şifalı bitkiler

Hafıza Zayıflığı ve Unutkanlık

Hafıza Zayıflığı ve Unutkanlık
Unutkanlık, nihai yıllarda yakıntı ettiğimiz sık sık tek vaziyettir . Bellek zayıflığının bu civarı artmasında, farklı hastalıkların yanında çağdaş yaşamın getirdiği tek takım vaziyetler da etkilidir. Unutkanlığa bazen saklı tek çöküntü ne sebeple olabileceği benzeri bazen de bellek depomuza kapasitesinin üzerinde kayıt yüklenmesiyle alakalı olabilmektedir .

Elektronik aygıtlarla tek sürü içli dışlı meydana gelen kimselerde tek cins enerji problemi oluşmakta ve bu çeşit aletlerin çok tüketimi kişilerde bellek problemine sokak açmaktadır. Hafızamızı geliştirmek amaçlı satranç, briç, dama, puzzle benzeri oyunlar ve bilmece, bulmaca çözmek çok yaralıdır. Beyninizin çoğalış tek sürü dolu meydana geldiğini hissettiğiniz dönemlerde belli bir süre tatil inşa etmeye çalışın ve bol bol uyuyun.
B6-B12 vitaminleri, folik asit, omega-3 yağ asitleri, E vitamini, C vitamini, soya ve lesitin unutkanlık ile alakalı yardımcıdır. Adaçayı, yeşil çay, kahve, meyve çayları, biberiye, zencefil, karabiber ve kakule bu konuyla alakalı yararlıdır .

Etiketler: , ,

Soğuk Algınlığına Karşı Bitkisel Kürler

Soğuk Algınlığına Karşı Bitkisel Kürler
Soğuk algınlığına yakalandıysanız ilgisiz algınlığı kürü uygulayarak ek olarak kısa zamanda bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Ilgisiz algınlığı amaçlı derlenmiş bu kürler vücut direncinzi artıracak ve soğık algınlığıyla mücadelinizde destekçi olacaktır.

Soğuk algınlığında C vitamini ve çinko almak tek sürü yararlıdır. Kivi, kuşburnu marmelâdı, kıtır narenciye, kıtır sivribiber ve maydanoz benzeri dik oranda C vitamini içerir besinlerin bu dönemde bolca tüketilmesi gerekir.

Soğuk algınlığı amaçlı uygulayabileceğiniz kürler

almak Her tek fincan amaçlı, parmak ucu civarı kök zencefil, bir almak 2 parça hibiscus, 2 çay kaşığı civarı kuşburnu. Tüm bitkiler bir tatlı kaşığı civarı ıhlamur çiçeği ya da yaprağı, bir adet karanfil bir su bardağı civarı suya atılıp, 2 almak 3 dakika kaynatılır ve 2 almak 3 dakika civarı da demlenir. Tek Sürü ince tek dilim limonla, şekersiz olarak günde 3 almak 4 fincan içilir.

almak bir tatlı kaşığı balı, bir ,5 çay kaşığı toz zencefili ve bir çay kaşığı toz zerdeçalı karıştırarak, macun yapıp erken akşam yutmak yararlıdır.
bir bardak kaynar suya, bir çay kaşığı tarçın konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2 almak 3 bardak içilir

almak Tarçın kabukları çay benzeri kaynatılır, günde 2 almak 3 bardak içilir

almak bir bardak kaynar suya, 2 gr ıhlamur tozu konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3 almak 5 bardak içilir.

almak 2 bardak suya, bir elma kabuğu, bir tutam ıhlamur, tek miktar karanfil konulur. 5 dakika kaynatılıp, balla tatlandırılır. Ateş Gibi olarak içilir.

almak bir bardak kaynar süte, 2 almak 10 gr adaçayı konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2 almak 3 bardak içilir.

Etiketler: ,

İshal yapan bitki çayı

Kabızlık gidererek ishal yapan bitki çayları hem zayıflamaya destekçi oldu, hem de hazımsızlık problemi yaşayanlara ilaç oldu. Bir Birlik şifalı nebatlardan elde edilen bitki çayları ishal yaparak bireyin mide ve bağırsak sorunlarının ortadan kaldırılmasına yarıyor. Şifalı bitki çaylarını kabızlık tedavisinde kullanmak asırlardır tatbik edilen bir muadil tıp yöntemidir . İshal edici bitkilerin içeriğinde mukus, uçucu yağlar, lif, vitamin ve mineraller yönünden zengindirler. Bu maddeler bağırsak kasılma aktivitesini artırarak spazmları ortadan kaldırırken ishal tesiri yaparak bağırsaklarda biriken toksinlerin de dışarı atılmasını kolaylaştırmaktadır.

İshal yapan bitki çayları insan bünyesi amaçlı en gösterişli ve zararsız meydana gelen natürel ilaçlardır. Hazırlanması ve uygulanması bir sürü pratik meydana gelen bitki çaylarını anlatılan şekilde kullandığınızda kabızlık sorunları ortadan kalkacaktır. Zayıflamak amaçlı kontrollü şekilde ishal olmayı isteyenler amaçlı de aşağıdaki bitki çaylarını bir birlik ayurveda ve şifalı bitki uzmanları öneri etmektedir. Fakat burada uyarı edilmesi gerek olan olan hususlar vardır. Öncelikle doktorunuzla bitki çaylarını kullanmadan öncelikle bir haber paylaşımı yapmalısınız.

İshal yapan bitki çayları nelerdir

Keten tohumu çayı: Sabahtan termosun içerisine bir çay kaşığı keten tohumunu koyun ve üst kısmına bir su bardağı kaynar su dökün ve kapağı kapatın. 12 saat termosun içerisinde demlenmeye bırakın. Akşam çayın tamamını amaçlı. Bu çay çok kabızlıklarda da gösterişli olacaktır. Bu çayı birçok kereden pek kullanmayın. Şeker hastalarının kullanılması öneri edilmemektedir.

Kayışkıran otu çayı: bir yiyecek kaşığı ufaltılmış kayışkıran otu köklerinin üst kısmına bir su bardağı kaynar su koyun ve iyice sararak 30 dakika demlenmeye bırakın. Akşam yemeğinden birçok saat bir an önce sonrasında tamamını amaçlı. Bu çay hem kabızlığı, hem de iltihaplı bağırsak hastalıklarını tedavi eder. Uzunca zaman kullanılması öneri edilmiyor.

Etiketler: , ,

Zeytin yaprağı maskesi

Profesyonel. Dr. Ahmet Maranki, zeytin yaprağı maskesi tarifi vererek zeytin yaprağı maskesinin cilde yararlarını bilgisini verdi . Zeytin yaprağının muhtevanında yer alan faktör maddenin ten üstünde gösterdiği faydalardan yola çıkılarak zeytin yaprağı maskesi hazırlayıp uygulayanlarda ten lekesi, akne, sivilce, sivilce izi, ten kızarıklığı ve kırışıklık benzeri ten problemlerinin bittiğini Ahmet Maranki belirtmektedir.
Zeytin Yaprağı Maskesi Tarifi:

Malzemeler:

10 gr toz duruma getirilmiş zeytin yaprağı.

10 gr vazelin.

5 gr zeytinyağı.

Hazırlanması ve Cilde Uygulanması:

Belirtilen bütün malzemeler tek kabın içerisinde maske kıvamına gelene civarı iyice karıştırılır. Zeytin yaprağı maskesi gündelik gündüz bakım kremi benzeri bütün bedende sağlam tek biçimde kullanılabilir.

Zeytin yaprağı maskesi ten lekeleri, akneler, sivilceler, sivilce izleri, ten kızarıklığı ve kırışıklıklar benzeri ten meselelerine tek sürü sıkı gelmektedir. Cildin parlak ve sıhhatli tek biçimde olmasını sağladığı için tek sürü yararlı tek maskedir. Zeytin yaprağı ten için ne türlü kullanılır? Zeytin yaprağı cilde ne türlü uygulanır? Zeytin yaprağı kürü nedir? Sorularının yanıtını bu yazımızda sizler için inceledik ve Profesyonel . Dr. Ahmet Maranki’nin izah ettiği şekliyle size anlatmaya çalıştık. Zeytinyaprağı maskesinin cildiniz için naturel ve şifalı tek maske meydana geldiği bahsetmek gerekir. Harika , sıhhatli ve parlak tek ten isteyenler zeytin yaprağı maskesini sağlam tek biçimde kullanabilir.

Etiketler: ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı