şifalı bitkiler

Microblading Kaş Uygulaması

microblading

Vücudumuz üzerinde bulunan her organ, yapı ya da nokta bizim için önem taşımaktadır. Güzellikle adını duyurmayı başaran bayanlar ise; vücutlarında bulunan bazı ayrıntılar için çeşitli uygulamalar yaptırmaktadırlar. Bayanların son zamanlarda yaptırdıkları uygulamalar içerisinde ise; Microblading Kaş bulunmaktadır. Güzellik merkezlerine giden bayanlar sürekli olarak bu uygulama hakkında bilgi edinmek istemektedirler. Siz de bu uygulamayı araştırıyorsanız; size en profesyonel güzellik uzmanlarından bir tanesini, Şeyda Söyler’i tanıtacağız.
Microblading Kaş Uygulaması Nedir?
Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde güzellik, teknoloji ve değişik alanlarda yaşanan gelişmeler neticesinde bazı yeni uygulamalar ile karşı karşıya kalmaktayız. Karşılaştığımız uygulamalar arasında bulunan ve bayanların kaşları için yaptırdığı Microblading yöntemi sayesinde bayanlar kendi isteklerine uygun kaş yapılarına sahip olabiliyorlar. Herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmeyen bu uygulama yaklaşık olarak 1 saat kadar sürmektedir. Uygulama sonucunda 3 yıla kadar devam eden bir kalıcılıkla karşı karşıya kalacaksınız. Tabi 3 sene her ne kadar kısa gibi görünse de yanlış uygulama şekillerini kaldıramayacak süreçtir. Bu yüzden uygulamayı en profesyonel kişiye yaptırmanız gerekmektedir.
Şeyda Söyler ile Microblading Kaş Uygulaması
Kaşlarınızı muhteşem görüntüsüne kavuşturmak ve yüzünüze farklı bir tarz kazandırmak için başvurabileceğiniz en profesyonel kişi Şeyda Söyler olmaktadır. Bu zamana kadar katıldığı seminerler ve aynı zamanda da yaptığı uygulamalar ile gün yüzüne çıkan Şeyda Söyler, size protez tırnak konusunda da yardımcı olmaktadır.

Etiketler:

Tüylerden kurtulmanın Yolları

Tüylerden kurtulmanın Yolları
Rahatsız edici tüylerden arınmak için
1) 10 gr vazelin, 30 gr lanolin ve 25 gr kırlangıç otu özünü bir tencereye koyup, içerisinde su kaynamakta durumda olan yabancı bir tencerenin üzerine oturtarak, buharın sıcaklığıyla erimesini (benmari usulü) bekleyin.
2) Eriyince, 15 gr nişasta ekleyin, karıştırın, soğuyunca maske şeklinde yüzünüze sürüp, 8 saat daha sonra ateş gibi suyla yıkayın. Belli Bir Süre uzunca sürmekle beraber epeyce gösterişli bir sistemdir. ”

Etiketler: , ,

Trabzon Hurması Faydaları

Trabzon hurmasının eksi 120 ile 180 derece soğuğa dayanabildiğini ve zor şartlar altında yetiştiğini anlatan Karadeniz, A vitamini ve karbonhidratlarca zengin olan Trabzon hurmasının, kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisinde, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesinde, sindirim sistemi hastalıkları için de faydalı olduğunu vurguladı.

Trabzon hurmasının, adeta bir şifa kaynağı olduğunu söyleyen Karadeniz, yurt dışında çok talip gören bu meyvenin Türkiye’de ise henüz değerinin anlaşılmadığından yakındı.
Trabzon Hurması Her Derde Deva..İşte Trabzon Hurmasının faydaları;•Trabzon hurması, yaygın olarak görülen kanserden korunmak için önemli yer tutan bir meyvedir.
•Trabzon hurması, A vitamini ve karbonhidrat bakımından çok zengindir.
•Kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisi için şifalı bir meyvedir.
•Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelir Antioksidanlar bakımından zengin olması sebebiyle günümüzde yaygın olarak görülen kanserden korunmak için önemli bir yeri vardır.
•Bu meyve aynı zamanda zayıflığın giderilmesi, kansızlık, vitamin eksikliği ve mide-bağırsak hastalıkları için iyi gelir.
•Trabzon hurması yenilmeye devam edildiğinde ishali kesmekte, iştahı açmakta, mideyi kuvvetlendirmekte, safranın hararetini gidermekte, mide gastritini önlemekte, bağırsak iltihabını iyileştirmektedir
•Trabzon hurmasının yaprakları kaynatılarak saç ve yüz yıkanırsa cilt ve saç güzelleşmektedir.

Etiketler: ,

Topuk Dikeni Tedavisi

Bir çok insan topuk dikeniyle başa çıkmaya çalışıyor ve bir çok insanda daha topuk dikeninin ne olduğunu bilmiyor.Topuk dikeni olan kişileri rahatsızeder üzerine basamaz.
Topuk dikeni nedir?: Ürik asiti kanda çok yükseldiğinde topuk dikenine sebeb olur. Bu hastalığa yakalanan kişiler öğle vede akşam olmak üzere günde 2 kez yemeklerden sonra 5’er adet ardıç tohumu yemeleri gerekir.
Bitkisel kürler:
* günde 1 defa 2 kova sıcak suya, dolu 1 çay bardağı kekik konulup, ılık hale gelince hasta olan ayak bu suda 20-30 dakika bekletilir.
+ 4 adet elma kabuğu, 1 lt suda 10 dakika kaynatılır. 30 dakika beklettikten sonra süzülür ve 2 yemek arasındaki saatler de ve yatmadan önce olmak üzere günde 3 su bardağı içilir.

Etiketler: , , , ,

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır
Evde natürel ağda ne türlü yapılır?

İstenmeyen tüylerden en emniyetli şekilde kurtulmanın karayolu ağda uygulamasından geçiyor. Ağdayı hem tek ayrı olarak sıhhatli hem tek de ayrı olarak natürel tek şekilde hanede yapmaya ne dersiniz? İşte, rahatlıkla hazırlanabilen ev imalatı ağda tarifi…

Malzemeler

2 su bardağı toz şeker
2 su bardağı su
1 çay kaşığı limon tuzu
Hazırlanışı

Tencereye şeker ve suyu koyup tahmini 10 dakika karıştırın. Limon tuzunu da ek ederek karıştırmaya aynı ritimde devam edin. Ağda kıvamını aldıktan tek an bir önce daha sonra hızlı soğuması amaçlı ıslattığınız tek mermerin üst kısmına alabilirsiniz. Ağdanın sertleşmemesi amaçlı zaman zaman karıştırın. Belli Bir Zaman geçtikten tek an bir önce daha sonra ağdanız kullanım alanına hazırlıklı duruma dönecektir.
Uygulama ne türlü yapılır?

Ağda soğumaya başlayınca donmadan mermerden alın. Kaptaki ağdayı elinize alın ve çekerek uzatın. Bu işlemi bir hayli defa tekrarlayın. Tüylü kısma uzunca tek parçayı bacağınıza yapıştırarak elinizle yayım. Ağdayı tüylerin çıkma yönüne doğru yukarıya itin.
Önemli ipuçları

• Ağdayı uygularken yanınızda su bulundurun. Ağdayı elinizden bırakmak istediğinizde bu suyu kullanabilirsiniz.
• Ağdanız şayet koyu olduysa üst kısmına ateş gibi su ekleyerek seyreltmeniz olası.
• Ağdanız arttıysa kalanını buzdolabına koyabilir, ihtiyacınız olduğunda tek ayrı olarak ısıtarak kullanabilirsiniz.
• Ağdayı yaparken ocağın altını tek sürü açarsanız şeker yanar ve ağdanın kıvamı tutmaz. Ağdanızı kısık ateşte yapmalısınız.
• Çok Başarılı tek uygulama amaçlı tüy uzunluğunun en az 1/2 santim olması gerekir.

Etiketler: , ,
/div>
kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp