şifalı bitkiler

Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek Merkezi

Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi ile ilk doğum 1978 yılında gerçekleşmiş ve o günlerden bugünlere teknolojinin gelişmesiyle beraber tüp bebekte başarı oranları artmıştır. Tedavinin yapıldığı ilk senelerde amaç tüpleri tıkalı olan kadınların hamile kalmasını sağlamak olsa da, ilerleyen yıllarda kullanılan tüp bebek ilaçları ile yumurtlama uyarılmış ve daha fazla yumurta elde edilerek gebelik şansı daha da artırlmıştır.

Tüp Bebekte Mikroenjeksiyon (ICSI)

Yıllar 1992’yi gösterdiğinde ise özellikle erkek faktörüne bağlı kısırlıkta devrim yaratacak mikroenjeksiyon (ICSI) yöntemi ile gebelik elde edilmiş ve bu yeni tüp bebek yöntemi sektörde bir çığır açmıştır. Klasik tüp bebek (IVF) yönteminde anne adayından toplanan yumurtalar, baba adayından alınan spermler; insan vücudunu taklit eden laboratuvar ortamında yanyana konularak, embriyo oluşturması beklenmekteyken; mikroenjeksiyon (ICSI) yönteminde ise sperm mikroskobik cam iğneler ile yumurta içine enjekte edilmekte ve bu şekilde embriyo oluşturulmaktadır. Özellikle sperm kalitesi kötü ve haraketliliği az olan baba adaylarda bu yöntemle tedavi mümkün olmakta ve tüp bebek tedavilerinde başarı oranı artmaktadır.

Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek tedavisindeki gelişmelerle birlikte sektördeki tüp bebek merkezi sayısı da günden güne artmış, ilk yıllarda bir elin parmaklarını geçmeyecek merkez sayısı günümüzde özellikle de ülkemizde 100’ün üzerine çıkmıştır. Bir çok özel hastane farklı şehir ve semtlerde ayrı tüp bebek merkezlerini açmış ve hatta bu merkezlerden ayrılan tecrübeli doktorlar kendi özel tüp bebek kliniklerini oluşturmuşlardır.

Dr. Selim Şenöz, 1995 yılından beri tüp bebekte alanında uzman olmuş bir kaç doktordan biri olarak; 1999 yılında Dr. Figen Ateşalp ve Dr. Başak Direm ile birlikte Jinepol Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Kliniği kurmuş ve yeni merkezlerinde tüp bebek tedavisi hizmeti yanı sıra, kadın sağlığı ve kadın doğum konularında hizmet vermektedirler. Tüp bebek ile ilgili geniş bilgi ve güncel tüp bebek fiyatları için Jinepol Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Kliniği web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

www.kadindogum.com

 

Etiketler:

Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs, Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’nun yumurta donasyonu ve cinsiyet tayini merkezi olarak bilinse de, klasik tüp bebek işlemi ve taşıyıcı annelik konularında hizmet veren bir çok tüp bebek merkezine sahip bir ülkedir. Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi de Kıbrıs’ın en büyük özel hastanesi bünyesinde kurulmuş ve 1995 yılından beri hizmet vermekte olan bir tüp bebek merkezidir. Kıbrıs tüp bebek denilince ilk akla gelen merkezlerden biri olan Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi ISO 9001 belgeli kıbrıs’ın ilk Hastanesi bünyesinde olmaktan gurur duyar.

Klasik tüp bebek işlemi Türk hastalar tarafından Türkiye’deki fiyatlar arasında fark olmadığı için pek tercih edilmese de, Orta doğu ve Avrupa ve hatta Amerika, Kuzey Afrika gibi daha uzak bölgelerden gelen hastaların ihtiyaçlarını çözmektedir. Bu ülkelerde 1 tüp bebek denemesi fiyatına Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde 3 – 4 denemeye kadar imkan bulabilmektedirler. Ayrıca geniş donör veritabanı sayesinde sağlıklı yumurta bağışçılarını (yumurta donörlerini) yumurta rezervi az ya da yeterli olmayan ailelere temin ederek, çiftlerin yumurta donasyonu ile bebek sahibi olmalarını sağlamaktadırlar. Eğer çiftin sperm sorunu varsa bunu da Dünya’nın en büyük sperm bankalarından biri olan CYROS Sperm Bankasından temin ettiği spermler ile çiftlerin bebek özlemini gidermekteyiz. Her iki durum için de embriyo donasyonu hizmetimizde vardır.

Cinsiyet seçimi (Cinsiyet Tayini), yüzyıllardır çiftler için önem arz etmekte. Kız bebek isteyenlere kız bebek, erkek bebek isteyenlere ise erkek bebek %100 başarı ile sadece tüp bebek yöntemi ile mümkündür. Bunun için embriyo anneye verilmeden önce embriyodan örnek hücre alınır ve FISH yöntemi ile incelenerek, çiftlerin istediği cinsiyete sahip olan embriyo anneye transfer edilir. Aşağıdaki görsellerde de FISH işlemi sonucunda XY kromozmlarına (Erkek) ya da XX kromozomuna sahip hücreleri görebilirsiniz. Cinsiyet tayini Kıbrıs’da başarıyla uygulanan bir yöntemdir.

Kıbrıs Tüp Bebek Cinsiyet Tayini

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin bir diğer özelliği ise taşıyıcı anne hizmeti vermeleridir. Dünyanın dört bir yanından taşıyıcı anne hizmeti almak isteyen çiftler Kıbrıs’a gelerek bebek özlemlerini gidermektedirler. Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezinin kalite ve fiyatlarını öğrenmeden seçim yapmayın. İletişim için info@kibrismagusatupbebek.com ya da 0533 829 9829.

 

Etiketler:
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı