şifalı bitkiler

Günümüzde Yeni Moda Tesettür Giyim

pinar-sems-zumrut-beli-tasli-abiye

Günümüzde tesettür giyim oldukça tercih edilmektedir. Bu nedenle tesettür giyim de diğer giyim tarzları gibi sürekli kendini yenilemekte ve moda konusunda kendisini geliştirmektedir. Her geçen gün tesettür giyim üzerine açılan mağaza sayısı artmaktadır. Farklı seçenekler farklı moda tarzları ile kombinlenerek müşteriye sunulmaktadır. Kapalı bayanların ofis ortamında tercih edebilecekleri türden giysiler son zamanların tesettür giyim modasında bulunmaktadır. Moda da tesettür giyim denildiğinde abiyeler, ofis kıyafetleri, günlük kıyafetler ve spor kıyafetler yer almaktadır. Kapalı bayanların her türlü zevkine göre dizayn edilmiş yeni tesettür giysiler son zamanların vazgeçilmezlerinden. Kendi içerisinde de bir akım oluşturmuş olan tesettür giyim, kısa zamanda kendine iyi bir pazar oluşturmuştur. Geçmişte tesettürlü bayanlar giyim konusunda model açısından oldukça az seçeneğe sahiplerdi. Fakat bugünlerde bir çok tesettür giyim markası tesettürlü bayanlara bir çok farklı seçenek sunabilmektedir. Tesettür giyim bire bir alışverişte olduğu kadar online alışverişte de yüksek satış miktarlarına ulaşmıştır, tesettür giyim için bu sayfaya göz atın http://nurtuba.com/tesettur-giyim

Çoğu tesettürlü bayan bir çok kıyafet deneyip zaman kaybetmektense online alışverişi tercih ederek hem zamandan hem de uygun fiyat avantajlarından faydalanmaktadır. Açık bayanların kullandığı bir çok kıyafet modeli tesettür giyime uyarlanmış, bu sayede müşterilere daha çok çeşit sunulmaya çalışılmıştır. Tesettürlü bayanlar çoğu zaman eşarp yerine tesettür giyimde modanın son trendi olan lazer kesim şalları tercih etmektedir. Son yıllarda kapalı bayanlar tesettür giyim konusunda sıkıntı yaşamamaktadırlar. Tesettürlü bayanlar yazın terletmeyen, çabuk kuruyan, bir çok renk ve desen seçeneğiyle kendilerine sunulmuş haşemaları gerek deniz kenarlarında gerekse havuz ve kaplıcalarda rahatça kullanabilmektedirler, tesettür elbise modelleri için en iyi site http://nurtuba.com/tesettur-giyim/elbise Günlük kıyafetler açısından pantolon giymeyi tercih eden tesettürlü bayanlar için bol kesimde bol paçalı bir çok farklı pantolon modeli tasarlanmıştır. Bu pantolon modelleri farklı kumaşlardan yapılmaktadır. Kot, kadife, keten, jarse, paraşüt gibi çeşitleri mevcuttur.

Tesettürlü bayanlar kışın daha çok kadife tercih etmektedir. Bir çok kapalı bayan tesettür giyimde daha çok feraceyi kabul etmektedir. Ferace kafayı ve bütün bedeni örten tek parça halinde tasarlanmış tesettürlü bayanların kolaylıkla kullanabilecekleri kurtarıcı bir kıyafettir. Feraceyi tercih eden bayanlar kombin sıkıntısı yaşamamakta, tek parça ile bu zahmetten kurtulmaktadırlar.

Etiketler:

8 Mucize Besin

Her yaptığımız şeyde, olmazsa olmaz dediğimiz bazı şeyler vardır. Bu yazımızda, adını sayacağımız 8 besin de, sağlıklı ve uzun bir hayatın olmazsa olmazı. İşte o mucize besinler…
1.YUMURTA : 1 yumurta, yarım kilo tavuk, balık veya et ile aynı miktarda protein içerir. Ayrıca, yumurtada kan için gerekli olan, K vitamini, selenyum ve B vitamini de bulunur. Eğe,r az yağlı bir diyet uyguluyorsanız, günde 1 tane yumurtanın kanınızdaki kolesterol seviyesi üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacaktır. Ancak yumurtayı rafadan yemek en faydalısısıdır.
2. FASULYE  : Yarım kase fasulye, 1 kilo tavuk veya et kadar protein, 7 gram lif (günlük lif gereksiniminin % 30′u), demir ve bir miktar B vitamini içeriyor. Fasulye gibi, az yağ içeren bazı besinler, kaslarınızı güçlendirme özelliğine sahiptir. Ayrıca, kalp için yararlı olan lifleri ve kanda oksijen taşınmasında görev alan hemoglobinin yapısına katılan demiri de içerir.
3. YOĞURT :  Protein ve B vitaminin yanı sıra, 150 gramlık bir kase yoğurt, günlük kalsiyum gereksiniminizin  % 25-35 ini içeriyor. Ayrıca, sağlık için yararlı olan aktif bakteriler, kültürler de yoğurtta bulunuyor. Düşük kalorili olması ve az yağlı olanların üretilmesi ile, yoğurt diyet listesinde yer alıyor.
4. PORTAKAL :  C vitamini bakımından zengin olan portakalın, bir tanesi ile günlük folik asit ihtiyacınızın  % 10 unu karşılayabilirsiniz. Ayrıca, lif ve potasyum da içeriyor. C vitamini, bildiğiniz gibi, cilde esneklik veren kolajenin yapısına katılıyor ve de demir emilimine de yardımcı oluyor. Bilmeniz gereken şey ise, portakal suyu, kabukları soyulmuş portakala göre daha az lif içermesidir.
5. YULAF : Lif deposu olan bir kase haşlanmış yulaf, 145 kalori ve yüksek enerji verici, 25 gram protein içeriyor. Aromalı yulaf ezmesi ise kalsiyum, demir ve diğer besleyicileri de bünyesinde taşıyor. Bolca lif içeren yulafın, kolesterol düşürücü özelliği bulunuyor. Yulaf ezmesi, kendinizi suçlu hissetmeden yiyebileceğiniz, yegane besin olma özelliğini taşıyor. Sindirimi hızlandırdığı içinde, diyet reçetelerinde tercih ediliyor.
6. DOMATES :  C vitamini bakımdan. oldukça zengin olan domates, A vitamini ihtiyacının da,  % 10 unu ikarşılıyor. Ayrıca, kanser önleyici antioksidan madde içeriyor. Yapılan araştırmalara göre, bolca domates yiyen kadınlarda, göğüs ve yumurtalık kanseri riski azalıyor. Domatesin, kalp krizi riskini azaltan özelliği de bulunuyor. Ancak, unutulmaması gereken nokta, domatesle hazırlanan bazı soslar, çok fazla yağ içerdiğinden, kalorisi de çok yüksek oluyor. Bu nedenle, hazır sos kullanmaktansa evinizde kendiniz sos yapmayı tercih edin.
7. SOM BALIĞI :  Bir porsiyon som balığı, 19 gram protein ve bolca Omega-3 içeriyor. Omega-3 kalp krizi riskini azaltarak, kan basıncını kontrol altına alıyor.
8. MISIR GEVREĞİ : Günlük lif gereksiniminizin yarısını karşılayabileceğiniz mısır gevreğinin, bir kasesi 4 gram lif içeriyor. Lif bağırsak kanseri riskini azaltıyor. Mısır gevreği, aynı zamanda, iyi bir demir ve B vitamini kaynağıdır. Günlük kalsiyum ihtiyacı için, süt ile beraber ve dilimlenmiş meyvelerle yiyebilirsiniz.
Bu 8 besinin faydalarına kısaca değinecek olursak; Adet sancısını azaltıyor, kolesterolü dengeliyor, göğüs ve yumurtalık kanseri riskini azaltıyorlar.

Etiketler: , , , ,

Zeynep Selvili ve Yapmış Olduğu İşler

Zeynep Selvili-11987 yılında İzmir’de doğan Zeynep Selvili uzun bir eğitim hayatı ile birlikte başarılı kariyerine depresyon ve anksiyete bozuklukları üzerine uzmanlaşarak başlamıştır. Uzun süren başarılı eğitim hayatını 2012 yılının Mayıs ayında New York Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Sağlık uzmanı olarak mezun oldu.

Amerika’da bulunduğu dönemlerde almış olduğu eğitimlerin yanı sıra aynı zamanda New York’un en ünlü sağlık kuruluşları arasında yer alan Institute for Family Health’de bilişsel ve davranışçı terapi yöntemleriyle uzmanlık alanı olan depresyon ve anksiyete bozukluğu ile savaşan ve yeterli maddi bütçeye sahip olmayan sigortasız insanlar için süpervizyon adı altında psikoterapi hizmeti uygulamıştır.

Uygulamış olduğu psikoterapilerin yanında aynı zamanda yine maddi imkanları kısıtlı olan insanlar için işsizlik kurumları ile birlikte psikoedukasyon hizmetleri kapsamında tüm sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer almıştır.

PsikoNet Yayınları ve Zeynep Selvili

2012 yılında eğitim hayatını tamamladıktan kısa bir süre sonra Türkiye’ye geri dönüş yapan Zeynep Selvili 2012 ve 2014 yılları arasında 2 yıl boyunca Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu ile birlikte PsikoNet ekibi çerçevesinde Türkiye’de internet üzerinden yayınlanan ve en çok izlenen ilk psikoloji içerikli programını Hissetmek TV adı bünyesinde yayınlamıştır.

Her bölümü ile insanlara daha iyi hissetmenin anahtarlarının neler olduğunu anlatan PsikoNet’in eski bölümlerine Zeynep Selvili’nin YouTube adresi http://www.youtube.com/channel/UCDKLqcSjwgiifXjxhyz9WmA üzerinden ulaşabilir yeni bölümlerine ise PsikoNet ekibi üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

Etiketler:

Çocuklarda Kemik Gelişimi Ve Büyüme

Lokman hekim Ömer Osman Korkmaz çocuklarımızın kemiklerinin güçlenmesi için nelerin yapılması nelerin yenilmesi gerektiğini açıkladı.Bizde bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.Böylece endeğerli varlıklarımız olan çocuklarımızı daha sağlıklı büyütçeğiz.

Çocuklarda kemik gelişimi için:
-Zencefil- taze zencefili rendeleyin, günde 1 tatlı kaşığı zencefili yarım su bardağı ılık suyun içine koyup az da bal ilave ederek çocuklara verin.bebeklerin mamasına katıp yedirebilirsiniz. İştah açar, öksürüğü keser, bağışıklık sistemini kuvetlendirir.
-Deniz ürünleri,çocukların büyümesinde oldukça etkilidir.
-Üzüm çekirdeği,
-Her gün taze sarımsak ve közlenmiş sağan yedirin,bağışıklığı kuvetlendirir.
-Bal ,kabağı çekirdeği çok faydalıdır içinde bol miktarda çinko olduğundan kemik gelişimini sağlar ve büyümeye yardımcı olur.
-Kuşburnu, 100 gr’ında 1 kasa portakaldaki vitamini almış olur.
-Doğal yumurta,proteğin bakımından çok faydalıdır.
-Tam buğday ekmeğinde,çinko ,omega gibi gelişimi sağlayan besinlerin tümü vardır.Bu yüzden tam buğday ekmeği her gün çocuklarınıza yedirmelisiniz.

Etiketler: , , , , ,

5 Günde 2 Kilo Verdiren Formül

Şems Aslan yaza hazırlıklı ve fit girmek isteyen hanımlar için, muhteşem ve kolay bir zayıflama formülü verdi.Bizde bu formulu siz okurlarımızla paylaşıyoruz.Deneyin yaza yazıflamış plarak girin.
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 adet kırmızı pancar (çiğ olacak),
* 1 adat havuç,
* 3 adet yeşil ve ekşi elma,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Malzemeleri kabuklarıyla rendeleyip, karıştırın. 150-170 dereceye kadar ısıtılmıuş fırına koyup, yakmamak kaydıyla, 30-35 dakika kavurun. Elde ettiğiniz malzemeden, 2 yemek kaşığı  miktarı, bir bardak kaynar suyun içerisine  koyup, 5 dak. demlendirin. Zayıflamak için, sabah ve akşam aç karnına 1 bardak için. 5 gün kullanın.
Ayrıca sürekli ilaç kullananlar için, sabah aç karnına 1 bardak içilmesi, ilacın toksik etkisinin vücuttan atılmasını sağlayacaktır.

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı