şifalı bitkiler

Cilt Lekeleri İçin Maske

Cilt lekeleri kısaca insanın cilt renginin haricindeki her çeşitli renk farklılıklarına verilan isimdir . Cilt lekeleri hem bir kadınlarda hemde erkeklerde , cilt renginden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki biçimde görülmektedir . Cilt lekeleri rahatsızlık ve genetik olarak çıkabildiği benzeri çoğunlukla yanarak oluşmaktadır . Bu sıcak bir cisim ile doğrudan temas olabildiği benzeri güneş ışınlarından kaynaklı cilt lekesi olabilmektedir .

Cilt lekelerinin insan hayatına ciddi bir tehlikesi meydana gelmediği benzeri çoğunlukla psikolojik sorunlara sebep olmaktadır . Daha ayrıntılı bilgiyi cilt lekeleri ile makalemizde bulabilirsiniz . Şimdi sizlere cilt ve güzellik uzmanı meydana gelen Suna Dumankaya evde bulunabilecek malzemeler ile basit cilt maskeleri tavsiyelerini sizinle paylaşmak istiyoruz .
Maske 1 :

Salatalığın cildi besleyici ve yenileyici özelliği bulunmaktadır . Solmuş salatalık ile cilt lekelerinden kurtulmanız mümkündür . Bunun için salatalığı cilt lekelerinin üzerine masaj yapar benzeri sürterek zamanla renginin açılmaya başladığını ve cilt renginize yaklaştığını göreceksiniz .

Maske 2:

1 çay kaşığı suyun içerisine 1 çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı sirkeyi ekleyerek karıştırıyoruz . Sonrasında bu karışımı geceleri yatmadan önce cilt lekelerinin olduğu bölgelere sürünüz . Yıkama işlemini anında yapmanıza gerek yok , sabah kalktığınızda da yapabilirsiniz .

Maske 3:

1 tatlı kaşığı süzme yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı kabarma tozunun ile birlikte 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırıyoruz . Bunları krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz . Sonrasında cildin alerjik durumunu test etmek için cildin rastgele bir bölgesine sürüp alerjik olup olmadığını test ediyoruz . Şayet sorun yoksa cilt lekelerinin olduğu bölgeye bu karışımı sürüyoruz . 30 dakika süre beklettikten hemen ardından kurumuş meydana gelen karışımı ciltten ovalayarak çıkartıyoruz . Bu maske cilt lekelerinin azalmasında büyük rol oynayacaktır .

Maske 4 :

1 yemek kaşığı patates unu
3 damla zeytınyağı
1 adet domatesin suyu
Tüm malzemeleri birbiri ile krem kıvamına gelene kadar karıştırın . Hazırlamış olduğunuz bu karışım tüm cilt lekeleri için kullanılabilir . Lekeleri bölgelere sürdükten hemen ardından en az 20 dakika bekletin . Sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz . Birkaç deneme sonucu olarak cilt lekelerinde bir değişim göremezseniz yukarıdaki 3 . maskemizi denemenizi tavsiye ediyoruz .

Bu makalemizde anlatmış olduğunuz maske tarifleri cilt lekeleri için derlenmiştir . Diğer cilt sorunları için maskeleri , cilt maskeleri bölümümüzü incelemeyi unutmayın .

Etiketler: , ,

Saç Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Saç Bakımı İçin Doğal Yöntemler
Saç uzunluğu kafanızın biçimi ve genişliği ile orantılıdır ve tertemiz teknolojilerle dahi bunu değiştirmenize imkân yoktur . Sıhhatli veya sıhhatsiz saç yoktur . Saçımız esasında ölüdür . Ölü olmasaydı kesildiğinde canımız yanmazmıydı? Şayet saçlarınızın ucu kırılmamışsa veya boyama sebebinden hasar görmemişse onu devamlı kestirip sıhhatli ve uzunca inşa etmeye çalışmak hata bir birşey . Yalnızca trend değişikliği düşünenler amaçlı sık sık saç kestirilmesi önerilebilir . Saçınızın sıhhatli olması amaçlı yapabilecekleriniz: bir Gündelik olarak ucuz bir Vitamin ( One bir A bir Day ) alın . bir Saçınızı pek taramayın . Yalnızca gerek duyulduğunda biçim sunmak amaçlı tarayın . bir Kalifiye bir tarak veya fırça kullanın . Keskin metal veya plastik uçlar saçlarınızın uçlarının kırılmasına ne sebeple olur .
bir Kalifiye saç mahsulleri kullanın . Çoğu alım satım merkezlerinde satılan şampuan ve saç mahsulleri esasında pekçok berbat kimyevi maddeyi içlerinde bulunduruyor . Sözgelimi ‘ammonium laurel sulfate’ , veya silikon içerir ürünler saçınızı kurutarak ek olarak pratik kırılmasına ne sebeple olabiliyor . İçlerinde pekçok koruma amaçlı madde yer aldığını argüman eden bu ürünler saçınız amaçlı esasında en kocaman tehlikeyi oluşturuyor . bir Saçınızı iyi bantlarla toplamayın . Bırakın huzurlu kalsın . Bu tür toplama şekilleri de kırılmalara ne sebeple oldu .

Sıcak yağ tedavisi

Kurumuş ve yıpranmış saçları en güzel canlandırma yolu zeytinyağı tedavisidir . Saçlarınıza parlak olmak sunmak ve beslemek amaçlı iki çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın . Bunu ağır ağır tüm saç derinize yedirin . Ateş Gibi suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir başörtü benzeri başınıza sarın . Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak , başın yağı iyice emmesini sağlayın . Sonra saçlarınızı yıkayarak , iyice durulayın . Bu bakım türü , bilhassa hızlı kırılan saçlar amaçlı çok faydalıdır .
Zeytinyağı ve bal tedavisi

Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın . Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın . ileri ki zamanlarda bu karışımı baş derisinize ovarak ve tarayarak yedirin . Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına itina gösterin . Başınıza bir naylon torba geçirerek , başın ısısını muhafaza etmeyi sağlayın . Karışımı başınızda 1/2 saat beklettikten sonra , saçlarınızı bol suyla durulayın . Bu işlem , koyu nitelik saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar
Protein tedavisi

Yumurta ile ifade edilecek protein tedaviyi anında hemen her tür saç amaçlı uygundur . İki yumurtayı çırpın ve içerisine ağır ağır bir çorba kaşığı zeytinyağı , bir çorba kaşığı gliserin , bir çorba kaşığı sirke ( mümkün ise elma sirkesi ) ek edin . Saçınızı bir defa şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15 bir 20 dk bekleyin . Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa zamanda canlandığını farklılık edeceksiniz .

Kakao yağı tedavisi

Koyu nitelik saçlı fertlerin uygulayabileceği bir yabancı bakım yolu ise aşağıda belirtilen bu karışımdır . İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içerisine ek olarak minik bir kabı oturtun . 1/2 çay fincanı ayçiçeği yağını , bir çorba kaşığı kakao yağını , bir çorba kaşığı susuz lanolini bu iki. kabın içerisinde eritin . Tüm bu yağlar eriyince , kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın . Bu karışımdan bir çorba kaşığı kadarını alarak bunun için bir çorba kaşığı su katın , iyice karıştırın . Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu vaziyette 15 dk ile 1/2 saat içinde bekleyin . Sonrasında saçınızı yıkayıp durulayın . Bu tedavi koyu nitelik saçlara tertemiz bir canlılık ve parlak olmak verir

Etiketler: ,
Genel

Ciddi Hastalıklarının Ana Nedeni Diş Taşı

Ağız ve diş sağlığı dair ciddi kayıplar veren ülkelerden birisiyiz . Ağız sağlığını doğru ve gerekli bir biçimde yapmadığımız için bu tür hastalıklar oldukça sık görülüyor . Ağız sağlığı vücut ağlığımızı da negatif etkilediği için uzun vadede böbrek , kalp , kas ve çeşitli hastalıkları ile karşılaşmamak işten bile değil .

Hem sindirim siteminin hem de dolaşım sisteminin sorunsuz çalışması ya da görevlerini yerine getirebilmesi bir nevi ağız ağlığının yeterince ağlanmış olmasına bağlı . Tam bir ağız sıhhatinin olması için düzenli olarak diş fırçalamanın yanı sıra bazı tedbirlerin de alınmış olması gerekiyor . Diş fırçası dişlerin arasını yeteri kadar temizlemez . Bu yüzden diş ipi ağız hijyeninin en önemli yardımcısıdır . İhmal etmemek gerek . Sigara , alkol , aşırı tatlı ve tuzlu yiyecekler ve asitli içecekler genel sağlığımızı tehdit ettiği gibi dişlere de zarar veriyor . Tüm bu korumalar sağlanmadığı zaman diş kayıplarına varan sonuçlar gözlemliyoruz . Ağzımıza gereken önemi vermediğimiz zaman karşımıza çıkacak ilk sağlık sorunu diş taşı olacaktır . Daha sonra çeşitli diş eti hastalıkları , diş çürümeleri ve en son tedavisinin mümkün olmadığı diş kaybı kendini gösteriyor .

Diş taşları diğer hastalıkların nedeni olabiliyorken diş taşından kurtulmak imkansız değil . Diş taşı ya da diğer adıyla tartar özellikle tükürüğün bol olduğu bölgelerde tükürüğün taşıdığı kalsiyumun bu plak yapısına çökmesiyle oluşur . Diş taşı ne yazık ki fırçalamakla dişten uzaklaştırılmaz . Ancak bizlerin yapacağı temizlik sayesinde dişten uzaklaştırılır .

Diş taşının nedenlerini kısaca sıralarsak ilk sırada dişlerin düzenli ve doğru fırçalanmaması liste başında yer alıyor . Çay , kahve , şekerli gıdalar dolaylı olarak diş taşına neden oluyor . Tedavisi yapılmadığı zaman diş taşlarının var olduğu dişin diş etleri çekilmeye başlar ve zamanla kökler açığa çıkar . Böylece bir süre sonra diş sorunları ve kayıplar kendini göstermeye başlar . ” Diş taşı temizliği yaptırmak dişlerin aşınmasına neden olur mu ” gibi soruları sık sık alıyorum . Diş taşı temizliği yaptırmak hiçbir şekilde dişlere zarar vermez . Aksine dişteki yabancı maddeler dişten uzaklaştırıldığı için ağız sağlığı sağlanmış ve vücut sağlığı da korunmuş olur .

Hastalarımın çoğu tedavi başladığında diş taşı temizliğinde karbonat kullandıklarını itiraf etmişti . Dişleri karbonatla temizlemeye çalışmak yapılacak en büyük hata . Çünkü karbonat dişleri temizlemediği gibi diş yüzeyini çizecektir . Dişlerin temizliği tartarların temizliğiyle başlar . Ağrısız , sancısız dişlerinize yapışan yabancı maddelerden kurtulmak neredeyse bir saat ötenizde .

Gülüşünüz avantajınız olsun…

Etiketler: , ,
Genel

BİTKİLERLE EL-AYAK VE TIRNAK BAKIMI

BİTKİLERLE EL-AYAK VE TIRNAK BAKIMI
Her mevsimde ayrı tek ehemmiyet gösterilmesi gerekli olan el ve ayaklarımız yaşımızı yüzümüzden ek olarak hızlı ele verir. Kış Mevsiminde çatlayan, kuruyan eller, yazında pek güneşten kayıp görür. İşte tekrardan farkıyla el, ayak ve tırnaklarınız içerisinde sizlere hanede yapabilceğiniz kremler ve maske tarifleri…

El belediye Ayak Ve Tırnak Bakımı

Soğuk Suyla Ayak Banyosu
Ayaklarınızı, ısı duygusu duyana civarı, 15 derecedeki suya sokun.
Şişmanlık, kabızlık, beden yorgunluğu ve burun kanamalarına sıkı ciro.

Sıcak Suyla Ayak Banyosu
Ayaklarınızı 15 dk civarı, 42 derece suya sokun.
Böbrek hastalıklarına, tane sancılarına, migrene, boğaz ve karın ağrılarına sıkı gelir
Sıcak ve Ilgisiz Suyla Ayak Banyosu
Ayaklarınızı 5 dk 42 derecedeki suya, 10 saniye 15 derecedeki suya sokun. Bu işlemi sırasıyla toplamda 5 defa uygulayın.
Dolaşım bozukluğuna, migrene, uykusuzluğa, selülite sıkı ciro.

Giderek Sıcaklaşan Suyla Ayak Banyosu
Ayaklarınızı 30 derecedeki suya soktuktan ek olarak sonra , kaynar su ekleyerek, tahammül edebildiğinizce sıcaklaştırın.
Yüksek tansiyona, siyatike, öfke sistemiyle alakalı bütün bacak ağrılarına, bronşite, astıma, eksik tane kanamalarına sıkı ciro.
Adetin beklendiği günden 3 gün öncesinde yapıldığında, olabilecek tane gecikmesini önler.

Uzamayan Tırnaklara Yardım Formulü

Bir tas ılık suya tek çorba kaşığı tuz, birer tatkı kaşığı limon suyu ve sirke, tek çay kaşığı zeytinyağı koyun ve ellerinizi tutabildiğiniz civarı bu suda bekletin.
Her akşam bunu uygulamaya aynı ritimde devam edin, tırnaklarınızı güçlendirecektir.
Ayrıca tırnaklarınızı limonla ve badem yağıyla ovabilrisiniz.
Bu formülün ölçülerini artırarak ayaklarınız içerisinde uygulayabilirsiniz…

Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin

1 su bardağı ılık su
Yarım limon
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı badem yağı
Tüm malzemeyi karıştırın. Karışımı 2 saat bekletin. Tek zaman beklettiğiniz karışımı el ve tırnaklarınıza sürün.

Nasır İçin

250gram tereyağı
100gram benzer sefa nebatı
1 tatlı kaşığı lanolin
250 gr tereyağını kısık ateşte eritin üst kısmına 100 gr benzer sefa bitkisini ekleyin. 1gün bekletin. Sonrası gün karışımı tek ek olarak kısık ateşte eritin. Eritme işlemi yaparken içerisine bir tatlı kaşığı lanolin ekleyip 5 dk kaynatın. Karışımı nasırlı bölgenize altını çizen uygulayın.

Çatlak Eller İçin

2 limon suyu
50 gr gliserin
30 gr badem yağı
30 gr kolonya
2 çorba kaşığı pudra
Tüm malzemeyi karıştırın. Şişeleyin. Karışımı ellerinize sürüp 15 dk poşet içerisinde bekleyin.

Etiketler: , , ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı