şifalı bitkiler

İtihaplara Karşı Huş Ağacı

İtihaplara Karşı Huş Ağacı
Yarım veyahut tek tatlı kaşığı ince kıyılmış huş ağacı yaprağı, ortada boy tek su bardağı dolusu kaynar derecede ateş gibi suyla haşlanır, 10 dk demlendikten daha sonra süzülür. Gün Içerisinde 2 bir 3 bardak içilir.
Bedendeki sıvı/akışkan birikimlerini (ödemleri), böb bir rekleri şüphesiz yormadan veyahut tahriş etmeden çözebilir. İdrar kesesi iltihabına ve idrar yöntemleri iltihabına rağmen etkiliciir. üzün müddetli nebat çayı kullanımının sonucu olarak, vücuttaki ürik asit dü bir zeyi aşağıya çekilebilir. Romatizma, gut ve artrit ra bir hatsızlıklarına rağmen da kullanılabilir.

Etiketler: ,

Sütün Faydaları

Doğada dik oranda yalnızca sütte yer alan LAKTOZ
1 saldırı Enerji olanağı sağlar ,
2 saldırı Içerisinde yer alan Galaktoz beyin ve hudut dokularının oluşumunda oyun oynar.
3 saldırı Bağırsaklarda kabul görmeyen mikroorganizmaların gelişmesini engeller ve tipik barsak florasını geliştirici tesir yapar.
4 saldırı Vücudun kalsiyum ve fosfordan ek olarak iyi yararlanmasını olanağı sağlar . Bu sebeple kemik ve diş oluşumunda, bebeklerin beslenmesinde mühim oyun oynar.
5 saldırı Laktoz enzimi yetersizliği amacıyla, laktoz intoleransı gösteren bireylerin süt mahaline fermente süt ürünlerini tüketmeleri önerilmektedir.Süt Yağı ;
6 saldırı enerji kaynağıdır.
7 saldırı Laktozun en iyi biçimde kullanımını ve vücudumuz amaçlı gerekli meydana gelen A, D, E, K vitaminlerinin taşınmasını olanağı sağlar .
8 saldırı Süt yağındaki fosfolipitler, beyin ve hudut hücresinin yaşamsal önem taşıyan kısımlarını oluşturur.
9 saldırı Süt yağı, vücut amaçlı gerekli meydana gelen doymamış yağ asitlerini içerisinde bulundurmasından ötürü beslenmede mühim fonksiyonları bulunmaktadır .
10 saldırı 100 ml sütün içerdiği kollestrol ölçüsü sanıldığı benzeri bir sürü değil yalnızca 12 gr.dır.

Etiketler: , ,

Hamilelikte Grip

Gebelikte gribe yakalanma rizikosu normal zamanlara karşın ek olarak yüksektir çünkü gebelik çağında bağışıklık sisteminde düşüşler görünüyor . Gebelik çağında kalbin atım hızı , kalbin pompaladığı kan ölçüsü , Oksijen imalatı ve tüketimi değişiyor . Bu nedenler de bağışıklık sistemini direk etkileyerek , bulaşması bir sürü pratik meydana gelen hastalıkları bünyeye çağrı etmekte .
Özellikle kış aylarındaki gebeliklere gribe yakalanmamak amaçlı uyarı edilmelidir . Kadın adayı grip meydana geldiği zaman bu virüsler bebeğe de geçebilir , bu da bebeğin sağlığını tehlikeye atmak anlamına ciro . Bununla Beraber gribin neden meydana geldiği yüksek ateş ve zatürre benzeri vaziyetler yaşamsal risk taşıyabiliyor .
Solunum yöntemlerinden bulaşan gribin bulguları içinde öksürük , ateş , boğazda yanma , titreme , baş ağrısı , eklem ağrısı ve halsizlik yer ediniyor . Bununla Beraber gözlerde yaşarma , burunda akıntı ve tıkanma bulguları de meydana geliyor . Ateş çoğu kez 2 kan 3 Gün aynı ritimde devam etse de bir birlik vaziyetlerde 5 kan 6 güne civarı çıkabiliyor . Yüksek ateş hem normal bireylerde Bu arada kadın adaylarında ek olarak ciddi hastalıkları eşliğinde getirdiği amaçlı muayene altına alınmasında yarar vardır .
Gebelik çağında gribe yakalanmamak amaçlı planladığınız gebe kalma zamanından öncesinde grip aşısı olabilirsiniz . Grip aşılar gribe karşın %100 savunma sağlamasa da tedbir niteliği taşıyarak rahatsızlığı %50 oranında engelliyor . Bununla Beraber ilgisiz kış aylarında dışarı çıkarken uyarı etmeli , iyi giyinmeli , beslenmenize uyarı etmelisiniz . Grip olduğunu bildiğiniz takdirde arkadaşlarınızla görüşmekten kaçınmalısınız . Ne Türlü olsa bana bulaşmaz mantığıyla yola çıkarsanız gebeliğinizi ve bebeğinizi risk altına almış olursunuz .
Gribi riskli kılan durumlardan biri de zatürreye çevirmesidir . Gebelik çağındaki kadınlarda bağışıklık sistemindeki düşüşlerin yanında solunum ve dolaşım bozukluklarına da bir sürü sık sık rastlanır . Bu yüzden gribin zatürreye çevirmesi hali , gebelik çağındaki kadınlar amaçlı bir sürü da pratik değil bir durum değildir .
Hamilelik çağında grip olmuşsanız ve ateşinizin 39 derecenin üstünde seyrediyorsa bebeğiniz bu durumdan negatif etkilenecektir . Hamileliğinizin nihai aylarında yakaladığınız gribin yan etkilerinden biri de erken doğumdur . Fakat doğum öncesinde ateş yüksekliğinin düşürülmesi doktor aracılığıyla yapılmalıdır . Nezle grip benzeri hastalıklar öksürükle beraber bronşite dönüşebildiği amaçlı bir birlik vaziyetlerde Antibiyotik tüketimi mevzubahis olabiliyor . Fakat kuşkusuz gebelik döneminizde doktorunuza danışmadan rastgele bir ilaç kullanmayın . Gebelik çağında şuursuz ilaç kullanımları , bebeğe daimi zararlar verebildiği benzeri düşüklere ne sebeple olarak gebeliği de sonlandırabiliyor .
Hamilelikte grip aşısı yaptırmanın , bebeğin sıhhati tarafından bir olumsuzluğu bulunmamaktadır . Çünkü grip aşısının muhtevanında Işlek virüs bulunmamakta , başka bir terimle inkative virüs olarak bilinmektedir . Fakat bilinçsizce doktora danışmadan aşı yaptırılması da sakıncalıdır .
Hamilelik çağının en ciddi ayları önce 3 Ay meydana geldiği amaçlı gebe kalmayı planlıyorsanız öncesinde grip aşısı yaptırmanız gerekmektedir . İlk 3 ay gebelikte düşük riskinin maksimum meydana geldiği zamanlar meydana geldiği amaçlı bebeğin gelişmesini bozacak rastgele bir durum olmaması önem taşıyor .
Grip olduysanız bunu ilaçlar mahaline natürel yollarla geçirebilirsiniz . Öksürüğünüz amaçlı hazırlayacağınız ballı süt karışımını içmeniz yeteri kadar olacaktır . Bununla Beraber C vitaminleri durumundan yararlı meyveleri tüketmeniz gerekmektedir . Gündelik vücudumuzun gereksinimi meydana gelen vitamin besin ölçüsü belli meydana geldiği amaçlı , siz o seviyenin üstünde tüketim yaptığınız zaman vücuda rastgele bir yarar sağlamadan vücuttan dışarı atılıyor .
Gebelik çağında gribe yakalanmamak amaçlı başka bir tavsiye de , gebeliğiniz planlı ise , yaz aylarına isabet getirecek biçimde hamile kalmayı deneyebilirsiniz . Misal olarak , mayıs sonlarına gerçek hamile kalmanız halinde tahmini 4 ay süresince grip rizikonuz yarıya inecektir . Bununla Beraber güneşe çıkıp D vitamini tarafından beslenmeniz bebeğinizin kemik gelişimi amaçlı nihai derece mühimdir . ( MS )

Etiketler: , , ,
Genel

Cilt Sağlığını Etkileyen Faktörler

Suyun damlaya damlaya mermer üstünde delik oluşturması benzeri , süre içinde farklı etkenler cildimiz üstünde derin ve kalıcı izler bırakabilmektedir . Düşünsenize yer çekiminin bile cildimiz üstünde tesiri var . Hiç çene altı gıdık bölgesinin yukarı gerçek var olan tek kişiyi gördünüz mü? İşte bu yazımda size cildimizin zamana karşın hangi etkenlerle mücadele ettiğinden bahsedeceğim . Içerik içinde şunları yapın , bunları uygulayın diye yardımda bulunmayacağım . Esasen okudukça neleri yapıp neleri yapmamanız gerektiğini anlayacaksınız .

Gülmek Gibisi Yok

Gülmek yalnızca cilt sağlığı amaçlı ruh ve vücut sağlığı açısından en mühim etkendir . Sevinçli ve mesut var olan insanın geçerliliği de uzunca olabilir , kendisi de sıhhatli olabilir . O süre şifremiz neymiş? ” Gülmek gibisi yok . ” Nedeni Ise güldüğünüz süre insana moral vererek , sağlığı dolaylı biçimde destekliyor; üstelik bazen de doğrudan etkileyerek bağışıklık sistemini güçlendiriyor . Güldüğünüz zaman; ağız kenarı , elmacık kemiği ve ağız çevresindeki kaslar harekete geçer . Tıpkı spor yapar benzeri elmacık kemiği üzerindeki kaslar tarafından , damarlara hafif basınç uygulanarak , o bölge etkin duruma getirilir . Eğlenceli tek gülüş , beynimizin ürettiği rahatlatıcı tek salgı var olan ” endorfini ” arttırmaktadır .

Etiketler: , ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı