şifalı bitkiler

Öksürük Tedavisi İçin Şifalı Otlar

Andız otu: kökü ezilip balla karıştırılarak yenirse öksürüğü dindirir, balgamızı söker.

Ardıç: taze meyvelerinin ezilmesi ile elde edilen şurup öksürüğe çok iyi gelmektedir.

Böğürtlen: yaprakları içeriği oluşmadan toplanıp gölgelikte demetler halinde kurutulur ve bunlar  kurutulmuş yapraklardan yapılan şurup kanı temizler, öksürüğe, iyi gelir.

Ebegümeci: göğsü yumuşatır. Öksürük kesici olduğundan bronşite ve nezleyede çok  iyi gelir. Bulantı ve kusmalara karşı da yararlıdır.

Gelincik: çiçeklerinden yapılan şurup, ağrıları dindirici ilaç olarak kullanıldığı gibi öksürüğe ve öksürük gıcığına da çok etkilidir.

Ihlamur :çayı kronik öksürüğü keser. Ter ve balgam söktürücüdür.

Kenevir çayı :balla tadlandırılıp içilirse, öksürük boğmaca ve ses kısılmasına çok  iyi gelir.

Kırmızı yaban mersini: yapraklarından yapılan şurup öksürüğe etkili olmaktadır.

Meşe ağacı: kabuklarından yapılan çay kanlı öksürük ve kan kusmaya çok iyi gelir.

Meyan kökü: şurubu öksürüğe çok  iyi gelir.

Yaban eriği :ezilerek şekerle pişirilirse öksürüğü yok eder.

Etiketler: , , , , , , , ,

İştah Kesen Yöntemler

İştah Kesen Yöntemler
Hemen bir an önce herkesin zayıflama evresinde en bir sürü yakıntı ettiği konu iştahın azalmaması ve bu sebepler zayıflayamamasıdır. İşte zayıflamak isteyenler amaçlı iştahı kesen yöntemler ve yiyecekler.

İştahı kesen mucize yöntemler, bitkiler, haplar-elbette. Yalnızca iştahı azaltmaya destekçi yöntemler var. Bu metotları uygularken vücudun gereksinimi meydana gelen besinleri ihmal etmemek gerekmektedir. Çünkü kilo vereyim derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu nedenle populer hekim Ender Saraç iştahı azaltmaya destekçi meydana gelen besleyici metotları tavsiye ediyor.

Kokular iştahı azaltıyor: Zerdeçal, nane ve yeşil elma kokuları gün içerisinde sık 20-30 defa koklanırsa hudut sisteminde yaptığı etkiyle iştahta belli bir süre azalma yapabilir.

İştahın azalmasına destekçi çaylar: Mate çayı enbaşta-üzere ıhlamur ve buruk tattaki bitki çaylarının şekersiz olarak içilmeside iştahın dengelenmesine destekçi olabilmektedir.

İştahı azaltmaya destekçi gıdalar: Yiyeceklerden ayva bununla beraber yeşil lifli yapraklı sebzeler tere, roka, maydanoz, ıspanak, madımak, karalahanada hem midede hacim kaplayarak tokluk hissine hemde iştah kesmeye destekçi olabilir . Olması Gerektiği Gibi protein almakda çoğunlukla bir tokluk duygusu olanağı sağlar . Şayet olması gerektiği gibi protein almazsanız bir bir sürü defa bir açlık şeklinde olursunuz.
Şişmanlatmayan en güzel az yağlı protein kaynakları yumurta beyazı, derisiz tavuk, balık az yağlı yoğurt peynir ve süttür. Kırmızı et ise tersine hem ek olarak ağırdır ek olarak iştah açıcı etkiyi vardır. Bununla Beraber sarı leblebide hem mide asidini alır hemde tokluk duygusu olanağı sağlar . Tam buğday ekmeği, yulaf ezmesi, haşlanmış tam buğday, yeşil mercimek, sarı mercimek, barbunya fasulyesi benzeri şekerli olmayan hububat ve bakliyatlarda hem tokluk duygusu sağlayıp hemde anlık patlamış iştahı dengelerler.

İştah azaltıcı buzlu çay tarifi: Bir buçuk litre su. Bir tatlı kaşığına yakın iyi kalite yeşil çay. 1/2 tatlı kaşığı yasemen çayı. Bir tatlı kaşığı mate çayı ve iri bir tutam ıhlamur. Kaynar suyun içinde yalnızca 30 saniye fokurdatın ve 3-4 dk demlendirin. Hemen Daha Sonra bütün nebatları süzün ve içerisine bir sürü az miktarda esmer şeker veyahut bal katın.

Balı kaynar suya değil ılıdıktan hemen daha sonra ekleyin. Soğuyunca içi bol buz-termosa koyun ve içerisine iri kıyılmış kıtır nane yaprakları doğrayın. Yemeklerden tahmini 5-10 dk öncesinde kocaman bir bardak serin olarak amaçlı. Şayet ateş gibi içmek istiyorsanız o süre yalnızca ıhlamur ve mate çayını içerken içerisine iri kıtır nane dalları koyarak amaçlı.

Bu içerik bitkiselkadin.com aracılığıyla iştahı kesen yiyecekler, iştahı kesen besinler, iştahı kesen bitkiler, iştahı kesen birşeyler, iştah ne türlü kesilir, iştah ne türlü kapanır, iştah ne türlü azaltılır, iştah kesen ilaçlar, iştah kesmek amaçlı ne yapmalı dair haber sunmak amaçlı yazılmıştır.

Etiketler: , ,

Dolgun Dudaklar için

Bütün kadınlar dolgun bir dudak yapısına sahip olmak ister .  Çünkü dolgun dudaklar güzelliğin ve çekiciliğin en önemli göstergesi diyebiliriz.

 Zamanla kadınlık hormonlarının üretimi azaldıkça kadınların vücudunda önemli dğeişimler olur. Doğurganlığın azalması, cildin kuruması, saçların azalması ve dudakların incelmesi bu dğeişimlerdendir. İşte bu nedenle belki de bilmeden kalın ve dolgun dudakları güzel buluyoruz. Eğer dudaklarınız zamana yenilip eski dolgunluğunu yitirdiyse bu konuda önlem alabilir ve küçük bir girişimle birkaç yaş geriye dönebiliriz.

Enjeksiyon

Yabancı dolgu madde enjeksiyonu

Kolajen ve hyalurinik asit dudaklara dolgun görünüm vermek için en sık kullanılan yabancı dolgu maddeleri. Bunların uygulaması son derece basit ve kişi günlük hayatına hemen dönebiliyor. ancak dezavantajları kalıcı bir çözüm getirmemeleri. Çünkü en fazla 6 ay içinde dudaklar eski haline dönüyor.

Operasyon

Kişinin kendi dokusuyla

Hastanın kendi vücudundan alınan yağ ve deri gibi dokuları kullanarak da dudaklar dolgunlaştırılabiliyor. Bu dokularla hazırlanan doku kokteyli dudaklara enjekte ediliyor. Çok komplike bir işlem değil ve lokal anesteziyle yapılabiliyor. Kişinin kendi dokusu olduğu için alerji riski de yok. Ancak bu dokular da zamanla eriyor, işlemde kalıcılık sağlamak için birkaç kez tekrarlamak gerekiyor.

Kesilerle

Dudakları dolgu maddeleri kullanmadan çeşitli kesi teknikleriyle daha kalın ve biçimli görünür hale getirmek olası. Bu operasyonlarda amaç dudak kenarlarını daha dışarı taşırmak ve dudaklara daha kalın bir hal kazandırmak. Bu operasyonun sonucu kalıcı oluyor ve değişmiyor. Bu operasyonlar da dolgu maddesi enjeksiyonları gibi lokal anestezi altında yapılabilen basit girişimler.

Etiketler: , , , , ,

Cilt Lekeleri İçin Maske

Yaz mevsiminin içinde bulunduğumuz bu dönemde, en çok şikayet edilen cilt problemlerinden bir tanesi, ciltte meydana gelen lekeler. Güzellik uzmanı Şems Aslan, bu lekeler için çok etkili formüller önerdi.Bizde bu formülü sizlerle paylaşıyoruz dene diğinizde faydasını görceksiniz.
1.TARİF :
MAZEMELER :

* 1 yemek kaşığı hazır boza
* 1 yumurta sarısı
* 1 damla limon suyu
* yarım çay kaşığı susam yağı
*Bir tutam papatya
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeleri cam bir kabın içinde iyice karıştırıp, temiz cildinize uygulayın 15-20 dakika bekletip ılık suyla cildinizi yıkayın.
2.TARİF ;
Şems Aslanın önermiş olduğu bu trifimiz, doğal sabun yapımı.
MALZEMELER:
*2 tane portakalın suyu
* portakal kabuğu rendesi
*1/4 çocuk sabunu rendesi
*2 çay kaşığı zeytinyağı
*2 yemek kaşığı yulaf
* 150 ml. su
YAPILIŞI: tüm malzemeyi bir tencerenin içine alın ve sürekli karıştırarak kaynatın. kaynadıktan sonra ocaktan alıp 10 dakika kadar sıcaklığının çıkmasını bekleyip ,bir kalıbın içine dökün. donduktan sonra tüm vücutta ve çocuklarda rahatlıkla kullnabilirsiniz.
FAYDALARI: cildi nemlendirir.sıkılaştırır.özellikle ergenlik dönemi sivilcelerinin lekelerini yok etmekte de çok faydalar sağlar. yaz mevsiminde,portakal yerine bal kabağı kullanabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Helal Gıda Sertifikası Veren Kurumlar Güvenilir mi?

Helal Gıda Sertifikası Veren Kurumlar Güvenilir mi?

Helal gıda sertifikası veren kurumların güvenilir olup olmaması tümüyle tek bir kritere bağlı değildir. Çok sayıda etken burada önemli rol oynamaktadır. Bu sorunun cevabı için bir şirketin nasıl helal gıda belgesi verebilen bir kuruluşa dönüştüğünü bilmek gerekir. Kurum denildiğinde daha çok resmi kurumlar akıllara gelmektedir. Devlet literatürün de şirketlere kurumlar denilmektedir. Sürekli olarak ticari metaları alan veren esas amacı para kazanmak olan helal belgelendirme firmalarının denetimleri halal sertifikalandırma kuruluşları tarafından gerçekleştirilmektedir. Helal yetkisi belgelendirme sistemine sahip bazı ülkeler bulunuyor. Bunlardan en çok işitileni elbette Malezya da bulunan kurumlardır. Malezya helal kurumları tüm dünyada helal belgesi veren işletmeleri denetleyerek gerekli sertifika veren yetkiye ait bir yazı düzenlerler. İlgili kurumlar gerekli şartları sağladıktan sonra helal sertifikası vermeye başlayacaklardır. Bu helal denetimleri her yıl tekrarlanarak devam eder. Aksak yarım yamalak belgelendirme sorunları olmadığı sürece helal gıda sertifikası veren kurumlar faaliyetlerine devam edebilirler. Ülkemizde belge veren firmaların çoğu İstanbul içerisinde yer alsa da diğer tüm şehirler içinde aynı hizmeti sağlamaktadırlar. Helal belgesi verebilen kurumların yetki aldıkları kuruluş tarafından kendilerine verilmiş onay ve yetki yazısı bulunmaktadır. Peki bu kurumların güvenilir olduklarını ispatlar mı_? Sonuçta iyi niyet suistimale açıktır. Ne kadar tetkik yapılırsa yapılsın ticari kurumlar olduğundan takibi ve denetimi gerçekten oldukça zordur. Ancak kuru kuru helal belgesi veren firmaya biz henüz rastlamadık fakat bu yoktur anlamına da gelmemektedir. Şifalı faydalı bitki veren ticaretini yapan online mağazalar gibi denetimi çok daha zor firmaların aldıkları bu helal sertifikasına karşın verdikleri helal hizmetin sorgulanması çok çok önemli değil midir_? Eğer bu sorgulama yapılmıyorsa o zaman helal belgesi vermekte olan kurumlarda güven kalır mı_? Aslında bu gibi gıda denetim mekanizmalarının devlet kurumlarınca denetlenmesi veya belirli şartları taşıyor olmaları gerekebilir. Gıda sektörü baya zor bir sektördür. İşler hiçte sanıldığı gibi kolay yürümemektedir. Gıda üretimi ile iştigal eden ve amacı helal gıda sertifikası veren güvenilir firma arayan kuruluşların dikkatli biçimde güvenilir kurumlardan seçim yapmaları için görüşme ve toplantı talep etmeleri beklenebilir. Helal gıda sertifikası veren firmalardan birine ait linki “https://www.adlbelge.com/helal-gida-sertifikasi-veren-kurumlar adresinden inceleyebilirsiniz.

Etiketler:
/div>
kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp