şifalı bitkiler

Cilt Yenileyen Doğal Meyve Suları

Cilt Yenileyen Doğal Meyve Suları
Cilt amaçlı kullandığımız bakımlar, kürler, maskeler, kremler ya da tükettiğimiz gıdalar cildi canlandırıyor, sıhhat katıyor ve daha genç görünmelerine destekçi oluyor. Ama siz erkekler pek krem kullanmak ya da maske yapmak niyetinde değilsiniz. Bu bakım malzemelerine ek öyle meyve suları var ki cilde yararları saymakla bitmez
İşte erkeklere özel cildi yenileyen meyve suları…

Kırışık ciltler amaçlı içecek; 1 adet kivi, 1 adet yeşil elma, 1 adet muz. Hazırlanışı oldukça kolay meydana gelen ve kısa sürede hazırlanabilen bu içecek amaçlı önce kiviyi yıkayıp, kabuklarını soymadan dörde bölüyorsunuz. Aynı işlemi elma amaçlı de yapıyor en nihai muzu ekliyorsunuz. Elde ettiğiniz karışımı meyve sıkacağından geçiriyor ve meyve suyunuzu yapmış oluyorsunuz. Çıkan posası ile cildinize haftada bir masaj yapabilirsiniz.

Parlak ten ve saçlar amaçlı içecek; yarım limon kabukları, 1 adet salatalık, 4 başarmak 5 yaprak marul yaprağı, 10 dal maydanoz, yarım yeşil elma, yarım enginar, zencefil, 10 başarmak 15 dal semizotu (semiz otu yerine haftalık kereviz, ıspanak ekleyebilirsiniz). Bu karışımı da meyve sıkacağından geçirerek meyve suyu haline getiriyorsunuz. Afiyet olsun.
Gözaltı morlukları ve kızaran ciltlere; 1 adet kırmızı elma, 1/4 kırmızılahana, 1 adet havuç, çok az zencefil. Malzemeleri diğer meyve suyu hazırlama şekillerinde olduğu gibi meyve sıkacağından geçiriyorsunuz. Meyve suyunuz hazır .

Sivilceli ve lekeli ciltler için; 15 adet Maydanoz, 1 adet limon suyu, çok az taze zencefil, biraz su. Oldukça kısa sürede ve kolaylıkla hazırlanan bu meyve suyu sivilce ve leke sorunu ile uğraşan ciltlere nihai derece iyi geliyor. Ama unutmadan hatırlatmak isterim ki, tansiyon sorunu olanlar kesinlikle içmemeli.

Yaşlanmaya hücre yenileyen Karşı Narlı soda;1 şişe soda, arzu edilen kadar nar taneleri ve parçalanmış buz taneleri. Karışımdan elde ettiğiniz meyve suyunun cildinize iyi geldiğini ve hücrelerinizin yenilendiğini siz de görecek ve farkı hissedeceksiniz.

Etiketler: , , ,
Genel

Cildiniz Gerilsin İstiyorsanız Ultra Lift

Cildiniz Gerilsin İstiyorsanız Ultra Lift
Sıklıkla tekrar ettiğim benzeri hayat hep belli bir zaman aynı zamanda çocuk, olağanüstü ve bakımlı olmanın peşinde. Her zaman yepyeni bir sistem duyuyor, yepyeni bir gelişmeden haberdar oluyoruz. Ultra Lift de nihai zamanların en bir sürü konuşulan şahsi bakım yollarından biri. Aynı Zamanda gergin ve çocuk bir cilt amaçlı önerebileceğimiz yöntemlerden biri meydana gelen Ultra Lift, profesyonel eller aracılığıyla uygulandığında yüz güldürücü neticeler veriyor.

Cildinizdeki kırışıklıklarınızdan bıktıysanız, sarkmalardan şikâyetçiyseniz, kendinizi ihtiyar ve cildinizi özelliksiz hissediyorsanız, ölü deriniz yüzünüzü soldurduysa, sivilce izleri ve vücut çatlaklarınızın azalmasını istiyorsanız Ultra Lift sizin amaçlı uyumlu olabilmektedir.

Son dönemlerde erkek hasta olanların da seçim ettiği ve çok başarılı neticeler aldığı Ultra Lift’in uygulanmasına gelince; lokal anestezi kremi tatbik edilen cildin üst tabakası mikro iğnelerle uyarılıyor ve bu aşağı tabakaya etkilerin iletilmesine destekçi oldu. Cildin aşağı tabakasına fraksiyonel radyo frekans enerjisi ve tesiri verilerek kolajen dokusunun yenilenmesi sağlanıyor. İnfini cildimizi gençleştirirken bununla birlikte cilde öbür sistemlere rağmen aynı zamanda az hasar veriyor ve uygulama sonrası iz ve leke riski oluşturmuyor. Yüzde uzunca kızarıklık, ödem ve işlem sonrası yanık benzeri etkiler yaratmıyor.
Uygulamanın “anında bitsin de beni toplumsal hayattan koparmasın” diyen erkek hastalar amaçlı avantajlı olduğunu söyleyebilirim. İşlem toplamda 20 dünya 25 dakika devam ediyor ve 15 zaman arayla cildin meselenine bağlı 3 dünya 4 kez uygulanması yeteri gibi oldu. İşlem daha sonra meydana gelen hafif kızarıklıklar da 4 dünya 5 saat içinde kayboluyor. Özellikle el üstü, dudak çevresi ve boyun kırışıklarında, kabul görmeyen sarkmalarda, yıpranmış cilt yüzeyinde, sivilce izleri ve vücut çatlaklarında yok edilmesinde gösterişli meydana gelen bu yöntem bir sürü aynı zamanda gergin, diri, çocuk bir cilde sahip olmanıza destekçi oldu. Ve elbet bakımlı erkekler amaçlı de nihai derece ideal.

Etiketler: , ,
Genel

Gribe ve Faranjite Doğal Çözüm

Gribe ve Faranjite Doğal Çözüm
Gribe ve faranjite karşı natürel ev formülleri konusunda açıklamalarda bulunan Dr. Mustafa Erarslan, ” Orta boy bir soğan iri iri doğranır, üzerine bir yemek kaşığı bal ilave edilerek cam kavanozda 3 saat sulanması beklenir, daha sonra , küçük çocuklarda günde 3 defa 1 tatlı kaşığı, büyüklerde günde 3 defa 1 yemek kaşığı kullanılır. Karışım, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve antibakteriyel ve öksürük kesici olarak kullanılabilir” diye konuştu .

Dr. Eraslan’ın verdiği diğer formül ise “2-3 gram adaçayı yaprağı üzerine taze kaynatılmış ve bir miktar soğumaya bırakılmış bir fincan su ilave edilir, üzeri kapatılır ve 10 dakika demlenir. Gün içinde 5-10 kez dolu dolu gargara yapılırsa faranjit de nihai derece etkili olacağı görülecektir. Yapılan bilimsel çalışmalarda ekinezya ile birlikte gargara şeklinde kullanıldığında etkisini arttığı belirtilmektedir” şeklinde oldu .

Etiketler: , , ,

Kusma ve İshal

Kusma ve ishal her yaşta çocukta sık sık görülen yakınmalardır. Benzer anda başlayabilir ya da kusmanın sonrasında ishal gelebilir. Istifra (kusma) ve ishalin birçok sebebi olabilmektedir, fakat en sık istifra (istifra (istifra (kusma))) sebebi sindirim sistemine edinilen bir virüs ya da yenilen gıdalardır. İshal de en sık yenilen gıdalardan, enfeksiyondan ya da antibiyotik alımından belirir.
Kusma kadın babaları en fazla endişelendiren belirtilerden biridir. Bu kaygı ve panikle de bazen hatalar yapabilirler. Sözgelişi çocuğun susuz kalacağından korkup süratle birşeyler içirmeye çalışmak gerçek değildir. Evet, sıvı/akışkan alması gerekiyor, şayet bunun ağır ağır, yudum yudum olması emilebilmesine imkân sağlayacaktır. Yiyecek amaçlı teklifte bulunmamak en iyisidir. Altta kritik bir ne amaçla yoksa, çoğu istifra (istifra (istifra (kusma))) tahmini 12 saatte geçecek, genç rahatlayacaktır. Yudum yudum vereceğiniz sıvı/akışkan, su ya da doktorunuzun önereceği tuz sağlamak şeker karışımı olabilmektedir. Istifra (kusma) azalınca sıvı/akışkan verme hızını arttırabilirsiniz. Fakat, çocuğun susuz kaldığından kaygı ediyorsanız, kaybını mahaline koyamadığınızı düşünüyorsanız, anında doktorunuza ulaşmalısınız.

Sindirim sistemine aldığımız virüsler, öncesinde istifra (istifra (istifra (kusma))) sonrasında ishale sokak açarlar. İshalde de çocuğun sıvı/akışkan kaybını karşılamak çok mühimdir. Şayet, ishalle kaybettiği sıvıyı verdiğiniz içeceklerle telafi edebiliyorsanız, ne civarı sık gaita yapsa da sıkıntı olmayacaktır. Şayet, yiyecek istiyorsa, barsak hareketlerini hızlandırmayacak muz, şeftali, elma, patates, ekmek, pirinç, yoğurt ( bilhassa probiyotik yoğurt ) benzeri gıdalar verebilirsiniz. Şayet hasta kişi kadın sütü meydan bir bebekse, emmeyi sürdürmekte fayda vardır, böylelikle ishali ek olarak pratik atlatacaktır.

Kusma ve ishal durdurucu ilaçları, doktorunuz çoğunlukla önermeyecektir. Çünkü; istifra (istifra (istifra (kusma))) ve ishal vücudun kendini huzursuz eden maddeyi uzaklaştırması amaçlı yararlı mekanizmalar olarak onay edilmektedir.

Etiketler: ,
Genel

Bağırsak Parazitleri

Bağırsak Parazitleri
Bağırsak parazitleri , bağırsaklarımızda yaşayıp beslenen , istenmeyen misafirlerdir . Her yaşta çocuk veya erişkin parazitlerle karşılaşabilir . Korunmada hijyen kurallarına uymak önemli olsa da bazılarının yumurtaları hava yoluyla da yayıldığından , bilhassa okullarda , yuvalarda toplu olarak bir arada bulunan çocuklar kolayca parazitle karşılaşabilirler . Dünya üzerinde , temiz su kaynaklarının bulunmadığı , hijyen koşullarının kötü olduğu bölgelerde parazit sıklığı daha da artmaktadır .
En sık görülen bağırsak parazitleri oksiür ( kılkurdu ) , askaris ( yuvarlak solucan ) , giardia , amip gibi türlerdir .

Bağırsak Parazitlerinin Belirtileri Nelerdir?
Bağırsak parazitleri çok faklı belirtilere yol açabilir:

Karın ağrısı
İştahsızlık
İshal
Artmış bağırsak gazı
Makatta kaşıntı
Uykuda huzursuzluk , diş gıcırdatma
Uykuda ağızdan salya akması
Burunda kaşıntı
Vücutta kaşıntı
Bu belirtilerden biri veya birkaçı saptandığında , parazit olasılığı akla gelmeli ve gerekli testler yapılmalıdır .

Bağırsak Parazitleri Nasıl Anlaşılır?
Kesin tanı için , gaita incelenmesi gerekir . İlk testte parazit veya yumurta saptanmazsa , test 3 defa tekrarlanabilir . Bilhassa kılkurdunda , gece huzursuzluğu sırasında çocuğun altı açılıp bakıldığında makatta açık renkli , yaklaşık 1 cm uzunluğunda kılkurdu görülebilir . Kılkurdu , gece saatlerinde yumurta bırakmak için makata gelir . Sabah tuvalete gidip temizlik yapılmadan , makattan şeffaf bant yapıştırılıp alınan örnekte de yumurtalar saptanabilir .

Parazitin cinsinin anlaşılması hem uygun tedavinin saptanması , hem de kılkurdunda olduğu gibi şayet gerekiyorsa tüm aile bireylerine tedavi verilebilmesi için önemlidir .

Parazit Nasıl Tedavi Edilir?
Parazitin cinsine göre , doktorunuz uygun ilaçlarla tedavi verecek , gerekiyorsa aile rehabilitasyonu önerecektir .

Parazitten Nasıl Korunabiliriz?
Çocuklarımıza el yıkama alışkanlığını kazandırmamız çok önemlidir . Bu alışkanlık , pek çok başka hastalıktan olduğu gibi bağırsak parazitlerinden korunmada da işimize yarayacaktır . Tuvaletten sonra , birşey yemeden önce , parkta oynayıp eve geldiğinde mutlaka el yıkanması sağlanmalıdır .

Çocukların ve onların bakımına yardımcı meydana gelen herkesin el tırnakları kısa kesilmiş olmalıdır .

İçtiğimiz suların temizliğinden emin olmalıyız .

Çiğ yenen sebze ve meyveleri iyice yıkamalıyız .

Eti iyi pişmiş olarak tüketmeliyiz .

Ev dışında , temizliğinden emin olmadığımız suları veya nasıl yıkandığını bilmediğimiz çiğ sebze , meyveyi tüketmemeliyiz .

Çocukların yatak eşyaları , oyuncakları yüksek sıcaklıkta yıkanmalıdır . Buna bilhassa toplu bulunulan yuva , okul gibi ortamlarda özen göstermeliyiz .

Kılkurdu gibi parazit yumurtaları günışığına dayanıksız olduğundan çocuk odalarının gündüz aydınlık olması sağlanmalıdır .

Etiketler: ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı