şifalı bitkiler

Bebeklerde Diş Çıkarma

Bebeginizin cok rahatsız oldugu bi dönem olacaktır. Bakın neler görücez;
Annelerin ve elbette bebeklerin en zor dönemlerinden biridir diş çıkarma dönemi . Çoğu bebek bu süreçte oldukça zorlanır. Ancak, güçlük her çocukta benzer olmaz. Kimi bebek bu dönemi pratik geçirirken, kimisi ek olarak zor atlatır. İlk diş büyük ihtimalle 6-7. aylarda çıkar.

Dişetinde şişmelerin başlaması, dişlerin birden çıkacağı manasına gelmez. Bir Önce dişeti kızarır ve bebek dişlerini kaşımak isterse. Sizi ısırmaya başlar. Ağrısı vardır. Salya akıtmaya başlar. Cildini tahriş etmesini önlemek amaçlı salyayı sık sık hafifçe silin. Bu dönemde, bol salyaya bağımlı hafif öksürük de bulunabilir.

 

Etiketler: , ,

Makyaja Başlamadan Önce Öneriler

 Makyaja Başlamadan Önce Öneriler
Makyajınızın bu arada daimi ve etkileyici olmasını istiyorsanız makyaja başlamadan önce aşağıdaki tüyoları uygulayın!

• Makyajınızı temiz ve nemlenmiş bir cilt üzerine yaparsanız bu arada hoş bir manzara elde edersiniz. Ama silme ve nemlendirme işlemlerini, makyajdan asgari bir saat bu arada önce yapmalısınız. Özellikle nemlendiricinizi makyajdan hemen önce kullanmamalısınız. Çünkü cilt, kremle beraber boyayı da emebilir, özellikle allık sürerken parçalı bir manzara yaratabilir.

• Makyajdan önce saçlarınıza bitiş şeklini verin. Dolayısıyla sprey, jöle buna benzer şekillendiriciler makyajınıza karışmamış olur .

• Ne giyeceğinizi eskiden belirleyin ki, makyaj amaçlı kullanacağınız renkleri ve makyaj tarzınızı da eskiden kestirebilesiniz.

• Fondöten seçerken cilt renginizi güzel belirlemeniz gerekir. Bunun amaçlı en cazip ışık, gün ışığıdır.

Kozmetik merkezlerini aydınlatan florasan lambalar, cildi olduğundan bu arada soluk gösterir.

Etiketler: ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp