şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Baş Ağrısı

Ahmet Maranki Baş Ağrısı
BAŞ AĞRISI
Baş ağrısının farklı sebepleri vardır bunlar , hüzün, verem, menenjit, solunum yetersizliği, tifo, kabızlık, göz bozukluğu, safra, karaciğer hastalığı, grip, bademcik, dik tansiyon, sinüzit, düşük tansiyon, nezle, baskı benzeri pekçok nedeni olabilmektedir baş ağrısının. Bu rahatsızlığın neden kaynaklandığını bir doktora baş vurarak araştırmamız en doğrusudur. Evde kendimizinde yapabileceği bir takım bitkisel tedavilerdende yararlanabiliriz.
BAŞ AĞRISI GİDERİCİ BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* bir-2 Çay kaşığı melisa bitkisini 250 ml kaynatılmış suya karıştırın. Yapmış olduğunuz çaydan günlük iki bardak tüketin.
* bir çay bardağı suyu kaynatın, içerisine bir çay kaşığı civan perçemi koyun, on dakika demleyin günde iki çay bardağı tüketin.
* bir su bardağı kaynamış suya 4-10 gr oğulotu koyup, 10 dakika dinlendirin, bu karışımı günde iki defa tüketin.
* bir su bardağı kaynatılmış suya yarım çay kaşığı toz zencefil koyun ve 10 dakika dinlendirin. Yapmış olduğunuz bu çaydan günde iki bardak tüketin.
* bir su bardağı kaynatılmış meydana gelen suya iki gr papatya ekleyin ve on dakika dinlendirin, günlük iki bardak tüketin.
* Karabaş otu, papatya, kekik ve lavanta bitkilerinden, bir su bardağı kaynamış suya bir çay kaşığı koyup 5 dakika demleyin. Yapmış olduğunuz bu çaydan günlük üç bardak tüketin.
*2 su bardağı suyu kaynatın, içerisine oğulotu, defne ve fesleğenden birer tatlı kaşığı koyun, bu hazırlamış olduğunuz karışımı 15 dakika dinlendirin. Bir ay süresince itinalı olarak günlük 2-3 bardak için.
* Bir miktar nane yağı ile alkol’ü karıştırın, hazırlamış olduğunuz bu karışım ile şaşaklarınızı ovalayın. Baş ağrınıza faydası olacaktır.
* Bir Çok Defa başı ağrıyan kişilerin magnezyum tüketmeleri öneri edilir. Enbaşta semiz otu ve yeşil yapraklı bitkilerin tüketimi ile baklagiller ve işlenmemiş tahıllarda bol miktarda magnezyum bulunur .
* bir su bardağı kaynatılmış suyun içerisine, önceden karıştırmış olduğunuz 40 gr kedi otu kökü, 20 gr lavanta çiçeği, 20 gr melisa yaprağı ve 20 gr ıhlamur’dan, 5 ya da 10 gr arası koyulur. On dakikademlenir. Bu karışımdan günde iki bardak içilmesi öneri edilir.
* 250 ml kaynatmış olduğunuz suya bir çay kaşığı kuru kekik koyarak kendinize bir çay hazırlayın. Bu çay baş ağrınıza olduğu benzeri, kompres yaparak sırt ve omuz adalelerinize, tansiyona ilişkili boyun ağrınızada iyi gelecektir .

Etiketler: , ,

Evde Kolay Bebek Pişik Kremi

Evde Kolay Bebek Pişik Kremi
Bebeğinize ve kendinize doğum esnasında itibaren nemlendirici, pişik önleyici ve pişik iyileştirme edici olarak tarif edeceğim kremi kullanabilirsiniz. Ben tek arkadaşımın başka bakıcısından 3 yil döneminden önce öğrenmiştim. Evde sık sık yaptım. Çok tek sürü arkadaşıma da ödül ettim. 3 senedir bezlenen bebeklerimde kritik tek pişik sorunumuz olmadı.

Kremin kullanım alanları:

ben Pişik önleyici olarak her bez değişiminde bebeğinizin poposuna,
ben Kırmızı pişiklerde bebeğin kızaran yerlerine bolca,
ben Yenidoğanlarda meydana gelen bütün vücuttaki cilt kuruluklarında,
ben Bebeğinizi ilk sert mamalarla tanıştırırken ağzının etrafında oluşacak besin alerjisi kızarıklıklarına karşın yemekten anında döneminden önce ağız çevrenine sürülür.
ben Kadın ve babalara elinize yüzünüze nemlendirici olarak sürülebilir

Malzemeler:

1 bardak doğal sızma zeytin yağı (tercih olarak ise organik, kimyasal işlem görmüş riviera değil)
¼ bardak oranında balmumu (pratik erimesi amaçlı bıçakla kazınmış)
Kremi koymak amaçlı kapaklı cam kap veya küçük kavanoz

Balmumunu aktardan alabilir veya petek balı süzüp yıkayıp kullanabilirsiniz.

Kremin yapımı:

Zeytinyağını küçük tek çelik tencereye koyun. İçine balmumunu koyun. Isıtmaya başlayın. Balmumu eridiğinde anında sıcakken cam kaba dökün. Balmumu tek sürü hızlı zeytinyağı artık kaynamadan eriyecektir. Şayet hakikat petek kullanıyorsanız o süre kremi çay süzgeci ile süzerek kaba aktarın. Katılaşmasını bekleyin. Kreminiz hazırlıklı. Kaplarda katılaşan balmumunu kaynar su ile akıtabilirsiniz.

Krem ne tek sürü sert ne tek sürü sulu olacak. Denemelerim sonucu olarak jölenin belli bir süre sert formu en pratik sürülen ve kullanılanı oldu . Şayet tek sürü sert olursa tek daha tek bıçakla kaptan ısıtma kabına alın. Belli Bir Süre daha zeytinyağı koyun ve ısıtın. Tek Sürü sulu olursa belli bir süre daha balmumu ekleyin ve ısıtın.

Kremin uygulaması:

Pişik olmaması amaçlı her bez değişiminde küçük tek miktar popoya, bezin sıktığı iz yapan yerlere sürün. Tek yarım su bardağı krem sizi 3 ben 4 ay rahat götürecektir.
Pişiklerde bolca pişik bölgesine sürülür, bizde çoğu zaman tek gecede kızarıklığa iyi geliyor.

Kremin saklanması:

Zeytinyağının geçerliliği civarı buzdolabında kapağı kapalı olarak rahatça saklanabilir.

Etiketler: , ,
Genel

Nasıl Doğal Saç Kremi

Kendi ev imalatı natürel saç kreminizi inşa etmek yalnızca saçınıza sıkı gelmekle kalmaz, uzunca vadede tasarruf etmenizi olanağı sağlar . Ticari olarak üretilen ürünlerin perakende maliyetleri, şişeye koyulanları düşünecek olursak, fahiştir. Bizzat saç kreminizi inşa ederek paranızı cebinizde, zor ve toksik kimyasallar da saçınızdan uzak tutun.

Malzemeler

Mayonez
Karbonat
Muz
Bitkisel yağ
Karıştırma kabı
Talimatlar

Katıştırma kabını yarısına civarı mayonez ile doldurun. Saçınızın uzunluğuna yönelik ölçüsü azaltın ya da çoğaltın. Omuzda civarı meydana gelen saçlar amaçlı yarısı yarıya olacak biçimde yapın. Hakikat mayonez kullanın, salata süslemede kullanılandan değil. Asidik nitelikleri ile saçınızda meydana gelen tortuyu söker.
Yarım muzu ezin ve mayonez karışımına ekleyin. Sizlere tuhaf gelebilir ancak muz saçınızı yumuşatacak malzemedir. Tercihe ilişkili olarak kavun ya da avakado kullanılabilir.
Bir yiyecek kaşığı bitkisel yağ ekleyin. Karışımı iyice karıştırın. Bitkisel yağ saçınızın işlem sonrasında parlamasını temin edecek mühim tek malzemedir. Yağ bununla birlikte kırık uçları onarır ve elektriklenmeye ilişkili kabarmaları engeller.
Bir yiyecek kaşığı karbonat katın. Karbonat derin ve gösterişli tek temizleyicidir ve olmazsa olmazıdır.
Saç kremini iyice karıştırın ve anında sürün. Gereken vaziyetlerde buzdolabında kısa müddetliğine muhafaza edilebilir.

Etiketler: , ,
Genel

Kepek Nasıl Yok Edilir

Kepek Nasıl Yok Edilir
Kepek oluşumu bireyin saçlarının berbat ve cansız görünmesine ne sebeple olur. Koyu nitelik giysi giyildiği halde kepekler ense ve omuz bölümlerine dökülerek büyük bir mahcubiyete sebep olur . Kepek, kafa derisinde bulunan hücrelerin can vermesi ile oluşur. Her insanda kepek vardır fakat bir takım insanlarda bu vaziyet fazlasıyla kendisini hissettirir.

Kepek sorunu içsel ve dışsal faktörlere ilişkin oluşabilir. Saçlı deride kepek yalnızca kurumadan kaynaklı oluşurmuş benzeri bir algı olsa da yağlı derilerde de kepek oluşumu gözlenir. Bu sebeple yağlanma normal değerlere getirilebilirse kepek sorunu ortadan kalkmış olur.

Kepek oluşumunu engellemenin ilk ve temel yöntemlerinden biri banyo yapıldığında saçları şampuanlardan ve kremlerden iyi şekilde arındırmaktır. Şayet iyi bir şekilde durulama işlemi yapılmazsa saç derisinde kalan şampuan ve krem saç derisini tahriş ederek kepek oluşumuna zemin hazırlar. Fazla kepek sorunu meydana gelen bireyler kepek şampuanları kullanmalıdır. Her markanın kepek şampuanı mevcuttur ve uzunca süreli kullanıldıkları halde pozitif sonuçlar vermektedir.

Saçlardaki kepeğin sebebi kurumadan kaynaklı ise banyodan ardından ifade edilecek meydana gelen saç bakımları ve nemlendirme çalışmaları da kepek oluşumunu önlemek amaçlı yararlı olur. Bununla Birlikte iyileştirme sürecinde saçların tahrip edilmemesi ve fazla sıcağa maruz kalmaması da mühimdir.

Banyodan ardından durulama işlemine geçildiğinde suya sirke katarak saçları durulamak ve böyle 5 dakika beklemek saçlı derideki mikropların ölmesini sağlayarak kepek oluşumunu engeller. Sirkeli su ile 5 dakika bekledikten ardından saçlar normal su ile yıkanarak işlem bitirilebilir.

Etiketler: ,
Genel

Hindistancevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistancevizi Yağı Nasıl Kullanılır?
Hindistancevizi yağı cildi yumuşatır, kayıp görmüş yerlerin iyileşmesini olanağı sağlar genç kırışıklık benzeri genç ve daha çok kayıp görmekten korumaktadır. Hindistancevizi yağı, cildin konektif dokularının hücre yapılarına derinlemesine işleyerek bu dokuları kuvvetli meblağ böylelikle cildiniz sarkmaz (ve yabancı kırışıklık oluşmaz). Bu; kırışıklık, benek, başka yaşlanma bulguları ve güneş lekelerine ne sebeple meydana gelen özgür kökten oluşumun durmasına destek eder. Hindistancevizi yağı tüketimi ölü derinin temizlenmesine de destekçi olabilir, bu da cildinizi daha pürüzsüz ve çocuk gösterir. Gece uyumadan öncesinde yüzünüze hindistancevizi yağı yapmak en güzel yoldur.

Malzemeler:

Yüz Temizleyici
Yüz Havlusu
Hindistancevizi yağı, tercih olarak ise organik ve işlenmemiş
Talimatlar:

Elinizi ve yüzünüzü surat temizleyici ile yıkayın ve surat havlusu ile kurulayın.
Az miktarda hindistancevizi yağını dördüncü parmağınızın ucuna damlatın ( başka bir deyişle yüzük parmağınızın.)
Yüzünüzün tek tarafını seçin,yağı tam merkezine uygulayın ve yukarıya ve dışarı gerçek hareketlerle kremi sürün, her mahaline uyguladığınızdan güvenilir olun ve iyice emmesi amaçlı nazikçe masaj yapın. Ovalamayın.
Adım 2 ve 3 ü yüzünüzün başka tarafı amaçlı uygulayın.

Etiketler: , ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı