şifalı bitkiler

Böbrek Hastalığı Ve Kabızlık

Ömer Osman Korkmaz, bizleri faydalı önerileri ve bitkisel kürleri ile aydınlatmaya devam ediyor.  29 Aralık 2009 tarihinde KAnal 7 de yayınlanan Nur Ertükle Her Sabah Programında söylediklerinden yaptığımız derlemeyi, sizlere sunuyoruz.Vermesi bizden denemesi sizden.
KABIZLIK VE BAĞIRSAK PROBLEMLERİ İÇİN;
* Her yemekten 30 dak. önce, 1 yemek kaşığı saf zeytin yağı içilmelidir. Günde 3 defa uygulanmalıdır.
* Günde 1 defa, 1 su bardağı suyun içerisine, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, karıştırılak, içilmelidir.
BÖBREK HASTALIKLARI İDRAR YOLU ENFEKSİYONLARI İÇİN ;
GEREKLİ MAZEMELER;

* 1 kg salatalığı kabuğuyla birlikte kuşbaşı şeklinde doğrayın ve
* 2 litre suy,

HAZIRLANIŞI 

Salatalıkları, kabuklarıyla birlikte, kuşbaşı doğrayıp, suyun içerisine atın ve 15-20 dak kaynatın. Soğuduktan sonra, günde 2-3 bardak için. Ayrıca, bu kürü uygularken, bol bol yoğurt tüketilmelidir. Bu karışım aynı zamanda cilt güzelliği için de çok faydalıdır

Etiketler: , , , , , , ,

Bebeklerde Emzik Temizliği Nasıl Olmalı

Bebeklerde Emzik Temizliği Nasıl OlmalıGothenburg Üniversitesi’nden İsveçli bilim adamlarının yaptığı tetkik, Kolay bir uygulamanın alerjiye karşı sığınma sağlayabileceğini gösterdi.

Bilim adamları, doğum esnasından bu yana 184 ebeveynin bebekleri 6 aylık olana kadar emzikleri hangi yöntemle temizlediğini araştırdı.

Bebek sağlığı açısından emzik hijyeni önemli bir konudur. Emzik emilerek temizlenebilir.Katılımcıların yarısından fazlasının , yere düştükten bir bir sonra emziği musluk suyuyla yıkadığı ve bebeğe verdiği görüldü. Araştırmada, temizlemek amaçlı, bir takım ebeveynlerin emziği kaynattığı, bazılarınınsa emdiği meydana çıktı.
Temizlik amaçlı emziği emen ebeveynlerin çocuklarının , bir,5 yaşına geldiklerinde alerjik egzamaya yakalanma risklerinin diğerlerinden az olduğu bilgisi verildi.

Bu bebeklerde üst solunum enfeksiyonu riskinin de diğerlerinden düşük olduğu vurgulandı.
Tükürüğün birkaç bakteri ve virüs içerdiğini, emziği emerek ebeveynlerin bebeklerine bunları aktardığını idda eden bilim adamlarından Agnes Wold, karmakarışık ağız mikro florasının çabuk oluşmasının bağışıklık sisteminin sağlıklı olgunlaşmasına katkıda bulunduğunu ve böyle bebeğin alerjiyle fazladan iyi “uğraş edebildiğini” bilgisini verdi.

Tetkik, “Pediatrics” dergisinde yayımlandı.

Etiketler: , ,

Şeker Hastalığı Tedavisi

Ayrık otu, bol miktardaA ve B vitamini içerdiğinden karaciğer rahatsızlıklarına karşı oldukça etkili bir ilaçtır. Şeker hastalarına da önerilir.

Beş parmak otunun, böğürtlen yaprağına, yaban mersini ve fasulye kabuğu ile karışımına karanfil ilave edilerek kullanılması şeker hastalığına tavsiye edilmektedir.

Çayır papatyasının çiçeklerinin suda kaynatılması ile elde edilen çay veya sıkılarak elde edilen çayır papatyası suyu, şeker hastalarına yararlı olup, karaciğer dostu diye  anılan bir bitkidir.

Karnabahar şeker hastalığına karşı etkilidir bitkidir.

Keten tohumu (1 yemek kaşığı) 1 litre suda , su ½ litreye düşünceye kadar iyice  kaynatılır ve günde üç kere içilirse kandaki şeker miktarı düşer.

Kuru fasulyede şeker hastaları için yararlıdır.

Salatalık kandaki şeker miktarınızı  ayarlar.

Soğan, enginar, pancar, zeytin, zeytinyağı, fındık, ceviz ve badem, şalgam şeker hastalığına çok  iyi gelir.

Yulaf, vücuda ısı verdiği için yaz aylarından  çok kışın tüketilir. Şeker hastalığına etkilidir. Kış sabahları kaynatılıp lapa şeklinde yenebilir. İçine kuru yemiş ve bal katılarak besin değeri artırılır.

Etiketler: , , , , ,

Kadın saç modelleri

Kadın saç modelleri

Kadın saç modelleri

Etiketler:

Gözleri tehlikeye atan hastalık

ESOGÜ Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Oftalmoloji Derneği Glokom Birimi Başkanı Prof. Dr. Nilgün Yıldırım, göz siniri hasarına neden olan ve bunun sonucunda da görmeyi etkileyen Glokom hastalığına vurgu yaptı.

Bu hastalığın gelişmesini engellemenin şu anda mümkün olmadığını belirten Prof. Dr. Yıldırım, ancak erken tanı ile göz siniri hasarının engellenmesi ve görmenin korunması sağlanabileceğini ifade etti. Yıldırım, Glokom’da göz tansiyonu yüksekliğinin bir risk faktörü olduğunu, bu nedenle 40 yaş üzerinde göz tansiyonu ve optik sinirinin değerlendirildiği göz muayenesinin her yıl düzenli olarak yapılmasının erken tanı için yeterli olduğunu anlattı   

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı