şifalı bitkiler

Yüz Felcini Önlemek İçin Kenger Sakızı

Yüz felci, tedavisi en kolay felç hastalıklarından birisidir. Ama yüz felci olmaya gerek kalmadan, önlemek için yapabileceğiniz bir şeyler olduğunuzu biliyor muydunuz ? Yapılan araştırmalar sonucunda, kenger sakızının yüz felcini önlediği ortaya çıkmış. Bildiğiniz gibi kenger sakızı çok sert  ve tadı acı bir sakız. Kenger Otu, Nisan-Mayis aylarında çiçek açan, 40-50 cm yüksekliğinde, tüylü çok yıllık, sütlü, dikenli ve otsu bir bitki. Yapraklar derimsi, damarlı beyazımsı tüylü, gövdedekiler sapsızdır. Çiçekler morumsu kırmızı renkte açar. Baş kısmı olgunlukta sarımsı yeşil bir renk alır. Ülkemizde yetiştiği yerler; Orta, Doğu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi. Kenger sakızı çiğnemek, çene gevşemesini giderebilir, patlamış kula zarını düzeltebilir, safra kesesinde taş düşürmeye yardımcı olabilir, hazmı kolaylaştırabilir, şeker ve tansiyonu düşürebilir, kalp damarlarının gevşemesinde yardımcı olabilir.Denediğinizde faydasını görceksiniz.

Etiketler: , , , ,

Kısırlık İçin Faydalı Bitkisel Macun

Çocuk sahibi olmak isteyenler, tıbbi tedavilerin yanısıra, yardımcı tedavilerden de yararlanmak istiyor. Bu önerilerden bir tanesi de, Şevki güngörden geldi. Bizde bu öneriyi sizlerle paylaşıyoruz.Sperm sayısını artıran, iktidarsızlık ve kısırlık için fayda sağlayan doğal macun tarifimiz ve kullanım şekli aşağıda verilmiştir.
GEREKLİ MALZEMELER:
* 100 gr polen,
* 100 gr ısırgan tohumu,
* 50 gr çakşır tozu,
* 50 gr çörekotu,
* 10 gr arı sütü,
* Üzüm çekirdeği,
* Keten tohumu,
* Deve dikeni,
* Zencefil,
HAZIRLANIŞI VE KULLANM ŞEKLİ : Bütün malzemelri karıştırın. Bir kavanoza koyup, serin bir yerde saklayın. Yemeklerden 1 saat sonra, günde 3 defa yenir. Ama, şeker, ülser, bağırsak iltihabı ve mide rahatsızlığı olanlar için uygun bir öneri değildir
Etiketler: , , , ,

Doğum Kontrol İğneleri Hakkında Bilgi

Doğum kontrol iğnesi olarak bilinen, enjektabıl formlar, aylık ve 3 aylık olarak hazırlanmış. Adet kanamasının başladığı ilk günü de sayarak, beş gün içinde iğnenin uygulanan bu iğneler, yapıldıktan sonra , kana yavaş yavaş hormon salgılar. Doğum kontrol hapına benzer şekilde, içeriğinde bulunan hormon nedeniyle yumurtanın oluşumunu engeller. Ayrıca, rahim ağzındaki salgıları kalınlaştırarak spermin geçip rahme ulaşmasını önler. Daha önce, hiç gebe kalmamış kadınlar da, rahatlıkla kullanabilir. İğneler, eczanelerden ve sağlık kuruluşlarından, (sağlık ocağı, ana çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezleri ve hastaneler) temin edilebilir. Ancak, iğneleri kullanmaya başlamadan önce, danışmanlık alınarak kullanmak isteyen kişiye uygun bir yöntem olup olmadığına karar verilmesi, kan basıncının ve vücut ağırlığının ölçülmesi gibi bazı işlemlerin, yapılması gerekmektedir. Bu nedenli, iğneleri kullanmaya başlamadan önce ve kullanırken belirli aralıklarla bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.Bu iğneleri vurdurmadan öce mutlaka bir kadın doğum uzmanıyla konuşun.
DOĞUM KONTROL İĞNELERİNİN OLUMLU YÖNLERİ ;
* Gebeliği önlemede %99 varan etkisi vardır.
* Kullanımı çok kolaydır.
* Adet kanamsı sırasında olan ağrı ve sancılar ile adet öncesi gerginliği azaltmaya yardımcı olur.
* Adet kanaması miktarını azaltarak, kansızlığın önlenmesine yardımcı olur.
* Kadını yumurtalık ve rahim kanserine karşı korur.
* İyi huylu meme kistlerini azaltır.
* Dış gebeliği önler.
* Rahim ve tüplerde iltihap oluşmasını engeller.
OLUMSUZ YÖNLERİ ;
* Bırakıldığında doğurganlığın dönüşü 6-9 ay gecikebilir.
* Enjeksiyonlar için sağlık kuruluşuna gitmek gerekir.
* İlk kullanımda 1-2 kilo artışı yapabilir. Bu daha ziyade su tutulumu şeklindedir. Daha az tuzlu yenmesi, hareketin artırılması ile düzelir.
* Memelerde dolgunluk yapabilir. Bu etkisi ilk 3 ay içinde düzelir.
* Kadınların bazılarında kan basıncı (tansiyon) yükselebilir. Bu nedenle, ilk kullanıldığında ve daha sonraki kontrollerde kan basıncı ölçülmelidir.
* Bazı ilaçlarla etkileşimi vardır.
* Aylık yapılan iğneler, sigara içen kadınlarda dolaşım bozukluklarına neden olabilir:
* Özellikle 3 ayda bir yapılan iğneler adet düzensizliklerine neden olabilir. Bu adet miktarının azalması hatta kesilmesi, ara kanamalar, lekelenmeler, nadiren de aşırı kanama şeklinde olabilir. Bu düzensizlikler 9-12 ay içinde büyük ölçüde düzelir.
DOĞUM KONTROL İĞNELERİNİN KULLANILAMAYACAĞI DURUMLAR ;
* Adetleri düzensiz olanlar (düzensizliğin nedeni belirleninceye kadar)• Şeker hastaları• Karaciğer bozukluğu olanlar (siroz, sarılık gibi)• Tansiyonu yüksek olanlar• Damar tıkanıklığı, bacaklarında kızarıklık, şişme ve ağrı ile belirti veren damar hastalığı olanlar• Özellikle bulantı, kusma ile birlikte şiddetli baş ağrıları olanlar kullanmamalıdır.

Etiketler: , , ,

Pınar Alacalı Kırışıklık İçin Doğal Maske

Pınar Alacalının, Gözaltı ve cilt kırışıklıkları ile, göz altı morluklarına çözüm olabilecek bitkisel yağlarla hazırlanan cilt bakım önerisini sizlerle paylaşmaktayız.Bu maskeyle ciltdiniz daha güzel ve daha canlı görüncektir.

MALZEMELER :
*20 ml kayısı yağı,
* 20 ml buğday yağı,
* 20 ml mavi anemon çiçeği,
* 20 ml çilek yağı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeleri cam bir kapta karıştırın. Bu bakım ürününü kullanmadan önce, cildinizi gül suyu ile temizleyin. Tüm cildinize uygulayın. Fakat göz çevresine uygularken, dıştan içeriye doğru uygulamanız gerekmektedir.

Etiketler: , , , ,

Bebeklerde Pişik

Bebeklerde pişik, deri kıvrımları arasında sürtünmeden ya da çeşitli irkilmelerden meydana gelen kızartılardır. Pişik daha fazla, kasık, koltuk altı, memelerin altı ve apış arası gibi yerlerde olur.
Pişik bebeklerde, derilerinin taze olması yüzünden çok sık görülen bir haldir. Büyüklerde ise daha çok ayak pişikleri görülür. Ayak parmaklan arasındaki bu pişiklerin başlıca sebebi sıcak ve terdir.
Pişik aslında hafif bir deri kızarmasından başka bir şey olmamasına rağmen araya mikroplar karışırsa iltihaplara ve yaraların açılmasına yol açar. Böyle durumlara meydan vermemek için pişiklere dikkat etmek gerekir.

Tedavi

Pişik olan kısım, yarı yarıya su ile karıştırılmış alkol veya kolonya ile iyice silinmeli, kurulandıktan sonra üzerine talk pudrası ekilmelidir. Pişik şiddetli ise temizlendikten sonra üzerine merhem sürülmesi gerekir.
Küçük çocuklarda bebeklerde  pişiğin tedavisi için, altı kirlenir kirlenmez hemen değiştirmek ve  bölgenin havalanmasını sağlamak hem pişiğin meydana gelmesini engeller, hem de varsa pişiğin iyi olmasını sağlar. Küçük çocukların altını kolalı ya da nişastalı ılık suyla yıkamak pişik için yararlıdır.

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı