şifalı bitkiler

keçi sütü – Anne sütüne en yakın süt

keçi sütü – Anne sütüne en yakın süt
Profesör Doktor Celalettin Koçak, liçeriğinde aktoz oranı açısından yüksek proteinler bulunan keçi sütünün değerli besin ögeleri de içerdiğini belirtti …

Keçi sütündeki yağ asitlerinin bazı rahatsızlıklara iyi geldiğini ifade eden Prof . Dr. Koçak, bu sütün organizmada iltihaplanmayı önlediği gibi diş ve kemik gelişimi için de iyi bir kalsiyum kaynağı olduğunu kaydetti .??

Doğal homojenize meydana gelen sütün, vitamin A, fosfor, magnezyum ve selenyum miktarı açısından anne sütüne en yakın süt olduğunu bildiren Prof . Dr. Koçak, şöyle devam etti:??”100 gram anne sütünde kalsiyum oranı 32, inek sütünde 119, keçi sütünde 134 miligramdır.

Keçi sütündeki bakteri miktarı ve yağ oranı diğer hayvanlardan daha azdır . Laktoz oranı bakımından yüksek proteinlerine sahip olması nedeniyle keçi sütü değerli besin ögelerini içeriyor.

Yeni doğan bebekler, anne sütü alamadığı dönemlerde ihtiyaç duyacağı besin elementlerini en iyi keçi sütünden alabilir.” ??Keçi sütünden yapılmış ürünlerin Avrupa’da ”özel sağlık marketlerinde” özel ücretlerle satıldığını ve bebeklere anne sütünün alternatifi olarak verilebileceğini bildiren Prof . Dr. Koçak, ”Ancak bazı kişiler tat anlamında sevmeyebilir, onlara ağır gelebilir.

Örneğin koyun sütü ya da peyniri de tat ve koku anlamında herkes tarafından tercih edilmeyebilir” dedi .?

?CİLT HASTALIKLARINDA YARARLI AMA İLAÇ DEĞİL ?

Keçi sütünün serum proteinlerinin alerjik özelliği olmamasından ötürü sindirim sistemi rahatsızları ile bazı cilt hastalıkları için tedavi edici olabileceğini ifade eden Prof . Dr. Koçak, ”Ama ne olursa olsun , aşırıya gidip abartılmaması lazım . Keçi sütü ilaç değildir.

Yani hiç bir gıda tek başına tedavi edici özelliğe sahip değildir. Ne olursa olsun abartmayalım. Öncelikle her türlü rahatsızlıkta ilaçla tedavi yolunu seçilmelidir” dedi .?

Keçi sütü Anne sütüne en yakın süttür. yeni doğmış bebeklerin beslenmesi ve bunun dışında pek çok hastalığın tedavisi içinne de yardımcı olmaktadır.
?1. FRANÇOIS’YI İYİLEŞTİRMİŞ ?

Tarihte de keçi sütünün bazı faydalarına rastlandığını bildiren Prof . Dr. Koçak, ”16. yüzyılda 1 . François rahatsızlanmış ve hastalığına hiç kimse çare bulamamış. O dönemde Kanuni Sultan Süleyman’dan yardım istemişler.

Kanuni kendi doktorunu ve yanında keçisini göndermiş. Keçinin sütünü ve yoğurdunu her gün içen François bir süre sonra eski sağlığına kavuşmuş ve Fransa’da yoğurt, ilaç niyetine kullanılmaya başlamış.

Tıp kitaplarında da keçi sütünün iyileştirici gücüne yönelik çeşitli eserler yer alır” diye konuştu .

Etiketler: , ,
Genel

Anne sütünü artırmak için

Aktarlar derneği başkanı Ayhan Ercan kadın sütünü artırmak amaçlı natürel formül öneri etti.

Ayhan Ercan kadın sütünü artırmak amaçlı anason ve kimyon eşit miktarda karıştırdıktan ardından bu karışımdan günde bir tatlı kaşığı yenmesini öneri ediyor .

Etiketler: ,
Genel

Karın yağlarını eriten zayıflama yağı tarifi

Karın yağlarını eriten zayıflama yağı tarifi
Aktarlar derneği başkanı Ayhan Ercan Kanaltürk televizyonunda yayınlanan Derya Baykal’ın sunduğu “Deryanın Dünyası” programına misafir oluyor. Ayhan Ercan karın yağlarını eritmek amaçlı spor yapmadan öncesinde sürülecek karın yağlarını eriten yağ tarifi verdi.

Ayhan Ercan’ın önerdiği zayıflama yağı formülü ile karın yağlarınızdan kurtulmanız olası olduğu benzeri aynı zamanda kilo kaybından ötürü, vücudunuzda oluşacak sarkmaları da önlüyor. Bu zayıflatan yağ yardımıyla 28 günde 2,5 cm incelebilirsiniz.

Ayhan Ercan’ın karın bölgesi yağlarını eritme gösterişli bu bitkisel yağ formülünü siz de deneyin.
Karın yağlarını eriten zayıflama yağı tarifi:

Malzemeler:

* Badem yağı

* Rezene yağı

* Acı biber yağı

* Biberiye yağı

* Papatya yağı

* Yeşil çay yağı

* Sardunya yağı

* Greyfurt yağı

* Limon yağı

* Fındık yağı

* Lavanta yağı

* Ardıç yağı

* Susam yağı

* Sarmaşık yağı

* Kekik yağı ( 1/2 şişe)

* Çamterebentin yağı

* Yosun yağı

Uygulama: Tek kabın içerisine yarım şişe Kekik yağı koyduktan sonra diğerlerinden birer şişe yağı kaba koyarak karıştırın. ileri ki zamanlarda bu yağı spreyli tek şişeye boşaltın. Bölgesel zayıflama amaçlı kullanacağınız natürel zayıflama yağınız çoğalış hazırlıklı. Spor yapmadan öncesinde bilhassa karın bölgenize ya da selülit meydana gelen bölgelerinize bu yağdan nemlendirecek şekilde püskürtüp elinizle cildinize yedirin.

Daha sonra kesinlikle en az yarım saat, tempolu tek yürüyüş ya da spor yapmanız gereken. Ayhan Ercan’ın tarifini verdiği bu zayıflama yağı formülünü uygulayarak, az tek zaman içindede, hem bel çevresi yağlarınızdan kurtulacak, aynı zamanda rastgele tek sarkma hali ile karşılaşmayacaksınız

Etiketler: ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı