şifalı bitkiler

Karatay Diyeti İle Zayıflama

Karatay diyeti ülkemizdeki popüler diyetler arasında yer alıyor. Bu özel diyet adını ortaya çıkaran kişi olan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’dan alıyor. Bu popüler diyet için Canan hanım aslında bir diyetten ziyade bir yaşam tarzı olduğunu söylüyor.

Canan Karatay’ın açıklamalarına göre, sağlıklı bir yaşam için bazı konulara özellikle dikkat edilmelidir. Haraketsiz bir toplum olarak bol miktarda ekmek tüketiyor ve meyve suyu içiyoruz. Bunun yerine örneğin balık tüketebiliriz. Çok sağlıklı bir yiyecek olan balığı sofralarımızdan eksik etmemeliyiz.

karatay-diyeti

Karatay diyetinin bir diğer özelliği ise beslenme düzeninden şekeri uzak tutmasıdır. Canan Karatay bu açıdan özellikle ekmek tüketimini azaltmanın önemine değiniyor. Bir adet ekmek diliminin üzerine ne kadar kesme şeker sığıyorsa ekmek yerken o kadar şeker tüketmiş oluyoruz. Özellikle karaciğer yağlarını azaltmak için ekmekten uzak durulmalıdır.

Karatay diyeti şok diyetlerle kıyaslandığında sağlıklı ama yavaş kilo verme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıklı bir şekilde yavaş kilo verip o kilolarda uzun süre kalmak önemlidir. Meyve olarak erik, bir iki kayısı, kiraz ve çilek gibi hafif meyveleri yiyebilirsiniz. Kilo vermek isteyenler kavun karpuz gibi meyveleri tüketmemelidirler.

Etiketler:

Gözde Arpacık

Gözde Arpacık
Göz kapağı kenarında yer alan meibomian bezlerinde tıkanıklık neticesinde irin gelişmesi ile oluşur.

Arpacık, göz kapağı kenarında sık sık tekrardan eden enfeksiyonlar sonucu olarak göz kapağı kenarında yer alan meibomian bezlerinde tıkanıklık neticesinde irin gelişmesi ile oluşur.

Arpacık rehabilitasyonunda çoğunlukla önce yaklaşım ilaç tedaviyi ve ılık kompres uygulamasıdır. İlaç tedaviyi tekli veya çoklu olabilmektedir. Rehabilitasyona yanıt alınamaz veya rahatsızlık kronikleşirse cerrahi tedavi gerekebilir. Bir Takım olaylarda lezyon içerisine enjeksiyon uygulanabilir.

Arpacık tedavi edilmezse yerleşim mahaline yönelik kozmetik veya görüntü bozukluklara ne sebeple olabilmektedir. Veya etrafındaki dokulara stress yapabilir.

Etiketler: , ,

Mide İltihabı

Mide İltihabı
Mide iltihabına bitkisel çözüm, mide iltihabına ne sıkı ciro, mide iltihabına sıkı iştirak eden şifalı bitkiler yemekler, mide iltihabına sıkı iştirak eden meyveler bitkiler nelerdir, mide iltihabı ne türlü-rehabilitasyonu nasıldır bitkisel çözüm.

Mide iltihabı enbaşta-üzere bütün mide rahatsızlıkları ve hastalıkları amaçlı kullanabiliceğiniz bitkisel tek tedavi etme kürü önermem ne dersiniz? Bilhassa midesinde irin olanlar bitkisel tedavi etme yöntemlerimiz yardımı ile sağlıklarına kavuşacaklar.

Midenin sıhhatli tek biçimde çalışması sağlanırsa mide iltihabına kesinlikle çözüm sağlamış olursunuz. Sizlere önereceğim bitkisel kür tariflerinden tek veya tek kaçını uygularsanız mide iltihabı enbaşta-üzere bütün mide hastalıklarına bitkisel çözüm sağlayabilirsiniz.

Nane ve su: bir çay bardağı kaynak suya, bir kahve kaşığı kuru nane konur. 10 dk bekletilip, süzülür. Yemeklerden daha sonra içilir.

Kekik ve su: Tek çay bardağı ateş gibi suya, bir kahve kaşığı kuru kekik konur. 10 dk bekletildikten daha sonra süzülür. Yemeklerden daha önce içilir.

Damla sakızı, keten tohumu, su: 4 bardak suya, bir çorba kaşığı keten tohumu bir tatlı kaşığı dövülmüş damla sakızı konur. Kaynatılıp, süzülür. Yemeklerden daha sonra birer kahve fincanı içilir
Bal, limonsuyu, su: bir çay bardağı ateş gibi suya, bir çay kaşığı süzme bal ile 3 çorba kaşığı limon suyu konur. Karıştırılıp, aç karnına içilir.

Süt, karbonat, su: bir çay bardağı suya, bir kahve kaşığı karbonat konur. İyice karıştırılarak eritilir. Daha Sonra bir su bardağı kaynamış sütle karıştırılıp, içilir.

Bu içerik bitkiselkadin.com aracılığıyla mide iltihabına bitkisel çözüm, mide iltihabına ne sıkı ciro, mide iltihabına sıkı iştirak eden şifalı bitkiler yemekler, mide iltihabına sıkı iştirak eden meyveler bitkiler nelerdir, mide iltihabı ne türlü-rehabilitasyonu nasıldır bitkisel çözüm ile ilgili yazılmıştır.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı