şifalı bitkiler

Sorun Varsa Çözümde Var

teknik-servis Kalitesi tüm dünya tarafından kabul görmüş, her gün onlarca satılan ve evlerin profesyonel yardımcısı özelliğine sahip bosch marka ürünleriniz yaşamın her alanında bizlere yardımcı olmaktadır. Zaman içinde farklı sebeplerden dolayı aşınan, yıpranan ve hatalı kullanıcı sorunları yüzünden arıza veren bosch marka tüm beyaz eşya, klima ve kombi ürünlerinizin ihtiyaç duyulan tüm bakım, tamir ve onarım bakımları alanında uzman ve profesyonel özel servis kadromuz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Eski veya yeni tüm bosch marka ürünleriniz Sarıgazi bosch servisi güvensinde itina ile yapılmaktadır. Bölge halkının yakından tanıdığı, köklü, yılların tecrübesine sahip özel servis firmamız günün her saatinde doğru hizmet alacağınız kaliteli ve güvenilir bir yerdir. Çekmeköy bosch servisi tarafından yapılan tüm bakım, montaj, tamir ve onarım işlerinde yaptıkları tüm işlemler bir yıl firmamız tarafından garanti altına alınmaktadır.

Personelimiz tarafından yapılan tüm işlerden kaynaklanan bir arıza halinde kesinlikle ücret talep edilmeden sorun kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Sancaktepe bosch servisi uzman kadrosu,7/24 hizmet kalitesi ve özel donanımlı araçları ile bir telefon kadar sizlere yakındır. İster telefon yoluyla bizlere ulaşın, ister online özel servis talep formu doldurarak bizlere ulaşın. Başvuru yaptığınız gün içinde mutlaka sizler aranarak teknik servis almanız sağlanacaktır. Hiçbir eşyanız veya işiniz yarım kalmadan eksiksiz bir şekilde yapılarak teslim edilmektedir.

Etiketler:

Kanserle beslenme arasında nasıl bir ilişki var?

yesilcayBugüne kadar olan çalışmalar genellikle kanser ile sigara alkol ile hareketsizliği ve kilo fazlasını ilişkilendirdi. Günümüzde baktığımızda besinler ile gelen kanserde artık hat safhaya çıkmış durumda. Örneğin yoğurdun tebliği değiştirildi. Tavuklar pilice dönmüş, bunları siz genişlettiğiniz zaman arka planda genetiği değiştirilmiş yem meselesi var. Genetiği değiştirilmiş besinler yaygın olarak kullanılmakta. Çünkü bu yem ile beslenmiş hayvanlar daha çok süt ve verim veriyorlar, çok verim oluyor ama kaliteli olmuyor.

Marketlerde satılan uzun ömürlü yiyecekler ve kanser arasında doğrudan ilişki vardır. Bu nedenle tahmin edinilenin ötesinde özellikle büyük şehirlerde beslenme sorunu bulunmakta. Sağlık açısından bakıldığında köylerde yaşayanlar ile şehirlerde yaşayanların sağlık durumları hemen hemen aynı durumda. Bu sebeple bu sorun köylere de yayılmış durumda. Son kuş gribinden sonra artık köylerde de çok tavuk bulunmadığı için marketten alış veriş yapmaktadır.

Bir de tarım ilaçları kısmı var bunu da dikkate aldığımızda kanser ile beslenme arasındaki ilişki tahmin edildiği gibi yüzde 30 düzeyinde değil yüzde 90’a çıkmaktadır. Besinlerin kanser ile ilgili olup olmadığına bakmak için onun komposizyonunu incelemek gerekiyor. Baktığımız zaman geçen süreç içerisinde çok fazla değişkenin çok derin değişiklik gösterdiğini saptıyorsunuz. Bu durumda herhangi bir yiyecek gurubunu kanser ile ilişkilendirmek kolay olmuyor. Genel ifade ile uzun raf ömrü olan yiyeceklerin kanser ile ilişkisi olduğu bir kanaat olarak oluşmaktadır. Bunun nedeni hastalıkların kanser olsun, astım olsun büyük şehirlerde artma eğilimi göstermesi, kendi doğal üretim ve tüketim metotlarını koruyan yerlerde daha az görülmesi, dolayısıyla kanser ile yiyecek arasında ilişki market düzeyinden geçmektedir.

Kaynak: http://sanalulke.org/

Etiketler:

Balık ve balık yağı, alerjik hastalıklardan koruyor

Orzaks Medikal Direktörü İç Hastalıkları Uzmanı Dr . Lütfi Hocaoğlu , omega 3 istikametinden zengin meydana iştirak eden balığın alerjik hastalıklara ve astıma rağmen savunduğunu ifade etti .

Zeka gelişimi , kalp damar sıhhati , bağışıklık sistemi ve çok kronik hastalığın rehabilitasyonunda mühim oyun oynayan omega 3 yağ asitleri , alerjik hastalıkların önlenmesinde mühim oyun oynuyor . Ilgisiz sularda yetişen balıklarda ek olarak bulunan Omega 3 , bağışıklık sistemini destekleyerek enbaşta astım olmak üzere alerjik hastalıkların ( besin alerjisi , atopik dermatit ) anneden bebeğe geçişini engelliyor . Alerjik hastalıklar ve beslenme ilişkisi üst kısmına bir izah yapan Orzaks Medikal Direktörü İç Hastalıkları Uzmanı Dr . Lütfi Hocaoğlu , hamileyken omega 3 istikametinden zengin gıdalar tüketen ve omega 3 dayanak mahsulleri kullanan annelerin çocuklarında alerjik rahatsızlık riskinin daha düşük olduğuna uyarı çekti . Kadın adaylarının hamilelikleri boyunca tükettikleri omega 3 istikametinden zengin gıdalarla bebeklerinde alerjik rahatsızlık ve astım gelişme rizikosu aralarında ilişki olduğunu kaydeden Dr . Hocaoğlu , ” Gebelik çağında bilhassa omega 3 istikametinden zengin balık tüketen ve dayanak mahsulleri kullanan astımlı annelerin bebeklerinde astım ve alerjik rahatsızlık rizikosu yüksek oranda azalıyor . Özelikle ton balığı , uskumru ve hamsi benzeri yağlı balıkların mağlup olması ve omega 3 yağ asitlerini zengin oranda barındıran balık yağlarının tüketimi , kadın adayları amaçlı büyük önem taşıyor . Kadın adaylarının haftada en az 2 kere temiz sularda avlanmış balıkları yemeleri ya da eczanelerde satılan omega 3 dayanak mahsulleri tüketmeleri gerekmektedir . Çünkü edinilen omega 3 ölçüsü arttıkça çocuktaki alerjik hastalıklara yakalanma rizikosu de bunun için paralel olarak azalıyor ” diye konuştu .

Balık etini kımetli kılan unsurun yüksek kalifiye protein ve öbür besinlerin yanında omega 3 yağ asitleri içermesinden kaynaklandığını bahseden Dr . Lütfi Hocaoğlu şunları söyledi:

” Ton balığı ve somon benzeri ilgisiz sularda hayatını sürdüren balıklar bu bakımdan daha değerlidirler . Omega 3 yağ asitleri , irin önleyici tesire sahipler . Astım da alerjik iltihaplı bir rahatsızlık meydana geldiği amaçlı omega 3 yağ asitleri bronşlarda inflamasyon ( irin ) oluşumunu , buna bağlı olarak da astımın meydana çıkmasını önlüyor . Ancak ülkemizde bu çeşit balıkların taz eolarak tüketimi az olmaktadır . Bununla Birlikte balıkların içerebileceği zor metal riskinden nazaran temiz sulardan avlanan balıklar seçim edilmelidir . Bu nedenlerden nazaran kadın adayları eczanelerde satılan , kaynağına güvenilir omega 3 dayanak mahsulleri kullanabilirler . ”

Dr . Lütfi Hocaoğlu , kıtır balık mahaline derin dondurucularda saklanan işlenmiş balık yiyen annelerin bebeklerinde ise astım riskinin daha yüksek olduğuna uyarı çekti . Derin dondurucularda saklanan işlenmiş balıkların omega 6 yağ asitleri içerdiğini ifade eden Dr . Hocaoğlu , ” Omega 6 yağ asitleri rastgele bir irin önleyici tesire sahip olmadıkları benzeri iltihabın ilerlemesine bile ne nedenle olabiliyorlar ” diye sohbet etti .

Etiketler:

Trabzon Hurması Faydaları

Trabzon hurmasının eksi 120 ile 180 derece soğuğa dayanabildiğini ve zor şartlar altında yetiştiğini anlatan Karadeniz, A vitamini ve karbonhidratlarca zengin olan Trabzon hurmasının, kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisinde, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesinde, sindirim sistemi hastalıkları için de faydalı olduğunu vurguladı.

Trabzon hurmasının, adeta bir şifa kaynağı olduğunu söyleyen Karadeniz, yurt dışında çok talip gören bu meyvenin Türkiye’de ise henüz değerinin anlaşılmadığından yakındı.
Trabzon Hurması Her Derde Deva..İşte Trabzon Hurmasının faydaları;•Trabzon hurması, yaygın olarak görülen kanserden korunmak için önemli yer tutan bir meyvedir.
•Trabzon hurması, A vitamini ve karbonhidrat bakımından çok zengindir.
•Kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisi için şifalı bir meyvedir.
•Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelir Antioksidanlar bakımından zengin olması sebebiyle günümüzde yaygın olarak görülen kanserden korunmak için önemli bir yeri vardır.
•Bu meyve aynı zamanda zayıflığın giderilmesi, kansızlık, vitamin eksikliği ve mide-bağırsak hastalıkları için iyi gelir.
•Trabzon hurması yenilmeye devam edildiğinde ishali kesmekte, iştahı açmakta, mideyi kuvvetlendirmekte, safranın hararetini gidermekte, mide gastritini önlemekte, bağırsak iltihabını iyileştirmektedir
•Trabzon hurmasının yaprakları kaynatılarak saç ve yüz yıkanırsa cilt ve saç güzelleşmektedir.

Etiketler: ,

El ve Tırnak Bakımı

El ve Tırnak Bakımı

Güzel ve bakımlı eller yalnızca şahsın kendisini güzel hissetmesini sağlamakla kalmayıp başkalarında da o kişiye karşı sempati uyandırır. Ama sürekli olarak olarak bir birşeyler yıkamak(bilhassa daire işlerinde) elleri ve tırnakları hırpalar. Deri çatlar, sertleşir ve naturel asidik örtüsü tahrip olur . Sürekli Olarak uygulanan el banyoları ve kompresler, yıpranmış ellerin bizzat kendilerini yenileyebilmeleri amaçlı gerek durumda olan bir bakım yöntemidir.
Tırnaklarınıza Özel

Tırnaklarınızın etli kısmı az ise yani sıfır kesildiği gün ince uzunca değilse arkadan bakıldığında birkaç milim gözükecek dolayında uzatın, olası olduğu dolayında ince uzunca görünmelerine çalışın ek olarak tırnaklarınız pekçok genişçe değilse sürdüğünüz ojenin kapatıcı yani saydam olmayan bir renk olmasına dikkat edin . Oje rengi konusunda oldukça çok seçeneğiniz var. Büyük Ihtimalle kırmızı,pembe ve beyaz tonları ek olarak pekçok kullanılmasına nazaran, lacivert, mor, yeşil, bordo kadar alışılmamış renkler pekçok trend. Ek Olarak pekçok gençlerin seçim ettiği bu renkleri çok uçuk bulsanız dahi koyu bir bordoyu veya koyu bir kahverengini her yaştaki hanımlar kullanabilir. Tam Anlamıyla ülkemizde çok yaygınlaşmamış olsa da cesaretiniz ve yeteneğiniz varsa ojenin üste desenler yapmayı, küçük boncuklarla veya ince parlak şeritlerle süslemeyi deneyebilirsiniz.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı