şifalı bitkiler

Nasıl Doğal Saç Kremi

Kendi ev imalatı natürel saç kreminizi inşa etmek yalnızca saçınıza sıkı gelmekle kalmaz, uzunca vadede tasarruf etmenizi olanağı sağlar . Ticari olarak üretilen ürünlerin perakende maliyetleri, şişeye koyulanları düşünecek olursak, fahiştir. Bizzat saç kreminizi inşa ederek paranızı cebinizde, zor ve toksik kimyasallar da saçınızdan uzak tutun.

Malzemeler

Mayonez
Karbonat
Muz
Bitkisel yağ
Karıştırma kabı
Talimatlar

Katıştırma kabını yarısına civarı mayonez ile doldurun. Saçınızın uzunluğuna yönelik ölçüsü azaltın ya da çoğaltın. Omuzda civarı meydana gelen saçlar amaçlı yarısı yarıya olacak biçimde yapın. Hakikat mayonez kullanın, salata süslemede kullanılandan değil. Asidik nitelikleri ile saçınızda meydana gelen tortuyu söker.
Yarım muzu ezin ve mayonez karışımına ekleyin. Sizlere tuhaf gelebilir ancak muz saçınızı yumuşatacak malzemedir. Tercihe ilişkili olarak kavun ya da avakado kullanılabilir.
Bir yiyecek kaşığı bitkisel yağ ekleyin. Karışımı iyice karıştırın. Bitkisel yağ saçınızın işlem sonrasında parlamasını temin edecek mühim tek malzemedir. Yağ bununla birlikte kırık uçları onarır ve elektriklenmeye ilişkili kabarmaları engeller.
Bir yiyecek kaşığı karbonat katın. Karbonat derin ve gösterişli tek temizleyicidir ve olmazsa olmazıdır.
Saç kremini iyice karıştırın ve anında sürün. Gereken vaziyetlerde buzdolabında kısa müddetliğine muhafaza edilebilir.

Etiketler: , ,

Bitkisel Selülit Tedavisi

Selülit problemi bir çok bayanın karşılaştığı, aslında çözümünün çok kolay olduğu fakat problemi gizleyerek çözdükleri bir cilt problemidir. Bu makalemizde selülitlerden kaçmak yerine , bitkisel yöntemleri kullanarak çeşitli tedavi yollarından bahsedeceğiz. Bu bitkisel selülit tedavileri adından da anlaşıldığı gibi tamamen natürel ve evde bulunabilecek bitkisel malzemelerden yapılmaktadır. Dilerseniz şimdi tariflerimize ve malzemelerime geçelim,

Sirke Maskesi
1 bardak elma sirkesi
1 bardak su
1 adet limon
Nane ve Biberiye yağı
Tüm malzemeleri birbiri ile karıştırın. Nane ve biberiye yağını göz kararı ekleyebilirsiniz. Bu karışımı daha sonra selülitlerinizin olduğu bölgeye sürünüz. Şayet yapabiliyorsanız stres ile bu bölgeyi sarınız. Bu şekilde karışımın tesiri daha derinleyici olacaktır. Bu şekilde yaklaşık 30 dakika süre ile bekleyin. Sonrasında yıkanabilir ve nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Beyaz Kil Maskesi

1 paket kili suyla karıştırdıktan sonra hepsinden 1 çay kaşığı limon, portakal, mandalina sularından rastgele birisini bu karışımın içerisine ekleyin. Sonrasında 2 yemek kaşığı tarçın ekleyerek karışımımızı tamamlıyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı selülitin olduğu bölgeye uygulayarak 30 dakika süre ile bekletin.
Yağ Maskesi

1 çay bardağı zeytinyağı
1çay kaşığı limon yağı
1 çay kaşığı damla lavanta yağı
Tüm malzemeleri birbiri ile iyice karıştırın.Karışımı selülitli bölgeye uygulayın. Yaklaşık olarak 30 dk süre ile beklettikten sonra yıkayın. Sonrasında nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Bitkisel Selülit Kürleri

Bu anlatacağımız bitkisel kürler ile selülitlerinizinden kurtulamanız o kadar da zor değil. Şimdi ilk bitkisel kürümüze geçelim.

1.Bitkisel Kür

Kırlangıç otunu ve sarmaşık bitkisinin yapraklarını yaklaşık olarak 20 dk süre ile kaynamış olan suyun içerisine atılarak kaynamasına devam edilir. Sonrasında süzülerek elde edilen bitki posasını yulaf unu ile karıştırılır. Bir miktarda susam yağı ilave edilerek iyice karıştırılır. Sonrasında hazırlanan karışım selülitli bölgelere masaj yaparak uygulanır. 30 dakika süre bekledikten sonra yıkayınız.

Etiketler: , ,

KISIRLIK İÇİN ŞİFALI TEDAVİLER

Erkekten meydana gelen kısırlığın da bazı nedenleri vardır. Hipofiz bezi iyi çalışmıyor olabilmektedir,
böbrek ve mesane yollarında tıkanma olabilmektedir, hazımsızlık, kabızlık olabilmektedir, baskı ve nutfe
yetersizliği olabilmektedir.
Stres amaçlı erkek çocuk otu karabaş otu karışımı demletilip balla tatlandırılarak gün içerisinde 3 su bardağı
içmeye devam edilir.
Halis zeytinyağına, limon sıkılıp gün içerisinde 3 kere 1’er fincan içmeye devam edilirse mesane yolları
tıkanıklığı ve iltihabına yararlıdır.
Hurma ve incir sütte pişirilip tatlı yapılıp yenmeye devam edilirse hazımsızlık ve kuvvet eksikliğine
faydalıdır.
Fındık, ceviz, havuç, fıstık, muz, turp, elma, roka, armut bol bol yenmeye devam edilir.
Fındık, ceviz, fıstık yenince telafileriyle birlikte yenir. Nohut, mercimek, fasulye yemekleri bol
bol yenir.
Kadınlar, soğan çorbasına kimyon ekip altını çizen 1 halis 3 kase yerlerse ve hurma ile salatalığı
yemeğe devam ederlerse bir sürü faydasını görürler, âdetten kesilmeye yararlıdır.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı