şifalı bitkiler

Oriflame Erkek Bakımı

oriflame-haziran-katalogu

Oriflame, dünyaca tanınan bir marka olmak ile birlikte, ürettiği tüm malzemeleri, ofisler ya da mağazalar aracılığı ile değil, 3,5 milyon sayısına ulaşan, satış danışmanları ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Aynı anlayış, yalnızca Türkiye’de değil, dünya genelinde, 60’dan fazla ülkede geçerlidir. Oriflame katalogları içerisinde de görüleceği üzere, ürün çeşitleri, yalnızca bayanlara yönelik ürünlerden meydana gelmemektedir. Bebek ve çocuk ürünlerinin haricinde, erkeklere yönelik bakım ürünleri de bulunmaktadır. Oriflame üyelik ile elde edilen ya da satış danışmanları aracılığı ile elde edilebilecek olan erkek bakımı ürünleri, 5 farklı gruptan meydana gelmektedir. Bahsedilen gruplarda yer alan bütün ürünler, kullanım kolaylıkları ve kaliteleri ile ön plana çıkmaktadır.

Oriflame Erkek Bakımı Ürünleri Nelerdir?

Yalnızca bayanlara yönelik ya da bebeklere ve çocuklara yönelik, ürün satışlarını gerçekleştirmeyen şirket katalogları ve ürünleri arasında, erkek bakımı ürünlerini de bulundurmaktadır. Bahsedilen bölümde yer alan ürünler, 5 ana başlıkta toplanmakta olup, her bir başlık farklı ürün çeşitlerini barındırmaktadır. Erkek bakımı ürünlerinin toplandığı 5 ana başlığı, cilt bakımı ürünleri, kokular, aksesuarlar, saç ve vücut bakımı ürünleri ile traş ve traş bakımı ürünleri meydana getirmektedir.

Erkek cilt bakımı ürünleri olarak belirlenen bölümde, ihtiyaç sahiplerine sunulan ürün çeşitleri arasında, temizleyiciler ve erkek cilt bakım ürünleri yer almaktadır. Traş ve traş sonrası bakım ürünleri, olarak belirlenen kategoride yer alan ürünler ise, aynı başlığı taşımakta olup, farklı tasarımlara ve markalara ulaşmak mümkündür. Erkek kokuları bölümünde değişik parfüm çeşitlerine rastlanılmaktadır. Saç bakımı ve vücut bakımı kategorisinde yer alan ürünler, 5 başlıkta toplanmaktadır. Bu kategoride yer alan ürünler arasında, şampuanlar, duş ürünleri, deodorantlar, banyo ürünleri ile antiperspirantlar olarak belirlenmiştir. Erkek bakımına yönelik son kategoriyi ise, aksesuarlar meydana getirmektedir. Aksesuarlar bölümünde, saatler ve diğer ürünler olmak üzere iki başlık bulunmaktadır. Diğer ürünler bölümünde, anahtarlık tarzı ürün çeşitlerine rastlamak mümkündür. Traş ve traş sonrası ürünleri arasında, traş köpükleri, traş sonrası bakım kremleri, traş sonrası nemlendiriciler ve traş sonrası rahatlatıcı kremler bulunmaktadır. Bu grupta yer alan ürünlerin markaları arasında ise, s8, eclat ve glacier gibi markalara rastlamak mümkündür.

Etiketler:

Oriflame Kişisel Bakım Ürünleri

oriflame-haziran

Oriflame ürün gruplarının arasında, kişisel bakım ürünleri başlığı altında, bir bölümde bulunmaktadır. Oriflame üyelik işlemleri ile elde edilen ve satış danışmanlarının elinde bulunan oriflame katalog içeriğinde yer alan kişisel bakım ürünleri, 7 ana kategoriye ayrılmaktadır. Genel açıdan bakıldığında, kişisel bakım ürünleri bayan, çocuk ve bay ürünleri olarak sınıflandırılabilmektedir.

Oriflame Kişisel Bakım Ürünleri Nelerdir?

7 ana grupta toplanan kişisel bakım ürünleri, banyo ürünleri, güneş ürünleri, vücut bakım ürünleri, erkek ürünleri, bebek ve çocuk ürünleri ve diğer ürünler olmak üzere kategorilere ayrılmaktadır.

Bebek ve çocuk ürünleri bölümünde, diş bakımı ürünleri, vücut temizliği ürünleri, saç ürünleri, ağız ürünleri, bebek ürünleri ve güneş bakımı ürünleri bulunmaktadır. Vücut ve banyo araçları bölümünde, vücut süngerleri, pedikür ürünleri, vücut masaj ürünleri, manikür ürünleri, traş bıçakları ve diğer ürünler bulunmaktadır.

Erkek ürünleri bölümünde ise, antiperspirantlar, vücut yıkama ürünleri deodorantlar ve duş jelleri yer almaktadır. Diğer ürünler grubunda, hassas bölge bakım ürünleri, ağız bakımı ürünleri ve depilatörler yer almaktadır.

Duş ve banyo ürünleri grubunda ise, duş jelleri, vücut yıkama ürünleri ve vücut arındırıcıları bulunmaktadır. Güneş bakım ürünleri kategorisinde yer alan ürünler ise, güneş sonrası bakım ürünleri ve güneş koruyucu ürünleridir. Son grup olan, vücut bakımı ürünlerinin arasında ise, el bakımı ürünleri, anti cellulite, vücut nemlendiricileri, antiperspirantlar, toningler, ayak bakımı ürünleri ve deodorantlar bulunmaktadır.

Bahsedilen tüm ürün gruplarına ait kullanılan markalar arasında ise, milk ve honey gold, feet up, sun zone, nature secrets ve sewedish spa bulunmaktadır. Tüm ürün grupları, klasik şirket anlayışı çerçevesinde, çevreye, insana ve doğaya zarar vermeyen ürünler olarak belirtilmektedir. Satış danışmanları aracılığı ile bahsedilen bütün kişisel bakım ürünlerine, ekonomik fiyatlar ile sahip olunabilmektedir. Dünya genelinde, yaygın olarak kullanılan ürünlerin, satış işlemlerini gerçekleştiren oriflame, 3,5 milyonu aşmış satış danışmanları ile geniş bir hizmet ağı kurmuştur. Ürünlere ulaşmak isteyenler, mutlaka yakın çevresinde, bahse konu kişisel bakım ürünlerini satan bir danışmana rastlayacaktır. Ürünlere, hızlı ve ekonomik bir şekilde sahip olabilmenin tek yolu, satış danışmanları ile irtibata geçmektir.

Etiketler:

Kahve yararlı mı yoksa zararlı mı ?

kahvenin-faydalari-zararlariÇayın faydaları, zararları ve kahvenin faydaları, zararları toplumda her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Bu yazımızda bu sorularınıza yanıt arayacağız.

Kahvenin Zararları

Kırk yıl hatırı olan kahve, özellikle masa başı çalışanların vazgeçilmez içeceğidir. Bir çok kişi için günün ilk öğünüdür ve zayıflamaya yardımcıdır. Çok fazla tüketilen kahvenin zararları konusuna değinmeden önce, her şeyde olduğu gibi, kahvede de aşırı tüketim birçok zarara yol açıyor.

Kahvenin Zararları Nelerdir?

 • Aşırı kahve tüketimi kalp çarpıntılarını arttırır,
 • Tansiyonun yükselmesine neden olabilir,
 • 5 fincan ve fazlası tüketildiğinde kemik erimesi yapıyor, sağlıklı beslenme düzenini bozuyor.
 • 3 fincan ve üzeri kısırlık sorununa yol açabiliyor,
 • Akşam saatlerinde uykusuzluk ve sinirlilik yapabiliyor,
 • Hazır kahveler fazla kalori içerdiklerinden dolayı kilo yapabiliyor.

Kahvenin Yararları yok mu?

Peki günde kaç bardak kahve tüketmeli? Uzmanların bu soruya cevabı 3 bardaktan fazla tüketmemektir. Kahvenin bir yok yararı olduğu bilinir ve bu oran abartılmadığında kahvenin yararları bir çok sorununuzu çözecektir.

Kahvenin Yararları Nelerdir?

 • Süt ile birlikte içildiğinde kişiyi uzun süre tok tutar,
 • Zihni açan bir özelliği vardır ve konsantrasyonu arttırır,
 • Metabolizmayı hızlandırır,
 • Tatlı krizlerini önler, canınız sürekli tatlı istiyorsa kahve için,
 • Hafıza sorunlarını kontrol edici özelliği sayesinde yaşlılarda görülen Parkinson ve Alzheimer gibi hastalıkları önler,
 • Antioksidan içerir ve genç görünümü uzatır. Sağlıklı yaşamı destekler

Günde 3 bardak ve üzeri kahve tüketenler için ise, zarar çanları çalmaya başlar. Bu durumda kahvenin zararları konusunda da bilgi sahibi olmak gerekir.

Her yiyecek ve içeceğin olduğu gibi kahvenin de yararları olduğu kadar aşırı tüketimde zararları da söz konusu olabiliyor. Bu yüzden her tükettiğiniz gıdayı dengeli bir şekilde tüketmelisiniz. Sağlıklı beslenme için bu çok önemlidir.

Kahvenin yararları ve zararları konusu kişiye göre değişebilir. Bazı insanlar için 1 bardak kahve bile ters etki yaratabilir. Bu yüzden kalp ve tansiyon hastaları kahveyi dikkatli ve kontrollü olarak tüketmelidir.

Kahve Selülit Yapar Mı?

Birçok kişisinin merakı olan kahve selülit yapar mı? Sorusunun cevabı evettir. Çünkü yüksek miktarda kafein tüketimi selülitlerin oluşumuna zemin hazırlar. Günde en fazla iki bardak kahve içmek yeterlidir. Daha fazlası bir çok sağlık sorununa neden olabileceği için dikkatli tüketmeniz gerekir.

Bel çevresi kadınlarda 81 cm, erkeklerde 91 cm altında ise mükemmel olarak yazılan değer hanesinde, bel çevresi kalınlaştıkça riskin de arttığı anlaşılıyor. Erkeklerde 103 cm, kadınlarda 86 cm obez olarak belirleniyor.

Etiketler:

Paykasa Kart İle Hemen Tanışın

paykasa

İnternet üzerinden yapılacak olan alışverişlerinizde güvenli bir şekilde ödeme yapmanızı sağlayan ve alışveriş keyfinizi artıran paykasa kart ile henüz tanışmadı iseniz bu yazımızı okuduktan sonra karar vermeniz daha kolay olabilir. Ön ödemeli bir kart sistemi olan paykasa kart ile ülkemizden ve dünyadan binlerce internet sitesi üzerinden yapacak olduğunuz alışverişlerinizde geçerli olmak üzere ödeme yapmanız mümkün olmaktadır. Üzerinde belli miktarlarda para yüklemeleri yapılabilen güvenilir paykasa ile alışverişleriniz sonrası yapacak olduğunuz ödemelerde içiniz rahat edecektir. Sektöründe yılların verdiği deneyim ve özgüven ile firmamız siz değerli müşterilerimize kaliteli, güvenli ve hızlı bir şekilde hizmet vermektedir. Herhangi bir kişisel bilgiye ihtiyaç duyulmadan ve sizlerden bu talep edilmeden dilerseniz telefon ile dilerseniz de internet sitemiz üzerinden canlı destek alarak bizlere ulaşabilirsiniz. Deneyimli müşteri temsilcilerimiz sizleri paykasa kart hakkında bilgilendirebilir ve aklınıza takılan soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Paykasa alma işlemleriniz için de yine sitemiz üzerinde sizlere duyurulan iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Satın alma işleminden önce dikkat etmeniz gereken nokta güvenilir bir siteden alım yapmanız gerekliliğidir. Maalesef kötü niyetli olabilecek bazı kişilerin sizleri mağdur etmesine izin vermemelisiniz. Öncelikle telefon ile ulaşarak mutlaka ikna olmalısınız. Firmamız sizlerden gelen talepler doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmekte ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak çalışmalarını profesyonel bir anlayış ile sürdürmektedir.

Etiketler:

Spor Yapmak Neden Faydalıdır?

Kemikleri güçlendirir:Spor inşa etmek kemik gücünüzü korumaktadır ve kemikler üstünde pozitif bir yük yaratır . Bu yük kemik gücünün artırılması ve devamlılığını olanağı sağlar . Kemik yoğunluğuzun düşmesi ( Osteoporoz ) yaşla birlikte daha bir sürü görülen mühim bir sıhhat sorunudur . Bu sıkıntı menopoz daha sonra bayanlarda erkeklere nispeten hepten önem kazanır . Spor inşa etmek daha kuvvetli kemiklere sahip olmanızın garantisi gibidir .
Daha kuvvetli bir bellek sağlar:Düzenli spor yaparsanız uzunca dönemli hafızanız ( uzak geçmişteki vakaları hatırlama yeteneği ) yaşla birlikte gerilemez . Egzersiz , beyin hücrelerine sağladığı dik miktarda besin öğesi ve bol oksijen ile de beyninizdeki yaşlanmanın etkilerini geciktirir . Spor inşa etmek , beyin hücrelerine sağladığı dik miktarda besin öğesi ve bol oksijen ile de beyninizdeki yaşlanmanın etkilerini geciktirir . Spor aynı şekilde de mesaj iletici arabayı kimyasalların miktarının artmasına da destekçi olabilir . Böylelikle iletiler beyin hücrelerinize daha yüksek hızda taşınır . Spor inşa etmek , zeka ve kavramsal yeteneğinizi pozitif yönde etkiler .
Depresyon ve Anksiyeteyi Azaltır:Spor inşa etmek mühim duygusal yararlar olanağı sağlar . Depresyonu anksiyeteyi ( endişe ) ve öbür ruhsal sorunların şiddetini hafifletir . Yapılmış Olan araştırmalar spor gerçekleştirmenin depresyonu hafiflettiğini işaret etmektedir . Spor inşa etmek şahısların kendilerini daha sevinçli hissetmelerini de sağlamaktadır . Itinalı spor alışkanlığı strese karşın vücdunuzun verdiği çok kontrolsüz ve zararlı cevabı azaltır .
Diyabet ve Kanserden Korur:Spor inşa etmek ; vucudunuzun ensüline duyarlılığını arttırır . Ensüline karşın duyarlılığın çoğalmasıyla kan şeker düzeyi düşer . Böylelikle pankreas bezinde yine ensülin yapımına sebep kalmaz . Etkin kişilerin , genetik olarak hastalığa yatkın olsalar dahi , Tip II diyabet hastalığına yakalanma rizikoları daha yetersizdir . Diyabet belirtileri meydana çıksa bile egzersiz , bu belirtilerin yaşlandırıcı etkilerini azaltır ve yavaşlatır . Egzersiz şeker hastalığında kan şekeri ayarını da kolaylaştırmaktadır . Itinalı ve ılımlı egzersiz alışkanlığı kalınbağırsak kanserine yakalanma riskini azaltabilir . Itinalı fizyolojik aktivite alışkanlığı prostat kanserinin önlenmesinde yararlı olabilmektedir . Aynı şekilde meme kanserini de önleyebileceği düşünülmektedir .
Pozitif bir Bakış Açısı Kazandırır:Spor inşa etmek ; kendinize meydana gelen saygınızın artmasını , olaylara karşın daha az sinirli ve daha bir sürü hoşgörülü olmanızı sağlayabilir . Kendinizi daha çocuk hissetmenize destekçi olabilir . Adele gücünüzün çoğalması kendinize ve çevrenize daha pozitif bir pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmanızı sağlayacaktır .
Yorgunluğu Azaltır:Spor inşa etmek , yorgunlukla savaşmanıza destekçi olabilir . Enerji seviyenizi arttırarak , kendinizi daha iyi ve daha kuvvetli hissetmenize yardımcıdır . Yorgunluk tedavisinde spor inşa etmek en kuvvetli ilaçlardan biri olarak kabul edilmelidir .

Etiketler: , ,
/div>
kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp