şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Baş AğrısıAhmet Maranki Baş Ağrısı
BAŞ AĞRISI
Baş ağrısının farklı sebepleri vardır bunlar , hüzün, verem, menenjit, solunum yetersizliği, tifo, kabızlık, göz bozukluğu, safra, karaciğer hastalığı, grip, bademcik, dik tansiyon, sinüzit, düşük tansiyon, nezle, baskı benzeri pekçok nedeni olabilmektedir baş ağrısının. Bu rahatsızlığın neden kaynaklandığını bir doktora baş vurarak araştırmamız en doğrusudur. Evde kendimizinde yapabileceği bir takım bitkisel tedavilerdende yararlanabiliriz.
BAŞ AĞRISI GİDERİCİ BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* bir-2 Çay kaşığı melisa bitkisini 250 ml kaynatılmış suya karıştırın. Yapmış olduğunuz çaydan günlük iki bardak tüketin.
* bir çay bardağı suyu kaynatın, içerisine bir çay kaşığı civan perçemi koyun, on dakika demleyin günde iki çay bardağı tüketin.
* bir su bardağı kaynamış suya 4-10 gr oğulotu koyup, 10 dakika dinlendirin, bu karışımı günde iki defa tüketin.
* bir su bardağı kaynatılmış suya yarım çay kaşığı toz zencefil koyun ve 10 dakika dinlendirin. Yapmış olduğunuz bu çaydan günde iki bardak tüketin.
* bir su bardağı kaynatılmış meydana gelen suya iki gr papatya ekleyin ve on dakika dinlendirin, günlük iki bardak tüketin.
* Karabaş otu, papatya, kekik ve lavanta bitkilerinden, bir su bardağı kaynamış suya bir çay kaşığı koyup 5 dakika demleyin. Yapmış olduğunuz bu çaydan günlük üç bardak tüketin.
*2 su bardağı suyu kaynatın, içerisine oğulotu, defne ve fesleğenden birer tatlı kaşığı koyun, bu hazırlamış olduğunuz karışımı 15 dakika dinlendirin. Bir ay süresince itinalı olarak günlük 2-3 bardak için.
* Bir miktar nane yağı ile alkol’ü karıştırın, hazırlamış olduğunuz bu karışım ile şaşaklarınızı ovalayın. Baş ağrınıza faydası olacaktır.
* Bir Çok Defa başı ağrıyan kişilerin magnezyum tüketmeleri öneri edilir. Enbaşta semiz otu ve yeşil yapraklı bitkilerin tüketimi ile baklagiller ve işlenmemiş tahıllarda bol miktarda magnezyum bulunur .
* bir su bardağı kaynatılmış suyun içerisine, önceden karıştırmış olduğunuz 40 gr kedi otu kökü, 20 gr lavanta çiçeği, 20 gr melisa yaprağı ve 20 gr ıhlamur’dan, 5 ya da 10 gr arası koyulur. On dakikademlenir. Bu karışımdan günde iki bardak içilmesi öneri edilir.
* 250 ml kaynatmış olduğunuz suya bir çay kaşığı kuru kekik koyarak kendinize bir çay hazırlayın. Bu çay baş ağrınıza olduğu benzeri, kompres yaparak sırt ve omuz adalelerinize, tansiyona ilişkili boyun ağrınızada iyi gelecektir .Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı