şifalı bitkiler

Çatlaklar için nemlendirici

Çatlaklar için nemlendirici
Eşit miktarda çilek yağı, badem yağı ve limon suyunu karıştırdıktan ardından bu karışım ile cildinize masaj yapın. Banyo yaparken zeytinyağlı sabun kullanın.

Ayrıca 10 damla kayısı yağının içerisine bir E vitamini ampulünü kırdıktan ardından bu karışımı nemlendirici olarak kullanmanızın faydası olacaktır.

Hamilelikle birlikte oluşacak karın ve göğüs çatlaklarını engellemek için bu natürel nemlendirici faydalı olacaktır

Etiketler: , ,

Saç Ekimi İle İlgili Bilgiler

saç ekimSaçlarınızdan memnun değilseniz ve saçlarınizda ailenizden gelen bir sorun ve problem var ise o zaman yapılması gereken şey hemen bir estetik cerrahi doktoruna görünmek ve saçlarınızla ilgili iyi bir görüş alabilmelisiniz. Aldığınız görüşler sonrasında da saçlarınız için iyi bir etki yaratabilmek adına doktorlarınızdan tedavi alabilirsiniz. Böylelikle çok daha estetik bakımdan sağlıklı saçlara sahip olabileceksiniz. Saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için ve estetik görünebilmesi adına bu ve bunun gibi operasyonlara ve tedavilere ihtiyacınız olacaktır. Bunun gibi konularda iyi birer destek alabilirseniz eğer daha güzel bir şekilde saçlara sahip olacaksınız. Saç ekimi için birden çok da yöntem vardır. Bu yöntemlerden hangileri eğer sizin için uygunda onu yaptırmalısınız. Zaten buna da karar verecek olan kişi sizin doktorunuz olmalıdır. Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin adını sıklıkla duyduğu bir yöntemlerden bir tanesi de PRP yöntemi olduğunu açık ve net bir şekilde söyleyebiliriz. Adlarını çok fazla duysakta bu saç ekimi yöntemi hakkında çok fazla bilgi ve görüşlerimiz bulunmamaktadır. Çünkü bu yöntem genelde tercih edilmiş olan bir yöntem olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. PRP yönteminin amaçlarından biri, var olan saç kökünüzün güçlenmesi ve saçlarınızın dökülmesinin mümkün olan en az seviyelere indirilebilmesine olanak sağlamaktadır ve bu tipte bir saç ekimi yöntemine dayanmaktadır. Bu yöntemde tedavi olacak hastadan bir miktar kan alınıacaktır ve alınan kan için öncelik olarak test yapılacaktır. Yapılan test sonrasında da saç ekiminin ne şekilde yapılacağı ve nasıl yapılacağını göz önünde bulundurmalısınız. Saçlarınızda bulunan saç kökü eksikliği böylece çoğaltılacaktır ve saç köklerinizin çoğalması ile birlilte çok daha gür ve estetik bakımdan iyi bir saça sahip olabileceksiniz. Saç ekimi sonrasında aynaya baktığınız zaman ilk 2-3 ay biraz zorluk çekebilirsiniz. Çektiğiniz zoruklar sonrasında ama artık istediğiniz gibi bir saça sahip olabileceksiniz. Böylece daha iyi ve güzel bir saç yapısına sahip olabileceksiniz. Bunun için saç ekimi yapılacak olan hastaneler ve kliniklerde tedavileriniz yaptırmalısınız. Hastanelerde tedavi öncesinde saç ekimi testleri yaptırarak saçlarınızın değerlerini de öğrenebilirsiniz.

 

Saç ekimi yapıldıktan sonra belirli bir süre dışarıya çıkmamanızı doktorlar tavsiye edecektir. Çünkü yeni saç kökleri sizi saçınızon döküldüğü yerlere monte edildiğinden dolayı belirli bölgeler dışardaki mikroplardan zarar görebilir. Buda size zarar verecektir. Sırf bunun için saç ekimi sonrası süreç içerisinde fazla dışarda gezmemeniz ve gezsenizde o bölgeleri koruyabilmelisiniz. Eğer korursanız daha iyi sounç elde edersiniz ve saçınız aynada çok daha güzel görünecektir. En güzel saçlara sahip olabilmek için iyi bir saç ekimi operasyonu geçirmelisiniz. Tedavi sonrası sürece de eğer dikkat ederseniz zaten tedavi yapıldıktan 2-3 ay sonra istediğiniz gibi çok estetik ve sağlıklı saçlara sahip olabileceksiniz.

Etiketler:

Ergenlik Sivilceleri İçin Bitkisel Ve Pratik Maskeler

Ahmet Maranki ergenlik sivilceleri için pratik çözüm önerileri.Bizde bu pratik çözümleri siz okurlarımızla paylaşmaktayız

İşte bitkisel çözümler;

-Bir su bardağı suya, 10 gram taze ya da kuru ceviz yaprağınu koyun 10 dakika kaynatın, elde edilen su ile sivilcelerin üstüne kompres yapın

– Taze sinirotu yaprakları ezin, lapa haline getirip sivilcelerin üstüne sürün

– Sabun otu kökü kaynatın ve kaynamıs suyu dinlendirdikten sonra cildinizi temizleyin

– Marulu sıkın, suyu ile sivilceler üstüne kompres yapılır.

– 3 su bardağı suyun içine, 20 gram marul doğrayın 2 saat boyunca kaynatın ve suyu dinlendirip sivilcelerinize kompres yapın

– Civanperçemi otunu 5 dakika kaynatın  kaynamıs suyu 15 dakika dinlendirin ve sivilcelerinize kompres yapın

Etiketler: , , ,

Topuk Çatlakları Nasıl Geçer

Topuk Çatlakları Nasıl Geçer
Topukta meydana gelen çatlaklar yevmiye hayatı negatif biçimlerde etkileyebilmektedir. Ayakta durmada güçlük çektiren ve yürüme bir an önce acılara ne nedenle olabilen topuk çatlakları ne türlü giderilir? Çok fazla ayakta durmak zorunda meydana gelen ve çok yürüyen kişilerde daha çok rastlanan topuk çatlakları ansızın çok pratik bakım yardımı ile önlenebilir. Topukların çatlaması ek olarak kuru ciltlerde karşılaşılan bir meseledir. Banyo daha sonra ayakları kurulamamak, terliksiz yerlere basmak ve minik terlik kullanmak benzeri sebepler de topuk çatlaması oluşumuna tesir eder.

Topuk Çatlamasını Gidermek İçin Öneriler
1 yiyecek kaşığı vazelin ile bir aspirini ezerek krem haline kazancın ve uyumadan daha önce ayaklarınıza sürün. Ayaklarınıza pamuklu bir çorap giydikten bundan sonra uyuyabilirsiniz. Bu işlemi ansızın çok gün uygulayarak çatlaklarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.
Leğene bir miktar ilgisiz su koyun ve içerisine elma sirkesi ek edin. Bu suyun içerisinde ayaklarınızı 1/2 saat civarı bekletin. Daha Sonra ayaklarınızı kurulayın ve vazelin sürün. Bu uygulama yardımı ile topuk çatlaklarını gidermede pozitif neticeler elde edebilirsiniz.
Gül suyu her akşam 15 dk ayaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Çatlaklarınızın yumuşamasını sağlayarak, rahatlatıcı bir tesir yaratacaktır.
Topuk Çatlağını Gidermede Bitkisel Yöntemler
Aynısafa çiçeğinden ortaya konulan bir krem faydalanarak topuk çatlağınızı iyileştirebilirsiniz. Bununla Beraber sarı kantaron yağı cildi yenileme özelliği taşır bu nedenle bu yağ ile topuk çatlaklarınızı iyileştirmede tesir yaratabilirsiniz.
2 yiyecek kaşığı vazelinin içerisine 2 gripinin içerisinde koltuk alan tozu ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı yatmadan daha önce ayaklarınıza sürün ve pamuklu bir çorap giyerek uyuyun. Sonrası gün topuklarınızdaki çatlakların değişimine inanamaycaksınız.
1 fincan vazelinin içerisine 1/2 limon sıkın, içerisine 2 tane aspirin ekleyin ve ezerek karıştırın. Bir leğene bir miktar ılık su koyun ve içerisine deniz tuzu ekleyin. 1/2 saat ayaklarınızı bu suda beklettikten bundan sonra çıkarıp kurulayın ve krem kıvamında hazırladığınız karışımı ayaklarınıza sürüp çorap giyerek uyuyun.
Kakao yağı ve acıbadem yağını karıştırarak uygulayacağınız bakım da topuk çatlağını gidermede kullanılan bitkisel yollar içinde koltuk almaktadır.
Topuk Çatlaması Ne Türlü Önlenebilir?
İstenmediği takdirde meydana gelen ve yevmiye yaşamımızda meydana gelen topuk çatlaklarını engellemek amaçlı yapılabilecek ansızın çok pratik yöntem vardır esasında. Topuklu ayakkabı seçimine uyarı etmek en mühim etkenlerin en başında koltuk alır. Terlik kullanımında topuğun dışa taşmamasını temin edecek modeller seçmeyi deneyebilirsiniz. Topuk çatlağını engellemek için banyo yapmadan daha önce ayaklarınıza kuru iken törpü yapabilirsiniz. Topuklu ayakkabı seçiminde topuğu narin basmaya temin edecek seçimler yapabilirsiniz. Her banyo daha sonra kesinlikle topuklarınıza nemlendirici kremler kullanmayı savsaklamayın. Topuk çatlamasını önleme için şayet mümkün ise fazla ayakta kalmamaya itina gösterebilirsiniz. Şayet fazla kilolarınız var ise kısa sürede kilolarınızdan kurtulmaya bakın. Çünkü kilolarınızın topukta toplanması topuklarınızda bir çok kez çatlama meydana getirecektir. Bu nedenle spor yapmayı ve sık egzersiz yapmayı deneyebilirsiniz. Ayak tabanlarınıza kullanacağınız kremleri genel itibariyle gece sürüp yatın. Çünkü geceleri kremler daha iyi tesir gösterirler ve çatlaklarınız daha kısa sürede iyileşir. Gece krem sürüp yatıyorsanız pamuklu bir çorap giyip uyuyun. Bu da ayağınızın yumuşamasını ve daha pürüzsüz bir duruma dönüşmesini sağlayacaktır. Pamuklu çoraplar o bölgenin nemli kalmasını ve kremin orada daha pozitif etkiler yaratmasını sağlayacaktır

Etiketler: , ,

Ekonomik anneleri buluşturan Platform – ikinci El bebek ürünleri Alış/Satış platformu

ekonomikanne

Son günlerde sosyal sorumluluk içerikli e-ticaret girişimlerinin sayısı sürekli artış göstermekte. Bu sosyal girişimlerden birisi de ekonomikanne.com. 2015 nisan ayında yayın hayatına başlayan ekonomikanne.com , az kullanılmış bebek ve çocuk eşyalarının tekrar kullanılmasına ve böylelikle kullanılmayan anne bebek ve çocuk ürünlerinin çöpe atılmadan, başka anneler tarafından kullanılabilmesine olanak sağlayan bir anne bebek ürünleri platformu olarak çalışmaktadır.

ekonomikanne.com Satış yapan annelerle, ürün satın alacak anneleri aynı platform üzerinde buluşturuyor, böylelikle kullanılabilir durumdaki ikinci el bebek ürünlerinin tekrar kullanılabilmesine imkan veriyor. Satış yapan ekonomik anne, belirlediği fiyat ile ekonomikanne.com üzerinden ürününü satışa çıkarabiliyor ve diğer ekonomik anneler de buradan beğendiği ürünü kredi kartı ile ister taksit yaparak ister peşin ödeme ile satın alabiliyor.

Ekonomik anneler iyi durumda, kaliteli markalara ait bebek arabası oto koltuğu, bebek beşiği, mama sandalyesi, ana kucağı, bebek telsiz ve kameraları gibi kullanım süresi kısa ama bebek için olmaz olmaz gereçleri yarı fiyatına, hatta yarı fiyatının da altında satın alabiliyorlar.

Satın alan ekonomik anne , kredi kartıyla yada havale ödeme yaptıktan sonra ödeme işlemi banka tarafından hemen satış yapan annenin hesabına yatırılmıyor. Ekonomik anne havuz hesabımda bloke ediliyor, Çünkü ekonomikanne.com’da güvenli E-ticaret sistemi kullanılıyor, Satın alınan ürün alıcının eline ulaştığında, satın alan ekonomik anne site üzerinden eğer üründe herhangi bir sorun yoksa onay veriyor ve böylelikle ürün bedeli satıcının hesabına aktarılıyor.

Ekonomikanne.com Kendiside anne olan Ayşegül Yakut tarafından tasarlanarak hazırlanmış olan bir proje. Çocuk ve özellikle bebek alışverişlerinin oldukça masraflı olduğunu ve bebeklerin çok hızlı bir şekilde büyümesinden dolayı bu eşyaların uzun süre kullanılamadan bir köşeye kaldırıldığını ve bunun da ailelere hem ekstra maliyet hemde evdede gereksiz alana sebep olduğu belirten Ayşegül Hanım, anneleri bu platform üzerinden iyi durumdaki eski ve ikinci el ürünleri başka anne ve bebeklerle buluşturabileceklerini ifade etti.

Ekonomikanne.com’da ürün satmak isteyen ekonomik anneler, 4 adımdan oluşan hızlı ürün ekleme modülü ile hem ürün ekleyip hemde hızlı bir şekilde üye olabilmektedirler. Daha önceden üye olan ekonomik anneler ise ürün ekle işlemini 3 adımda tamamlayabilmektedir. Üyeliğin de, ikinci el ürün eklemenin de, ürün satın almanın da çok kolay olduğu ekonomikanne.com’da anneler kendi dükkanlarını kolayca oluşturabiliyorlar. Ürün Ekleme Süreci, Ekonomikanne.com editörleri tarafından eklenen üründe eğer herhangi bir sorun yoksa onaylanıp, satışa hazır hale getiriliyor. Site üzerinden alışveriş yapmak isteyen ekonomik anneler için de detaylı bir şekilde hazırlanmış tavsiyeler sayfaları bulunuyor. Ekonomik anneler tavsiye sayfalarını okuyarak, alışveriş yapmadan önce bilgi sahibi olabiliyorlar.

Oldukça sade ve anlaşılır site tasarımı ile annalerin beğenisine sunulan ekonomikanne.com hergeçen gün annelerin hayatını kolaylaştıcı blog içerikleri ile annelerin vazgeçilmez mekanı olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

 

Etiketler:
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp