şifalı bitkiler

Evde Yapılan Basit Maske

• Yumurta, bal, yoğurt evimizde bir an önce her an bulunan yiyecekler. Ama bu defa bunları yiyecek pişirirken değil, zerafet maskeleri uygularken kullanacağız. Hazırlıklı mısınız? O zaman tariflerimize başlıyoruz! Besleyici maske İçinde bulunan badem yağı ve yumurta sarısı yardımıyla cildi sanki yepyeni doğmuş bir bebeğinki bunun için benzer yumuşak yapan bu besleyici maskeyi ayda bir defa uygulayabilirsiniz.
Malzemeler
3 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş badem
1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
1 tatlı kaşığı krema
1 adet yumurta sarısı
Hazırlanışı : Meşgul bir kıvama gelinceye gibi tüm Malzemeleri bir kasede karıştırın.
Uygulaması : Gözlerin etrafına gelmeyecek şekilde maskeyi yüzünüze sürün. 15 20 dakikalık dinlenmeye bırakın. Ilık suyla durulayın.
Sonuç : Kırışıkları gerilmiş, ek olarak pürüzsüz bir ten.

Etiketler: , ,

Böbrek Yetmezliği Tedavisi

Böbrek Yetmezliği Tedavisi
Böbrek yetmezliği kısacası 2 türlüdür, biri akut böbrek yetmezliği diğeri ise kronik böbrek yetmezliğidir. Bu rahatsızlık böbreğin normal görevlerini adına getirememesine denir..
Akut böbrek yetmezliği genellikle aniden ortaya çıkan ve iyileştirme edilebilir bir durumdur. Ancak iyileştirme edilmediğinde kronik böbrek rahatsızlığı ortaya çıkarabilir ve ölümcül bulunabilir.
Aniden ortaya çıkan ve böbrek yetmezliğine neden verici durumlar;
Tansiyonun anlık bir biçimde düşmesi
Kazalar, büyük kanamalar
Böbrek enfeksiyonları
Zehirlenmeler
İlaçlardan kaynaklanan allerjik olaylar
Geçirilen büyük ameliyatlar
İdrar yollarında oluşabilecek tıkanmalar
Büyük yanıklar
Kronik böbrek yetmezliği böbreğin faaliyetini düzeltilemeyecek biçimde yitirmesine denmektedir ve kronik böbrek yetmezliğine neden verici durumlar aşağıdaki gibidir..
Yüksek tansiyon
Sistemik hastalıklar ( şeker rahatsızlığı, ailevi akdeniz ateşi)
Böbrek kistleri
Kanamalar
Bazı ilaçlar
Glomerülunefrit
Veziko – Üretral reflü
Bilinmeyen nedenler
Böbrekler yetmezliği başladığında oluşabilecek durumlar;
Halsizlik
Bulantı, kusma
İştahsızlık
Vücutta su ve tuz birikmesi sonucu şişmeler ( ödem ) belirir ve tansiyon yükselir
Uyku hali, dalgınlık
Kansızlık
Ciltte nitelik değişikliği ve kaşıntı ba?lar
Bu rahatsızlık çabucak dönemde farkedilirse ilac ve reji ötelenebilir(geçiktirilebilir) bu statü vaktiyle farkedilemezse ilaçla iyileştirme olası değildir ve böbrek nakli, diyaliz ve diyalize bağımlı olarak periton diyaliz ya da hemodiyaliz gerekebilir..

Etiketler: ,

Aşırı Kıllanmanın Nedenleri

Aşırı Kıllanmanın Nedenleri
Bayanlarda bazen fazla tüylenme meydana gelmekte ve bu konuyla alakalı hayret verici neticeler meydana atılmaktadır . Kesinlikle durumda olan şu ki bu civarı çok olması hormonal bir bozukluktan olmaktadır . Yüzde veya vücudun tespit edecek kısımlarında yaşanan bu kıllanmaların rehabilitasyonu var mıdır derseniz elbetteki var dostlar . Bayanlarda hafif tüylenme çoğunlukla genetik veya yöresel meydana gelmesine karşın erkek tipi tüylenme çoğunlukla hormonal bir sorun sebebiyle görülmektedir .

Aşırı kıllanması durumda olan bir birlik bayanlarda bazen erkeklik hormonunda yükseliş olmamasına nazaran kıl diplerinde erkeklik hormonuna karşın fazla hassaslık meydana gelmesine ilişkili olarak da kıllanmada yükseliş ve kıllarda uzama görülebilir . Bu kıllar katı ve koyu renktedir . Böylece kişilerde kıllanma ergenlikle başlar , 30’lu yaşlara civarı artar , daha daha sonra o seviyede kalır .
Tüylenme Şikayeti İle Durumda Olan Kadınlara Sorulması Gerek Olan Durumda Olan Sualler ?

Adet düzensizliği , tane görememe , kısırlık şikayetini?

Kıllanma yapabilecek rastgele bir ilaç kullandı mı?

Sistematik bir rahatsızlığı var mı? Şeker rahatsızlığı , tansiyon gibi?

Baş ağrısı , görmede bulanıklık , çift görme ( hipofiz adenomları açısından araştırılır )

Göğüslerinden süt gelmesi , el ve ayaklarda büyüme benzeri anormallikler var mı?

Tüylenme şikayeti ile gelen bir hastanın öncellikle bu tüylenme artışının normal bir tüylenme mi , yoksa anormal bir tüylenme mi meydana geldiği doktor açısından saptanmalıdır . Yakıntı edilen tüylerin bedende dağılım yeri , imajı ve ölçüsü çok mühimdir .

Kadınların vücudunun çeşitli bölgelerinde görülen kılların miktarına ve sıklığına paralel olarak sayılama yapılmıştır . Bu kıllanma bölgelerindeki sayıların toplamı 4 belediye 8 aralarında ise normal bir kıllanma olarak onay edilir . 8 belediye 16 aralarında sayı hafif kıllanma ve 16’nın üzerindeki ölçüt ise fazla kıllanma olarak onay edilir .

Kadınlarda Kıllanma Artışı Sadece Estetik Bir Sorun Mudur Yoksa Yabancı Sebeplere Ilişkili Olabilmektedir Mi ?

Özellikle pek miktardaki kıllanma bayanlarda sadece estetik bir sorun değildir . Çok farklı hastalıklar bayanlarda fazla kıllanmaya ne sebeple olmaktadır .

Yumurtalık ve böbreklerden erkeklik hormonlarının fazla salınması .

Çok görülen ve çok önem verilen yumurtalıklarda görülen , ansızın pek yumurtalık kistiyle beraber durumda olan polikistik yumurtalık ( over ) sendromu ( erkek benzeri kıllanma , aybaşı düzensizlikleri , ciltde çoğalmış yağlanma . Yüzde ve sırtta sivilceler , kısırlık , hipertansiyon , Tip 2 diyabet , lipid bozuklukları , kalp hastalıkları görülür . Bu hanımlar çoğunlukla şişmandırlar . Çoğunlukla erkeklik hormonları artmıştır . Böbrek üstü bezinde bir birlik enzimlerin doğuştan eksikliği

Prolaktin ( süt hormonu ) hormonunun fazlalığından

Büyüme hormonunun bir birlik hastalıklarda artmasına ilişkili olarak görülen Akromegali ( boy , eller ve ayaklar , parmaklar normal insanlarda daha uzundur , alın auta gerçek atıktır .

Şişmanlık; özellikle karın yağlarının artmasına ilişkili meydana gelen şişmanlık ( bel etrafı bayanlarda 94 cm’nin üzerindedir .

Bazı olaylarda nedeni meçhul vaziyetlerde da fazla kıllanma görülebilir .

Ailesel ve yer aldığı yöreye bağlı

Bazı ilaçları kullananlarda .

Kıllanmanın Rehabilitasyonu Ne Türlü Olmalıdır ?

İnce ve katı olmayan kıllar epilasyon ile alınabilir .

Bu kozmetik rehabilitasyonun yakınında ilaç rehabilitasyonu de uygulanmalıdır . Kıllanma çoğunlukla ilaç tedavisiyle beraber 6 belediye 18 ay müddetince azalır ve bir zaman daha sonra duraklama görülür .

Polikistik yumurtalık sendromu ile beraber durumda olan tane bozukluğu ve fazla kıllanmalarda özellikle genç talep etmeyen evli bayanlarda ve evlenmemişlerde oral edinilen hamilelik önleyici hormonlardır .

Özellikle kilolu durumda olan fazla tüylenmesi durumda olan bayanlarda kilo veriminin dahi yalnız başına kıllanmada önemli azalmalar yaptığı çalışmalarla gösterilmiştir .

Etiketler: , ,

Güzel Görünmek Zor Değil

kadin_guzellik

Her kadın için güzel görünmek oldukça önemlidir. Her mevsim için ve her zaman, vücudun her bölgesi için ayrı bir bakım uygulanması cildiniz için önemlidir. Kış mevsimde soğuk sebebi ile cildi daha fazla kurutacağından cildiniz için cilt bakım ürünleri, cilt tipinize uygun yumuşak tutacak gündüz ve gece kremlerini kullanmayı asla göz ardı etmeyin. Çünkü soğuda birebir maruz kalan bölgelerde çatlaklar oluşacaktır.
Vücudunuza takviye destek verici olarak balık yağı kullanalirsiniz.  Balık yağı, omega-3 yağ asidi diye de bilinen özelliği açısından zengin bir besindir. Şurup şeklinde olanlarının dışında, içmekte zorlananlar için kappülüde bulunmakta. Bilinen en büük fadaları, bağışıklık Sssistemini geliştirir, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma, huzursuzluk gibi depresyon ,üzüntü, kaygı, zihinsel yorgunluk hislerini azaltır. Alzheimer hastalığına karşı koruma sağlamaktadır. Balık yağı, kaşınma, egzama, deride döküntü şeklinde cilt sorunları için etkili bir tedavi yöntemidir. Bununla beraber balık yağı, saçların parlak ve hacimli görünmesini sağlar ve saç köklerini besler.  Bu sayede saç bakım ürünleri için bitkisel bir tedavi elde etmiş olursunuz.

Etiketler:
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp