şifalı bitkiler

Topuk Dikeni Tedavisi

Bir çok insan topuk dikeniyle başa çıkmaya çalışıyor ve bir çok insanda daha topuk dikeninin ne olduğunu bilmiyor.Topuk dikeni olan kişileri rahatsızeder üzerine basamaz.
Topuk dikeni nedir?: Ürik asiti kanda çok yükseldiğinde topuk dikenine sebeb olur. Bu hastalığa yakalanan kişiler öğle vede akşam olmak üzere günde 2 kez yemeklerden sonra 5’er adet ardıç tohumu yemeleri gerekir.
Bitkisel kürler:
* günde 1 defa 2 kova sıcak suya, dolu 1 çay bardağı kekik konulup, ılık hale gelince hasta olan ayak bu suda 20-30 dakika bekletilir.
+ 4 adet elma kabuğu, 1 lt suda 10 dakika kaynatılır. 30 dakika beklettikten sonra süzülür ve 2 yemek arasındaki saatler de ve yatmadan önce olmak üzere günde 3 su bardağı içilir.

Etiketler: , , , ,

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır
Evde natürel ağda ne türlü yapılır?

İstenmeyen tüylerden en emniyetli şekilde kurtulmanın karayolu ağda uygulamasından geçiyor. Ağdayı hem tek ayrı olarak sıhhatli hem tek de ayrı olarak natürel tek şekilde hanede yapmaya ne dersiniz? İşte, rahatlıkla hazırlanabilen ev imalatı ağda tarifi…

Malzemeler

2 su bardağı toz şeker
2 su bardağı su
1 çay kaşığı limon tuzu
Hazırlanışı

Tencereye şeker ve suyu koyup tahmini 10 dakika karıştırın. Limon tuzunu da ek ederek karıştırmaya aynı ritimde devam edin. Ağda kıvamını aldıktan tek an bir önce daha sonra hızlı soğuması amaçlı ıslattığınız tek mermerin üst kısmına alabilirsiniz. Ağdanın sertleşmemesi amaçlı zaman zaman karıştırın. Belli Bir Zaman geçtikten tek an bir önce daha sonra ağdanız kullanım alanına hazırlıklı duruma dönecektir.
Uygulama ne türlü yapılır?

Ağda soğumaya başlayınca donmadan mermerden alın. Kaptaki ağdayı elinize alın ve çekerek uzatın. Bu işlemi bir hayli defa tekrarlayın. Tüylü kısma uzunca tek parçayı bacağınıza yapıştırarak elinizle yayım. Ağdayı tüylerin çıkma yönüne doğru yukarıya itin.
Önemli ipuçları

• Ağdayı uygularken yanınızda su bulundurun. Ağdayı elinizden bırakmak istediğinizde bu suyu kullanabilirsiniz.
• Ağdanız şayet koyu olduysa üst kısmına ateş gibi su ekleyerek seyreltmeniz olası.
• Ağdanız arttıysa kalanını buzdolabına koyabilir, ihtiyacınız olduğunda tek ayrı olarak ısıtarak kullanabilirsiniz.
• Ağdayı yaparken ocağın altını tek sürü açarsanız şeker yanar ve ağdanın kıvamı tutmaz. Ağdanızı kısık ateşte yapmalısınız.
• Çok Başarılı tek uygulama amaçlı tüy uzunluğunun en az 1/2 santim olması gerekir.

Etiketler: , ,

Zatürre Nedir Tedavisi

Halk arasında “zatürre” olarak bilinen pnömokok ciddi bir akciğer hastalığıdır. Ölümlü sonuçlara sebep olacağından erken tedavi çok önemlidir. Ciğerin hava torbalarında ve hava borucuklarında meydana gelen, çok kez akut olan bir enfeksiyondur

Streptokokus pnömoni bakterisinin neden olduğu pnömoni (pnömokok pnömonisi), küçük çocuklarda, ileri yaştakilerde ve halihazırda kronik bir hastalığı bulunan kişilerde daha ağır seyreder ve ölümle sonuçlanabilir.

Aniden gelen belirli bir hastalık olup başlangıçtaki ilk belirtileri üşümek ve nöbettir. 39 dereceyi geçen ateş , öksürük , çoğu zaman pas renginde olan koyu kıvamlı balgam hastalığın başlıca belirtileridir.

Buna karşılık yaşlılarda son derece sinsi bir şekilde başlayabilir ve zatürre izlenimi vermeyebilir. Çok yaşlı hastalarda öksürük pek az olabilir, hiç balgam çıkmayabilir ve ateş de yükselmeyebilir. Ancak hasta yorgun görünür ya da bilinci bulanıklaşır. Vücut ısısı düşer ve şok tablosu ortaya çıkabilir.

Zatürre olan hastalar tipik olarak grimsi renktedir, kaygılı görünürler ve ateş genellikle 39 derecenin üzerindedir.

Zatürreye neden olan bakteriler, aynı zamanda kan ile tüm vücuda yayılarak bakteriyemi adı verilen tablo ve beyin zarında da menenjit gibi ciddi enfeksiyonlara neden olabilirler.

Zatürreeyi hazırlayıcı sebepler hangileridir?
Yetersiz gıda alınması, yorgunluk, üst solunum alanında meydana gelmiş olan bir enfeksiyonun tedavi edilmemesi ve bronş borularına yabancı maddelerin solunum yolu ilş girmesi.

Zatürreeden iyileşme olanakları nedir?
Mükemmel. Bundan yıllarca önce ciddi bir zatürreeye yakalananların yaklaşık dört kişiden biri bu hastalıktan kurtulamıyarak ölmekteydi. Bugün zatürreeden dolayı ölüm vakalarına pek nadiren rastlanmaktadır.

Zatürree ne kadar sürer?
iyi bir tedaviyle zatürree beş ila ondört gün içerisinde tedavi edilebilir.

Bu bakteriler zatürreye neden olduklarında, her 20 vakadan biri ölümle sonuçlanmaktadır.

Bebeklere anne sütü verilmesi çok önemlidir. Anne sütü, bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ayrıca birçok hastalığın zatürrenin nedenleri arasında bulunduğu dikkate alınarak, çocuklara hastalığa karşı kızamık, boğmaca ve tüberküloz aşıları yapılmalıdır. Zatürrenin erken tanı ve etkin tedavisi, hastalığın gidişatının kötü olmasını engeller

Etiketler: , , , , ,
/div>
kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp