şifalı bitkiler

Hamile Kalmak için İncir Kürü

Hamile Kalmak için İncir Kürü
brahim Saraçoğlu’dan Yumurta sayısı yeteri kadar meydana gelmediği amaçlı hamile kalamayan kadınlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü:
Yarım litre (2,5 bardak) kaynayan klorsuz suyun içerisine onbeş-onaltı adet kuru inciri ek ederek yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Yirmi dakika dolduktan ardından ılıması amaçlı bekleyin. Ilıdıktan ardından süzün. Üçe ya da ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika döneminden önce aç karnına amaçlı.
Bu kürün uygulama şekli:
Kuru incir kürü, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün bitirdiği süre yedi gün bul verilir. Toplam uygulama müddeti kırkiki gün olmalıdır.
Uygulama sürelerine yedi gün verilen aralar dahil edilmez. Her defasında gündelik olarak hazırlanması gerekmektedir .
Kuru incirleri ikiye kestikten ardından kaynamakta meydana gelen suya ek edin. Kuru incirlerin üzerlerinde beyaz pudrası varsa, döneminden önce soğuk su altında yıkadıktan ardından ek edin.
Kuru İncir kürünü yumurta çatlatmak amaçlı kullanmak isterseniz:
Önce kuru incirleri 6 dakika kaynattıktan ardından içerisine ortada boyda,kıtır ve gevrek bir havucu dilimleyerek içerisine atarak 4 dakika daha kaynatın. Bu biçimde hazırlandığında yumurtaların pratik çatlamasına destekçi olacaktır.
Bu kürün etkisini artırmak amaçlı yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika döneminden önce yiyin.Bunu haftada 4 defa bir daha edin.Bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over ‘den de koruyacaktır.

Etiketler: , ,

Lahana Suyu Kürü

Lahana Suyu Kürü
İŞTE MUCİZE REÇETE
1.KIŞ SÜRESINCE BİRİKEN KİLOLARINIZDAN KURTULMANIZI SAĞLIYOR
2.VUCUTTA BİRİKEN TOKSİNLERİ ATIYOR,KOLON KANSERİNİ ÖNLÜYOR
3.KAN DOLAŞIMINI DÜZENLEYİP,VUCUDUNUZUN CANLANMASINI SAĞLIYOR
4.SELÜLİTLERİ ÜÇ HAFTALIK KÜRLE YOK EDİYOR
LAHANA KÜRÜ
:KAYNAMAKTA MEYDANA GELEN YARIM LİTRE SUYA 6 aha 7 TANE BEYAZ LAHANA YAPRAĞINI,10 DKAĞZI KAPALI OLARAK HAFİF ATEŞTE PİŞİRİN
:SABAH VE AKŞAM OLMAK ÜZERE AÇ VEYA TOK KARINA BİRER SU BARDAĞI İÇİN.BU İŞLEMİ TOPLAMıNDA 5 GÜN AYNı RITIMDE DEVAM EDİN
:BU KÜRÜ 5 GÜN UYGULADIKTAN DAHA SONRA 3 GÜN BUL VERİN VE TEKRARDAN 5 GÜN AYNı RITIMDE DEVAM EDİN. BÖYLELIKLE 10 GÜNDELIK KÜR TAMAMLANMIŞ OLUR
:10 GÜNDELIK KÜR İÇİN KESİNLİKLE İHTİYACINIZ MEYDANA GELEN MİKTARI BİR DEFADA DEĞİL, ALTıNı ÇIZEN KıTıR OLARAK HAZIRLAYIN
:KAN DOLAŞIMINI EDITLEMEK AMAÇLI KULLANIMDA 3 aha 4 TANE BEYAZ LAHANA YAPRAĞINI YARIM LİTRE SUDA HAFİF ATEŞTE 15 DAKIKA PİŞİRİN. ERKEN AKŞAM BİR BARDAK İÇİN. HER 3 GÜN IÇERISINDE BİR 3 GÜN BUL VEREREK TOPLAMıNDA 21 GÜN UYGULANIR. AYNI ŞEKİLDE İKİNCİ 21 GÜNDELIK KÜRÜDE UYGULADIKTAN DAHA SONRA İKİNCİ VE NIHAI KÜRDE TAMAMLANIR.
FAZLA KİLOLARA VEDA EDİN
:4 aha 5 TANE BEYAZ LAHANA YAPRAĞINI KAYNAYAN 750 ML SUYUN İÇİNE KOYUN VE HAFİF ATEŞTE AĞZI KAPALI 7 DAKİKA PİŞİRİN. AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE TÜKETİN:
İLK BEŞ GÜN:HER GÜN ERKEN VE AKŞAM BİR SU BARDAĞI
İKİNCİ HAFTA:HER GÜN BİR SU BARDAĞI
ÜÇÜNCÜ HAFTA:İKİ GÜN IÇERISINDE BİR BİR SU BARDAĞI
DÖRDÜNCÜ HAFTA:ÜÇ GÜN IÇERISINDE BİR SU BARDAĞ
BEŞİNCİ HAFTA:7 GÜN IÇERISINDE BİR SU BARDAĞI
ALTINCI HAFTA:ALTINCI HAFTADA İÇİLMİYECEK
YEDİNCİ HAFTA:BİR SU BARDAĞI
NOT: ZAYIFLAMAK İÇİN YAPTIĞINIZ BU KÜR, AYNI SÜREDE TOKSİN ATICI,ARINDIRICI VE KANSERE KARŞIDA KORUYUCUDUR..

Etiketler: ,

Konjektivit Tedavisi İçin Besinler

Konjektivit Tedavisi İçin Besinler
Konjektivit; pembe göz olarak da malum gözün beyaz kısmının ve göz kapaklarının iltihaplanmasıdır.

Bu kısım , virüslere, bakterilere, alerjenlere ve toksik ajanlara bir sürü duyarlı bir bölgedir. Bedendeki öbür hastalıklar da bunun için ne nedenle olabilmektedir. Bilhassa çocuklarda sık sık görülür. Konjektivit görmede değişikliğe ne nedenle olmaz.

Grip ve öbür enfeksiyonlarda gösterişli meydana gelen virüs ve bakteriler de konjektivit oluşumuna ne nedenle olabilmektedir.

Bu vaziyet alerjiden de kaynaklı olabilmektedir. Saman nezlesinden muzdarip çocuklarda sıkça gözükür.

Çevresel etmenler de etkili olabilmektedir. Hava kirliliği, bir birlik sabun ve kimyasallar, sigara dumanı benzeri.

Konjektivite, yeşil sebzelerin yetersiz alımı da ne nedenle olabilmektedir. Bu sebzelerin tüketimini arttırın.

Koyu yapraklı sebzelerde, portakalda, tatlı patates ve havuçta bulunan beta karoten hem bir konjektivit hem bir de öbür göz hastalıklarından korunmada etkindir. Bu sebzelerden edinilen beta karotonin bağırsaktaki emilimi bir sürü etkindir. C vitamini durumundan zengin meyve ve sebzelerle beslenmek iyileşmeyi hızlandırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Besinlerden elde edilen beta karoten vücutta A vitaminine dönüşür. A vitamini göz amaçlı bir sürü yararlıdır. Fakat sebze tüketemeyenler, A vitaminini, yumurta, balık yağı, süt ve süt ürünlerinden alabilirler. B vitamini alımı da iyileşmeyi hızlandırır. Bir hafta süresince günde 3 kez 23 gr çinko alımı da iyileşmede yararlıdır. Şeker alımı asiditeyi arttırdığı amaçlı kısıtlanmalıdır. Bakteriler şeker varken ek olarak çabuk ürerler.

Etiketler: ,
Genel

Lazer epilasyon yöntemi

lazer-epilasyon-nedir

Gelişen teknoloji ile lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulma çabası insanlarda her geçen gün artmakta ve hızlı bir şekilde yayılmaya devam edilmektedir.

Lazer epilasyon kadınların sıklıkla kullanmış olduğu istenmeyen tüylerden kurtulma  olduğu gibi erkeklerde bu konuda lazer epilasyon hizmeti almaktadırlar. İstenmeyen tüyler bilindiği üzere en çok ergenlik dönemlerde, hamilelik dönemlerinde, menapoz gibi durumlarda sıklıkla görülmektedir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en kalıcı ve güvenilir çözüm lazer epilasyon uygulamaları çözümüdür.

LAZER EPİLASYON NEDİR ?

Lazer epilasyon yöntemi ile en güvenilir bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmanız mümkündür.

Lazer epilasyon uygulamaları kişinin ten yapısına göre uygulamanın yöntemleri değişiklik gösterebilir.. Ten nasılda uzmanlar o doğrultuda düzgün lazer cihazlarına uygun olan enerjiyi vererek sağlıklı ve güvenilir bir epilasyon uygulaması yaparlar.

ALEXANDRITE LAZER

Açık tenkli olan özellikle siyah tüylerde çok etkili bir lazer epilasyon yöntemidir. Bu uygulama Türkiye ve dünyada en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemleri arasındadır.Türkiye’ deki insanların yani Türk insanlarının yapıları genel anlamda açık tenli, siyah kıl yapısına sahiptirler.Alexandrite lazer kıl köklerine ulaşarak kalıcı olarak kıl kökünün yok edilmesi sonucunda etkili bir sonuç alınmasını sağlamaktadır. Dinamik soğutma teknolojisi sayesinde acı yok denecek kadar azdır diyebiliriz.

Nd:YAG LAZER

Bu epilasyon yöntemi bir çok ten üzerinde uygulanabilir. Bu lazer epilasyon uygulaması ise ince kıllarda daha etkilidir. En koyu cilt tipi afro- Americana dahil bütün tenlere güvenle uygulaması yapılabilir.

Bu lazer epilasyon yönteminin malanine değeri çok düşük miktardadır. En önemli ayrıntı ise bu epilasyon yönteminde cilt ile teması olmaması dolayısıyla herhangi bir şekilde hijyen sıkıntısı mikrop kapması gibi durumlarda yaşanmaz.

IPL

Bu sistem lazer epilasyon sistemi kesinlikle değildir.Geniş dalga boyunda ışık enerjisi ile sağlanan bir uygulama sistemidir. IPL (Intense Pulse Light) sistem olarak da adlandırılır. Modern ağda yöntemi olduğu söylenebilir. Kalıcı çözüm değildir.

Bu uygulamaları kozyatağı lazer epilasyon bostancı lazer epilasyonepilasyon kliniği gibi merkezlerimizde yapabilirsiniz. Sizlere Formmed Polikliniği firması olarak hizmet vermekten gurur duyarız.

Etiketler:

Karbonatlı Su İle Zayıflama

Peki karbonatlı su zayıflatırmı?

Metabolizmayı hızlandırmanın yolunun vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye çekmekten geçtiğini uzmanlar söylüyorlar. Bunu yapmanın en natürel yolu ise karbonatlı su içerek zayıflama oluyor. Karbonatlı suyun alkali yapısı ise bu konuda bizlere büyük bir fırsat sağlıyor. Bilhassa et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerde vücutta asit birikmesi oluşmakta ve bu durum da ister istemez kilo vermeyi neredeyse imkansız hale getirmektedir. Ortalama olarak sahip olduğumuz her 15 kg için 1 kg karbonatlı su tüketmek gerekmektedir . Bu sayede hızlı ve kalıcı zayıflama sağlayabiliriz. Bu konuda batı ülkelerinde yapılmış çok sayıda bilimsel araştırma olup gerek natürel maden suyu gerekse karbonat ismini verdiğimiz beyaz mineral karışımı ile yapılacak içecek kürü ile natürel zayıflamanın yolu açılmaktadır.

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

Vücudun asit düzeyini azaltan karbonatlı su ile kilo verme kürünün yapılışı son derece basittir. 1 ,5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat (Sodium bicarbonate) ilave edildikten sonra karbonat eriyesiye kadar karıştırılacak ve günlük olarak ortalama 4 litre kadar tüketilecek. Ama dilerseniz bu miktarı 3 litreyle de sınırlı tutabilirsiniz. Yemeklerle su içmeyeceksiniz ve bunun yerine yemeklerden yarım saat öncesine kadar karbonatlı su içip yine yemeklerden bir saat sonrasında karbonatlı suyla zayıflama kürüne devam edilecek.

Sabahları aç karnına yarım litre karbonatlı su içerek güne başlayacağız ve 30 dk sonrasında kahvaltı edeceğiz.
Vücuttan ödem söktürmek ve şişkinliği atmak için de karbonatlı suyla zayıflama kürü işe yarıyor. Karbonatlı suyla zayıflayanlar ortalama olarak bir ayda 5-7 kilo zayıflamayı başardıklarını dile getiriyorlar.

Etiketler: ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp