şifalı bitkiler

Böbrek ve Mesane Taşını Engelliyor

Böbrek ve Mesane Taşını  Engelliyor
Isırgan otu bilhassa egzama problemine karşın bir sürü etkilidir. Böbrek ve mesane taşlarını engellemsiyle bilinen ısırgan otu kanaat temizler ve kansızlık çekenler amaçlı kan düzeyini arttırması amacıyla de önerilir
Pankreasa sıkı geldiği ve kan şekerini tertip ettiği gerekçesiyle şeker hastalarına tavsiye edilen ısırgan otu, kabızlık meselenine da sıkı ciro.

İdrar karayolu hastalıklarına sıkı geldiği söylenen ısırgan otunun çayını mantıklı miktarlarda tüketerek veyahut yemeğini inşa ederek faydasından yararlanabilirsiniz. Çeşitli bitkilerle karıştırarak çorbasını da hazırlayabilirsiniz.

Etiketler: , ,

burun makyajı için hileler

burun makyajı için hileler
Burnunuzu beğenmiyorsunuz ancak değişiklikte yapmak istemiyorsunuz ohalde minik makyaj hileleri ile burnunuzda dilediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz. işte bu hileler;

Makyaj yaparken belli kurallara itina göstermelisiniz. Açık renkler hatlarınızı ön plana çıkarırken, koyu renkler geriye plana iter.

Açık renk olarak şeffaf pudra, koyu renk olarak pudra ya da allık seçim edilebilir. Allıkta kullanacağınız şeftali tonları aydınlık bir imaj elde etmenizi sağlar .

Burun ile dudak arası uzunca olanlar;

Bu uzunluğu geriye plana alabilmek amaçlı burun ile dudak arasına koyu ton fondöten uygulamalısınız.

Burun ile dudak arası dar olanlar;

Çok dar meydana gelen bu bölgeyi ön plana çıkarmak amaçlı açık fondöten kullanabilirler.

Küçük burunlular;

Burnunuz yüzünüzde dengeyi bozacak civarı minik ise, burnunuz ile gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Bunun amaçlı, burun kemiği ve kanatlarını açık renk fondöten ve pudra kullanarak , gözleriniz içinse, üst kirpik diplerinden başlayıp ince bir çizgi halinde eyeliner uygulayarak dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Düz ve kısa burunlular;

Düz ve kısa burunlarda burnun bitimine ve iki kaşın arasına açık renk pudra sürerek bu mesafeyi daha uzunca gösterebilirler.

Uzun burunlular;

Burnun uzunca meydana gelen alt uç bölümüne koyu renk fondöten, pudra ve ya allık ile gölge yapılarak uzunluk geriye plana alınır.

Burnunuzu uzunca buluyorsanız; kaş başlarınızın burna bir sürü yakın olmamasına itina gösterin.

Etiketler: , ,

Tüylerden kurtulmanın Yolları

Tüylerden kurtulmanın Yolları
Rahatsız edici tüylerden arınmak için
1) 10 gr vazelin, 30 gr lanolin ve 25 gr kırlangıç otu özünü bir tencereye koyup, içerisinde su kaynamakta durumda olan yabancı bir tencerenin üzerine oturtarak, buharın sıcaklığıyla erimesini (benmari usulü) bekleyin.
2) Eriyince, 15 gr nişasta ekleyin, karıştırın, soğuyunca maske şeklinde yüzünüze sürüp, 8 saat daha sonra ateş gibi suyla yıkayın. Belli Bir Süre uzunca sürmekle beraber epeyce gösterişli bir sistemdir. ”

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı