şifalı bitkiler

Güzel Tırnaklar için

Mükemmel görünümlü ojeli ellere kavuşmayı tüm kadınlar ister. Bunun için oje fırçasına ince bir kat oje alıp tırnaklarınıza yavaşça birer kat oje sürün. Bazı formüller tırnakları güçlendirir ya da sertleştirir ve büyümesini sağlar. Daha sonra ikinci katlara geçin. Kalın tabakaların kuruması daha fazla zaman alır üstelik görüntüsü bozuk olur. Bu yüzden önce ilk katı sürüp kuruttuktan sonra ikinci katı ince bir şekile sürüp kurumasını bekleyin. İyice kuruma süresi yaklaşık 20 dakikadır. Bir kaba buzlu suyu doldurup ojenizin en üst katını sürün.
Ardından oje işi bitince parmaklarınızı bu kaba daldırın ve 10 saniye bekletin. Oje görünümü harika olacak ve hızlıca kuruyacaktır. Manikürden nce ellerinizi limonlu ılık suda bekletin. Tırnaklarınız bu limon suyunu iyice emsin. Ojenin bozuk görünmemesi için her zaman bu adımları uygulayın. Ojelerinizi işi bitince buzdolabında saklayın ve kullanmadan önce mutlaka oda sıcaklığında bekletin. İyi bir manikür setine sahip olun ve ojeden önce mutlaka tırnaklarınızı kesip, törpüleyin.

El ve tırnak bakımı için nemlendiricilerin önemi büyüktür. E Vitamini içeren, badem yağlı bir krem mükemmeldir. Kuru cilde nüfuz ederek, cildi, eli ve tırnakları çevresel hasarlara karşı korur. Zengin bir el kremini tırnak diplerine iyice uygulayın. El ve ayak tırnakları ve tırnak etlerini güzel görünüme kavuşturun, yumuşatın ve yumuşak kalmasını sağlayın. Peeling yapın ve tüm yaz boyunca rahat edin.

Oje çıkarıcısı (aseton) çevre dostu seçin. Spa yapın, bu kan dolaşımını artırır ve cildi canlandırır. Ayak ve al maskeleri yapın. Baharatlar, yulaf ezmesi, bal ve portakal maskesi harikadır. Bu maddeler cildi yatıştırır. El ve ayak egzersizlerini yapın, yaralanmalardan uzak durun.

Etiketler: , , , ,

Bebeklerde Cilt Döküntüsü

Bebek cilt döküntüleri çok yaygın olarak görülen bir durumdur. Bazen ne yapacağımızı bilmek zordur. Bu durumlarda bebekler ağlayarak kendilerini ifade de etmezler. Bebek cildi döküntülerinden kurtulmak için bazı ipuçları şunlardır:<
1.Ciltteki döküntüler ve egzama bebek cildinde kaşıntıya sebep olabilir. Bu durumlarda siz veya başkası cilde dokunmamalıdır, cilt kızarık ve döküntülüdür. Bebek yanaklarının sıkılmasına izin vermeyin. Bu yüzü tahriş eder ve kaşıntıyı daha da artırır.
2. hipoalerjenik lavanta balsamı bebeğin yüzüne zarar vermeyen bir tedavi biçimidir. Toksin görevi görür yüzünü yatıştırır, döküntü, egzama ve kaşıntılara iyi gelir tahrişi durdurur.
3.Eğer fındık yediyseniz ve halen emzirme dönemindeyseniz, bu çok yanlıştır. Yediğiniz fındık bebekte bir alerjik reaksiyona neden olabilir. Emziren anneler fındık yememelidir. Fındık yemeyi durdurun, döküntülerin nedeni olabilir.
4.Döküntüler gidene kadar bebek mamalarından kaçının. Bazen bebek mamaları egzama ve döküntülere neden olur ve süresini uzatabilir. Anne sütü bu durumda ön plandadır.
Bebeklerin yumuşacık ciltleri ve şirin gülümsemeleri herkes tarafından özenilir. Ama her zaman böyle olmaz onların da deri sorunları vardır. Döküntüler yüzün dışındaysa, pişik, pamukçuk, uyuz, kurdeşen gibi rahatsızlıklar olmuş olabilir, mutlaka doktora götürün

Etiketler: , , , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp