şifalı bitkiler

Tüy Sorununa Nane Kürü

r.Aşırı tüylenme veya halk arasındaki tabirle kıllanma problemine bitkisel dayanak kürü tüy sorunuzu ortadan kaldırıyor . Kıl-tüy denemeyecek kadar önemli bir problem meydana gelen tüylenme meselenine Prof . Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan çok özel tüy azaltıcı ve inceltici nane kürü tavsiyesi ile tüy sorununuza derman bulabileceksiniz. Tüy meselenine nane kürü hazırlayarak ortadan kaldırabilirsiniz. Tüy sorunu için Prof . Dr. İbrahim Saraçoğlu kürlerini kullanabilirsiniz.

Tüy problemi meydana gelen kadınlar için Prof . Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu tavsiyeli tüy azaltıcı kür tarifi ve tüylere bitkisel çözüm teklifi. Nane bitkisinin bayanlardaki tüylenme problemi için oldukça etkili olduğunu ve nanenin tüy azaltıcı faydası olduğunu belirten Prof . Dr. İbrahim Saraçoğlu öncelikle tüylenme nedeninin doktora danışılarak öğrenilmesi gerektiğini söylüyor.

Eğer aşırı tüylenme nedeni östrojen hormonu azlığı veya testosteron hormonu fazlalığı ise bu durumda taze nanenin tüy azaltıcı etkisinden faydalanılabilir.

Tüy azaltıcı nane kürü hemen hemen 1 aylık sürede sonuç veriyor ve bu sürecin nihayetinde yapılacak tahlillerde östrojen hormon miktarının arttığını görmek mümkün oluyor . Tabiki bu da tüy azaltıcı ve tüy inceltici etkilere neden oluyor .

Tüy azaltıcı taze nane kürü

Tüy sorunu meydana gelen kadınlar bir ay süresince öğlenleri ve akşamları yemeklerden 10 dakika kadar önce bir tutam taze nane tüketmeliler. Tüy probleminin seyrine göre bu tüy kürünü kullanmaya devam edilebilir.

Etiketler: , ,

Tırnak Mantarı İçin Bitkisel Kür

Tırnak mantarı rehabilitasyonu için Prof . Dr . İbrahim Adnan Saraçoğlu bitkisel kür teklifini açıkladı . Tırnak mantarı , mutlaka tedavi edilmesi gereken hastalıklar arasında yer almaktadır . Tırnak mantarı tedavi edilmediğinde yayılarak bütün tırnakları kaplar ve rehabilitasyonu daha da zorlaşır .

Tırnak mantarının oluşmasını sağlayan mantar sporları , tırnakları meydana getiren keratin hücrelerinin yatağına yapışır ve onun için de yaşar . Bundan doğan enfeksiyon , onychomycosis olarak bilinir ( tırnak tineası ) ve tedavi edilmediğinde sınırsızca yaşar gider . Tırnak mantarı enfeksiyonu , herkese açık alanlarda yalınayak yürümek , tedavi edilmeyen atlet ayağı veya dolama sonucu , ortak giyilen terlik , ayakkabı , çorap vb . giysilerle bulaşır .

Tırnak Mantarı Belirtileri:

Tırnakların rengi bozulur . Tırnak kenarları kırılır veya dökülür . Tırnaklar olağandan daha fazla kalınlaşır . Tırnaklar parlaklığını kaybeder .

Eldeki veya ayaktaki ilgili mantar enfeksiyonu hafif olabilir ve hiçbir iltihap meydana getirmeyebilir veya kabarcıklar ve ağrılı şişme yapacak şekilde akut olabilir . Tırnaklar tutulduğu zaman kalınlaşabilir , ayrılabilir ve düşebilir veya tırnak tamamen tahrip olabilir . Enfekte tırnağın parmağa bağlı olmayan ucunun altında genellikle bir keratin birikmesi görülür .

Doktorunuzun tanı testleri arasında tırnak ucunun altında bulunan keratin birikintisini kazıyıp alarak mantarı belirlemek için inceleme yapmak da bulunabilir . Mantar tespit edilirse , diğer tırnak hastalıkları olasılığı ortadan kalkacaktır .

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu , tırnak mantarı enfeksiyonu sorunu olanlar için ısırgan otundan yapacağınız yeni ve faydalı bir kür tarifini açıkladı .

Malzemeler: Kurutulmuş ısırgan otu ve su

Hazırlanması ve Uygulanması: Bir tencere içerisinde az miktarda su ile kurutulmuş ısırgan otunu birlikte koyun ve 5 dakika kadar haşladıktan sonra lapasını hazırlayın . Elde ettiğiniz lapayı ılıtın ve tırnak mantarı meydana gelen bölgenin üzerine sürerek 10 dakika kadar bekleyin .

Etiketler: , ,

Vajinal Akıntıya Soğan Suyu

Soğan suyu kürü ile vajinal akıntılara nihai verebilirsiniz. Soğan suyu kürünün ne türlü yapıldığını aşağıda izah ettik. Vajinal akıntısı olanlar amaçlı soğan suyu kürü ne türlü uygulanır tek tek sıraladık. Vajinal akıntılara soğan suyu kürünün yararlarını biliyor muydunuz? Vajinal akıntıya soğan suyu kürünün yapılışı konusunda verileri sizler amaçlı tek araya getirdik.

Vajinal akıntı amaçlı soğan suyu kürü bununla birlikte erken menopoz, çikolata kisti, 3 cm. den minik miyomlar, tane düzensizliği ve polikistik over şikayeti meydana gelen olan bayanlar amaçlı de muhteşem tek kürdür. Soğan suyu kürü yumurtalıklardaki kisti tamamıyla ortadan kaldırmaktadır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kadınlardaki vaginal akıntıya rağmen yapılacak soğan suyu kürünü anlattığı tv programında soğan suyunun hangi hastalıklarda kullanıldığını da bilgisini verdi. Soğan suyu kürünün yararlarını ve gösterişli meydana geldiği hastalıkların hangileri olduğunu öğrendiğinizde anında bu kürü uygulamaya başlayacaksınız.

Soğan suyu kürü, erken menopoz, çikolata kisti, 3 cm. den minik miyomlar, tane düzensizliği ve polikistik over hastalıklarından şikayeti meydana gelen bayanlar amaçlı de muhteşem tek kürdür. Soğan suyu kürü, bayanların yumurtalıklarındaki kisti tamamıyla yok etmektedir.

Vajinal akıntıyı gidermek amaçlı soğan suyu kürü

Malzemeler:

1 tane ortada boy beyaz soğan

Hazırlanması ve Uygulanması:

1 ortada boy beyaz soğanı (kırmızı ve mor soğan olmaz) dörde bölün, eskiden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya koyarak 5 dk kaynattıktan hemen peşinden içerisine yabancı hiç tek birşey katmadan öğle ve akşam yemeklerinden öncesinde hazırladığınız soğan suyundan bir bardak amaçlı. Soğan suyu kürü 15 gün süreyle uygulanmalıdır. 15 günden pek kullanılmamalıdır.

Soğan kürünü tane çağında uygulamanın tek sakıncası yoktur. Ancak , etki durumundan en uyumlu zaman tane bitiminden en erken 7 gün hemen peşinden başlamaktır.

Soğan suyu kürünü önce defa uygulandıktan hemen peşinden 2. adetinizi görmeden 10 gün öncesinde tekrardan 5 gün veyahut 7 gün bu soğan suyu kürünü uyguladığınızda daha tek sürü etki etmesini sağlarsınız. Soğan suyu kürünü uygulamaya başladığınızda 2 ve 3. günden bu yana vaginal akıntılarınızın çözüldüğünü ve ne civarı fazlalaştığını farkedeceksiniz.

Uyarı: Her seferinde kıtır hazırlanmalıdır. Kullanılacak meydana gelen kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandandır. Bilhassa bembeyaz soğan bulmaya sebep yoktur. Kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.Bu soğan suyu kürünü 15 günden pek uygulamayın.

Etiketler: , ,

Papatya Sabunu

Papatya sabunu, bilhassa cilt ve saçlara faydası ile bilinen bir bitki sabunudur. Papatyanın çiçekleri kullanılarak elde edilen yağdan üretilmektedir. Papatya sabunu şifalı bir sabun olduğu için cilt ve saç bakımında kullanılmaktadır. Papatya çiçeklerindeki kokuyu barındıran papatya sabunu ile cildiniz mis gibi kokacaktır.

Papatya sabunu çok eski çağlardan beri kullanılan şifalı bitki sabunlarındandır. Eski Mısır döneminde kadınların güzelliklerini muhafaza etmek için kullandıklarına dair bilgiler vardır. Papatyanın etken maddelerini barındıran yağından elde edildiği için kokusu ve cilt dostu yapısıyla papatya sabunu banyoların vazgeçilmezi olmalıdır.

Papatya sabunu ne işe yarar , papatya sabununun faydaları nelerdir?

Papatya sabununun saçlara dolgunluk ve parlaklık veren özelliği bulunmaktadır . Bu özelliği sayesinde saç bakımında kullanılmaktadır. Papatya sabunu ile temizlenen ciltte rahatlama ve dinlenme görülür. Papatya sabunu egzema, kaşıntı ve mantar gibi cilt hastalıklarına iyi gelir . Ciltte oluşan lekeler ve kararmaları yok etmek için papatya sabunu kullanılmaktadır. Göz kapağında meydana gelen iltihapların tedavisinde kullanılır. Gözaltı torbalarının iyileştirilmesinde faydalıdır . Ciltte oluşan selülit görünümünün azaltılmasında papatya sabunu fayda etmektedir.

Bu faydaları ele geçirmek için papatya sabunu nasıl kullanılmalıdır?

Tüm vücudu papatya sabunu ile sabunladıktan sonra 2-3 dakika cilt üzerinde bekletip durulanırsa cildin ferahlayıp dinlendiğini hissedersiniz. Yüz ve boyun bölgesi için papatya sabununu önce elinize sürerek köpürtün ve elinizdeki köpüklerle yüz ve boyun bölgesini sabunlayın. Yarım dakika bekledikten sonra yüz ve boyun bölgesini durulayıp kurulayın. Cildinizi papatya sabunu ile düzenli olarak yıkarsanız cildinizde parlaklık ve güzellik oluşacaktır. Cildin daha parlak ve bakımlı görünmesi için papatya sabunu kullanmaktan vazgeçmeyin.

Etiketler: , ,

Keçi sütü sabunu

Cilt için çok faydalı meydana gelen keçi sütü sabunu , keçi sütünden ve zeytinyağından elde edilmektedir . Cildi arındırıcı ve cildi dış etkenlerden koruyucu özelliği bulunan keçi sütü sabunu aynı zamanda çok iyi bir nemlendiricidir . Keçi sütü sabunu nedir? Natürel keçi sütü ile zeytinyağının karışımından elde edilen cilt dostu natürel bir sabundur .

Keçi sütü sabunu yapılırken kullanılan zeytinyağının cilt için faydalarını bilmeyen yoktur . Keçi sütünün içinde barındırdığı natürel protein ve yağların pH değerleri insan cildine benzer özellikler taşıdığı için cildi koruyucu ve besleyici özelliği vardır . Her cilt tipine fayda sağlayan keçi sütü sabununun özellikle hassas ciltler için çok daha fazla yarar sağladığı belirtilmektedir .

Keçi Sütü Sabununun Faydaları:

Keçi sütünün içeriğinde alfa hidroksi asit maddesi bulunmaktadır . Cilt için çok faydalı meydana gelen bu asit maddesi deri döküntüsünü önleyerek cildi ölü derilerden arındırmak için ideal bir üründür . Ciltte oluşan egzama gibi kaşıntılı deri hastalıklarında keçi sütü sabununun natürel nemlendirici etkisi sayesinde cildi rahatlatarak kaşınmayı azaltıcı etkisi bulunmaktadır . Keçi sütü sabununun pH seviyesi insan cildine benzediği için bakteri ve kimyasal maddeler gibi dış etkenlere karşı cildi korur . El yapımı meydana gelen keçi sütü sabunu , içerisinde alkol , petrol gibi cilde zararlı maddeler barındırmadığı için özellikle hassas ciltler için çok faydalıdır . Natürel sabunlardan olduğundan dolayı ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon oluşma riskini azaltır . Akneye eğilimli ciltler için keçi sütü sabunu kullanmak gerekir . Çünkü içeriğindeki etken maddeler ve süt proteinleri akneye neden meydana gelen bakterileri öldürerek yok eder .

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır:

Keçi sütü sabunu ılık ve yumuşak sularda daha iyi köpürdüğü için kolay kullanılmaktadır . Vücuda direk temas ettirmek yerine elde veya lifle köpürterek köpüğünü cilde sürmek daha hızlı sonuç almayı sağlamaktadır . Sabunu kullandıktan sonra erimesini önlemek için ahşap sabunluk kullanmalı ve güneşten uzak tutulmalıdır .

Keçi sütü sabunu hakkında bilgileri derlediğimiz bu yazımızda keçisütü sabunu nedir , keçi sütü sabununun faydaları , keçi sütü sabunu nasıl kullanılır , keçi sütü sabunu ne işe yarar , keçi sütü sabunuyla cilt bakımı , el yapımı sabunların yararları konularında bilgiler bulabilirsiniz .

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı