şifalı bitkiler

Basit Cilt Maskesi

Basit Cilt Maskesi
Evinizde pratik yöntemlerle cildinize zerafet katın.

1 tane yumurtanın beyazını iyice çırparak kabartın. İçine tek tatlı kaşığı bal ile ansızın çok damla bademyağı ek edin. Bu karışımı krema haline gelinceye civarı çırpın (şayet cildiniz kuru ise badem yağını ansızın çok damla daha fazla katabilirsiniz). Hazırladığınız kremi sabahları yüzünüze sürüp bir -2 saat bekleyin ve sonra yüzünüzü ılık suyla silin (haftada tek defa uygulayabilirsiniz).

1 tane muzu soyup iyice ezin ve bunu yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. ileri ki zamanlarda yüzünüzü su ile yıkayın ve narin tek havlu ile kurulayın ve nemlendirici krem sürün (haftada tek defa uygulayabilirsiniz).

Cilde Parlak Olmak Sunmak İçin

1 kaşık bal ile bir yumurtanın akını iyice çırpıp yüzünüze sürün. 15 dakika
bekledikten sonra avuç içlerinizi 4-5 kere yüzünüze bastırıp çekin. ileri ki zamanlarda yüzünüzü ilgisiz su ile yıkayın.

Aynı miktarlarda avokado yağı, buğday yağı, saf zeytinyağı ve 2 yiyecek kaşığı balı iyice karıştırıp cildinize sürün. 10-15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırmak için

2-3 yiyecek kaşığı killi toprak ile 2 tane havucun suyunu karıştırıp yüzünüze sürün. bir saat bekledikten sonra yüzünüzü ilgisiz su ile yıkayın.

1 litre yeraltı maden suyuna bir tutam lavanta çiçeği, bir tutam ısırgan yaprağı, bir tutam kırlangıç otu atıp 2 zaman bekletin. Sonra bu su ile yüzünüzü silin. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Etiketler: , ,

Diş Ağrısı

DİŞ AĞRILARI İÇİN : karanfil yağını ,dişin ağrıyan yerine kulak çubuğu yardımı ile sür yada pamuğa 1-2 damla damlatıp ağrıyan yere tutabilirsiniz.  Bu hem diş ağrılarına hem de diş eti ağrılarına çok faydalı olur.Dene diğinizde faydasını görceksiniz.

Etiketler: , , , , ,

Kapalı böbrek taşı ameliyatı riskleri nelerdir

Her ameliyat öncesi gibi kapalı böbrek taşı ameliyatlarının da klasik sorusu, “Ameliyatın riskleri nelerdir?” olur. Kapalı böbrek taşı ameliyatlarının diğer böbrek ameliyatlarına nazaran daha hafif bir ameliyat olduğu doğrudur. Fakat bu durum kapalı böbrek taşı ameliyatlarının hiç risk taşımadığını, her ameliyatın sorunsuz bir şekilde yürüyeceğini göstermez. Risk taşımayan bir ameliyat yoktur. Her küçük ameliyat, her operasyon az da olsa bir risk taşır. Hasta, kendini her şeyden önce buna hazırlamalı; bundan ötürü de ameliyat öncesi her türlü tedbiri almalıdır. Kapalı Böbrek taşı riskleriyle ilgili olarak bilinmesi gereken ilk madde şudur ki, bu ameliyatın riskleri ile klasik yöntemlerle yapılan ve ‘açık böbrek taşı ameliyatı” adını taşıyan ameliyatın riskleri, birbirinin aynısıdır. Açık ameliyatta görülen her türlü risk, hiçbir etkiye uğramaksızın kapalı böbrek taşı kırma ameliyatına da yansımıştır.

                Bu risklerden en büyüğü ve en çok karşılaşılanı kanamadır. Kanama, her ameliyatta sıkça rastlanan bir aksiliktir. Kapalı böbrek taşı ameliyatında da kanamayla karşı karşıya kalınabilir. Fakat ameliyat öncesinde kan verecek kadar, yani vücudun kana ihtiyacının olması kadar kan kaybedilmesi ihtimali neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu durum, daha önceki ameliyatlarla kanıtlanmış, incelenmiştir. Böbrekle yakın temasta bulunan akciğere, operasyon sırasında sıvı dolması da ameliyatın mevcut risklerinden bir tanesidir. Bu risk de tespit edilmiş ve önüne geçilmesi için akciğerdeki boşluğa bir tüp koyma yöntemi uygulanmaya başlanmıştır. Ve elbette ki ameliyat risklerinin olmazsa olmazı olan enfeksiyon da, kapalı böbrek taşı ameliyatının riskleri arasındadır. Bu riskin de önüne geçmek için ameliyat öncesi birtakım adımlar atılması lazım gelir. İdrarda mikrop olup olmadığını ameliyat öncesinde kontrol ettirmek gereklidir. Ameliyatta da bunun önüne geçecek birtakım ilaçlar kullanmak, enfeksiyonu önleyecek adımlardan bir tanesidir. Ameliyat sırasında cihazlar yüzünden böbreğe ve böbrek çevresine gelecek olan zarar da ameliyatın bilinen riskleri arasındadır. Bu ve bunun gibi birçok riskin ve aksiliğin önüne geçmek için, ameliyat öncesinde doktorun öne sürdüğü tahlillerin mutlaka yaptırılması, hastada şüphe uyandıracak herhangi bir bulgunun saptanmaması önerilmektedir.

http://taskirmamerkezi.net/bobrek-tasi.html

Etiketler:

Obezite ve Kanser

Obezite ve Kanser

Obezite yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına yüksek okullarına tüm yeryüzünde meydana geldiği benzeri ülkemizde de sık sık gözüken yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına yüksek okullarına diyabet yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına yüksek okullarına kalp krizi yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına yüksek okullarına hipertansiyon ve yüksek kolesterol benzeri pekçok ciddi rahatsızlığa sebep yaşanan bir sıhhat sorunu olarak hayatımızda yerini almaktadır yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına Toplumun bütününe bakıldığında pekçok insanın obezite ile uğraş ettiği görülmektedir yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına Sözgelişi Amerikayüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına’da yetişkinlerin 1/3yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına’ü obez olarak değerlendirilirken yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına yüksek okullarına 6 yüksek okullarına – yüksek okullarına 11 ve 12 yüksek okullarına – yüksek okullarına 19 yıl arası çocukların %18yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına’inde obezite görülmektedir yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına YÜKSEK OKULLARıNA Türkiyeyüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına’de ise TUİKyüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına’in yaptığı araştırmalarda 15 yıl ve ek olarak yukarıya yaştaki nüfusun %17 yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına 2yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına’sinin obez ve %34 yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına 8yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına’inin fazla şişman meydana geldiği görülmektedir yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına.

Obezite toplumumuzda yalnızca kilo ile ilgili bir rahatsızlık olarak algılansa da pekçok hastalığın habercisi olabilir yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına Yapılmış Olan araştırmalar obezitenin son senelerde çeşitli türde kanserlerin de (Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına meme yüksek okullarına – yüksek okullarına kolon ektum yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına yüksek okullarına endometrium yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına yüksek okullarına böbrek yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına yüksek okullarına tiroid ve pankreas benzeri yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına) yüksek okullarına YÜKSEK OKULLARıNA tetikleyicisi meydana geldiğini ve bir sonraki senelerde obeziteye ilişkili tertemiz kanser olaylarının meydana çıkacağını işaret etmektedir yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına Ancak uzman olanlar yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına,Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına yüksek okullarına obeziteyi muayene altına alarak kanser enbaşta olmak üzere pekçok hastalığın önüne geçilebileceğini de savunmaktadırlar yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına.

Obezite nedir? Ne Türlü Ölçülür?

Obezite kısacası insan vücudundaki orantısız yağ ölçüsü ile anlam edilmektedir yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına Bireyin vücudundaki yağ oranını ölçmek amaçlı Vücut Kitle İndeksini yüksek okullarına YÜKSEK OKULLARıNA (Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına VKİ yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına) yüksek okullarına bilmesi gerekiyor yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına Boyun kilo ile oranı hesaplanarak Vücut Kitle İndeksine yüksek okullarına (Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına VKİ yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına) yüksek okullarına ulaşılır yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına.

Yaş Aralığına Yönelik Vücut Kitle İndeksi Oranları

Kısa bir misal ile Vücut Kitle İndeksinin ne türlü hesaplanacağına bakalım:

Vücut Kitle İndeksi yüksek okullarına (Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına VKİ yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına) yüksek okullarına = Vücut Kilosu yüksek okullarına (Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına kilogram yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına) yüksek okullarına / Boy uzunluğunun karesi yüksek okullarına (Yüksek OkullarınaYÜKSEK OKULLARıNAyüksek okullarına m yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına)
İdeal Kilo = Ulaşılmak istenen VKİ değeri x Boy uzunluğunun karesi
Vücut Kitle İndeksi bireyin yıl aralığına yönelik değişim göstermekte ve yıl ilerledikçe vücut kitle indeksinde bir yükseliş olabilir yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına. yüksek okullarına Yıl aralıklarına yönelik ideal vücut kitle indeksinizi öğrenmek amaçlı aşağıdaki tabloyu bulabilirsiniz yüksek okullarınaYÜKSEK OKULLARıNAYüksek Okullarına.

Etiketler: , ,

Vücut Çatlakları İçin Doğal Çözüm

Çeşitli nedenlerden cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda ciltde çatlaklar meydana gelmektedir. Bu çatlakları önlemek ve oluşan çatlakları azaltıp, zamanla gözle fark edilmeyecek hale gelmesi için, Op. Dr. Feridun Kunak ‘ın doğal çözüm önerisi.Bu bitkisel çözümü denediğinizde çatlak lar için faydasını görceksiniz.
Malzemeler :

• Kakao yağı
• Jojoba yağı
• Kayısı yağı
• Fındık yağı
• Badem yağı
• Menekşe yağı
• Gliserin

Hazırlanışı: Malzemenin tamamını eşit miktarlarda karıştırın. Çatlakların oluştuğu bölgeyi çimdikleyerek ve hafifçe sıkarak kan akışını sağlayın. Hazırladığınız bitkisel yağ karışımını masaj yaparak cildinize iyice yedirin.

Bir gün geçtikten sonra duşa girin ve yıkanırken yağ sürdüğünüz bölgeye masaj yaparak üsteki ölü derinin atılmasını sağlayın. 1 ay süre ile her gün düzenli olarak uyguladığınız zaman vücudunuzda bulunan çatlaklarda gözle görülür şekilde azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Etiketler: , , , , , , ,
/div>
kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp