şifalı bitkiler

Trafik stresine çözüm önerileri

Özellikle İstanbul ilinin akşam vakitlerinde sıkışan trafiği, trafikte bulunan hemen hemen herkesin sinirden saçını başını yolmaya yeltenmesine sebep olmakta ve bu trafiğe her gün yakalananlarda trafik stresi denilen ruh sağlığı probleminin husule geldiğine rastlanmıştır. Stres, her hastalığın temel sebebi olduğu için, trafik stresi yaşamamanız ve trafikte streslenmemeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiğine değindik. Trafikte stres azaltan bu önerileri direksiyon başındayken uyguladığınızda, sıkışan trafiğin olumsuz etkisinden kendinizi ve genel sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Etiketler: ,

Yağlı saçlara Maske

Yağlı Saçların bakımı ne türlü olur? Yağlı Saçlar amaçlı ne yapılmalı? Yağlı Yağlı saçlara MaskeSaçlara ne sıkı gelir? Yağlı Saçlar amaçlı naturel bakım ne türlü olmalı? Yağlı Saçlara bakım ne türlü olur? Yağlı Saçların bakımı amaçlı ne yapılmalı? Saçların yağlanmaması amaçlı ne yapmak gerekir? Bu sorulara cevaben Suna Dumankaya Yağlı Saçlar amaçlı naturel bakımlar öneriyor.
Suna Dumankaya’nın Yağlı Saçlar amaçlı Bakım Önerileri :
Bakım 1
* 10 gr civarı ıhlamur çiçeğini, öncesinde bir litre suyun içerisine koyun. bir limonun kabuklarını rendele. Isınma süresi gelince çay benzeri demle ve süz. Süzülen bu karışıma bir çorba kaşığı elma sirkesi ek et. Bu karışımı saç diplerine sürüp bir saat beklet ve durula.
Bakım 2
* bir fincan maden suyu,
* bir çorba kaşığı elma sirkesi,
* bir çorba kaşığı polen tozu,
* bir çay kaşığı deniz tuzu
karıştırıp saç diplerine sürün. Bu karışım hem bir saç diplerinin beslenmesini temin edecek, hem bir de saçlarınızın yağlanmasını önleyecek. Şayet saçlarınızda kepek var ise onu da yok eder. Maden suyunda esasen mineral vardır. Bu da saçlar amaçlı bir sürü yararlıdır.
Saçların yağlanmasının bir nedeni baharatlı yiyeceklerdir. Olası olduğunca baharatlı yiyeceklerden uzak durmak gerekir.

Etiketler: ,

instagram takipçi

instagrammMilyonlarca ınstagram kullanıcısından biriyseniz paylaşmayı ve sosyal medyada vakit geçirmeyi seviyorsunuz demektir. Instagram diğer sosyal medya platformlarına göre fotoğraf paylaşmanın çok daha önce olduğu bir platformdur. Bu da birçok özel anın ve çekilen karelerin takipçilerle paylaşmasını sağlamaktadır.

instagram takipçi kazanmakta kullanıcılar için önemlidir. Birçok yöntemi bulunmakla beraber son dönemde gerçekten güvenilir ve organik takipçi bulmak konusunda hassasiyetler ortaya çıkmıştır. Bu noktada herhangi bir hesap bilgisi istemeyen tamamen kullanıcı adınızla sizin seçimlerinize göre hem güvenli hem de tamamen organik bir şekilde takipçi sayışınızı çoğaltabilirsiniz.

instagram takipçi arttırma konusunda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz ve işlemlerinizin kısa sürede tamamlanacağı bir yapı sizi bekliyor. Böylelikle instagram kullanırken paylaşımlarınızı istediğiniz kadar takipçiye ulaştırabilir ve çok verimli geri dönüşler alabilirsiniz.  Ayrıca öne çıkarmak istediğiniz bir fotoğrafı da istediğiniz kadar beğeni satın alarak, binlerce kişiye ulaştırabilirsiniz. Bunun içinde tek yapmanız gerek fotoğraf linkiniz ve size uygun olan paketi seçmeniz yeterlidir. Tüm işlemler kısa sürede tamamlanırken, herhangi bir soru ve destek ihtiyacınız olursa kısa sürede size geri dönülecektir. Üstelik işlem öncesinde en çok sorulan soruların cevaplarında aklınızda olan birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Tamamen güvenli ve organik olarak gerçekleştirilen bu işlemler sayesinden sosyal hayatınıza hareket ve renk katabilir, takipçilerinizle etkileşime geçebilirsiniz. Instaram takipçi konusunda birçok kişinin kullandığı ve memnun kaldığı bu özel sistemden faydalanmak için tek yapmanız gereken web sayfamızı ziyaret etmek ve uygun paketi seçmektir.

Etiketler:

Çocullarda Kabızlık

http://hastaneciyiz.files.wordpress.com/2012/02/cocukta-kabizlik.jpgÇocuklarda Kabızlık Çocuğun Kabızlığını Ne Biçimde Geçirebilirim? Çocuklarda sık görülen bir durumdur; seyrek ve çelik dışkılama manasına gelir. Erişkinlerde olduğu buna benzer çocukların da dışkılama alışkanlıkları farklıdır. Bazısı gün içerisinde iki kez yaparken, bazısı iki gün içerisinde bir yapar. Ana sütü alan bebekler gün içerisinde 7-8 kez dışkılar. Dışkı sayısı bebek bir yaşına yaklaştıkça giderek azalır, iki-üç yaş kadar erişkin karakterlerine oturur.

1 yaş kadar ve sonrasında bir tip beslenme yüzünden kabızlık sık görülür. Sebze veya meyve yemeyi reddeden, birçok süt içen hareketsiz çocuklarda kabızlık sık olur . Kabızlığı önlemek ve gidermek için: – Lifli besinleri tercih edin. Sebzelerden karnabahar, mısır, kereviz, lâhana ve kabak, meyvelerden armut, üzüm, kavun, kayısı, erik buna benzer besinler verin. Kabızlık halinde kepekli un, yulaf unu, mısır gevreği buna benzer besinler de yararlıdır . – 500 cc’den fazla süt içmesini ve karnını sütle doyurmasını engelleyin. – Çay ve kolalı içecekler adına ıhlamur, kuşburnu buna benzer bitki çayları verin. – Sebze yemeyi reddediyorsa hoşlanabileceği alternatifler deneyin. Sebzeleri köftenin içine rendeleyin, kızartma veya mücver yapın. – Bir Kulüp çocuklarda çelik dışkılama sebebiyle anüsün çevresinde çatlaklar oluşur. Bu da bir sonraki dışkılama sırasında ağrı yapar. Canı yanan çocuk dışkılamayı erteler. Bu Şekilde kaka ayrıca da çelik hâle gelir. Bu kısır döngüyü ortadan kaldırmak için; – Bir zaman doktorun önerdiği bir kabızlık giderici ilâcı kullanın. – İlâcı kullanırken çocuğu lifli diyete alıştırın. – Her gün benzer saatte klozete oturtun ve dışkılamasını bekleyin, bitmeden çıkmamasını sağlayın. Tuvalette sıkılmaması veya kendiliğinden tuvalete gitmesi amaçlı kitaplar, oyuncaklar vs. kullanın. – Gün Içerisinde bir-iki kez ılık su banyosuna oturtun. – Kaka yapmadan bir önce poposunun etrafına ağrı giderici bir pomat sürün. – Tüm bunlara rağmen bir haftayı geçen inatçı kabızlıklarda doktora götürün. – Nadir de olsa bir kulüp bağırsak hastalıklarında kabızlık görülebilir.

Etiketler: , ,

Şeker Düşmesi Belirtileri

Şeker Düşmesi Belirtileri

Vücut, kendisinin içinde şeker oranını kontrol edemediği vakitlerde meydana çıkan sağlıklı problemine şeker rahatsızlığı denilmektedir. Millet aralarında 2 türü sık sık bilinir ; Birçok Yüksek şeker ve anlık şeker düşmesi

Hastanın şeker dengesi yavaş bir biçimde yükseldiğinde ilk ilk olarak herhangi bir müdahale edilmesine gerek olmaz ancak çabuk bir biçimde yükseldiğinde muhakkak hekim müdahalesi gerekiyor.

Hastanın şeker dengesi çabuk bir biçimde düşmeye başladığında ise baş dönmesi ve üstelik bayılma durumu görülebilir kimi gün bu dengesiz düşüşün sonu ölümle sonuçlanabilir. Bir şeker hastası birçok fazla insülin tüketir ve muhtıra az besin tüketirse kandaki şeker yoğunluğu düşeceğinden, direk olarak beyin etkilenebilir ve baş dönmesi ile beraber türlü rahatsızlıklara yol açabilir.

insulin-ignesi-nasil-yapilir-hastaliktedaviNet

Şeker Azalması Belirtileri

Şeker hastası fenalık, baş dönmesi ve baş hafifliği hissedebilir, şeker düzeyinin düştüğünü anlayabilir.
Hastalanmış şaşkın, uyumsuz bulunabilir, sarhoş ve saldırgan görünüm verebilir.
Birçok terleme sonucu deri solgunlaşır.
Nabız hızlanır.
Solunum hafifler ve soluğu kokusuzlaşır.
Kollar ve bacaklar titremeye başlar.
Hastanın uyarıya cevap verme yeteneği süratle düşer.

Hastanın şeker dengesindeki anlık değişikler meydana geldiğinde, az bir gün içinde bu denge kontrol altına alınması gereklidir. Şayet hastanın bilinci yerinde ise anında hastaya az az şeker yüklemesi yapılabilir. Elbette bu konu ile ilgili doktorunuza başvurarak, en dosdoğru bilgiyi alabilirsiniz.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı