. Daha sonradan yarı suyu gidinceye kadar bu kür güzelce kaynatılır. Temiz bir tülbent ile bu kür süzülüp (süzülmüş üzüm suyu başka bir kaba alınır) kalan posası ikinci kez başka bir kapta 3 litre su içerisine karıştırılır ve tekrar dan  yarı suyu gidinceye kadargüzelce kaynatılır. Bu üzüm suyu da temiz tülbent ile süzüldükten sonra ilk başta yapılan üzüm suyu ile karıştırılır ve bu karışıma bir miktar şekerle tatlandırılır.

Sabahtan ikindi vaktine kadar bol bol yapılan üzüm küründen içiniz. Su içilmemelidir, ikindiden sonra susuz kalınır. Akşamdan sonra bol bol yoğurt yenmelidir. Gece yarısıda  içine bal ilave edilmiş süt içilir. Prof. Dr. Ahmet Maranki bu terkipin asla bırakılmamasını söylüyor. Sabahları ise kahvaltıda çay yerine sebze ve meyve suları içilmelidir.Etiketler: , , , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı