şifalı bitkiler

Şizofren hastalar, etkinliklerle tedavi ediliyor

Van’da Toplum ve Ruh Sağlığı Hastanesi’ndeki 300 hasta, ilgi alanlarına göre resim, spor, tiyatro gibi etkinliklere yönlendiriliyor.

Van İpek Yolu Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde, 300 şizofren hastası bulunuyor. 

Merkezde hastaların ilgi alanlarına göre farklı etkinlikler düzenleniyor.

Ebru, resim, el sanatları kursları ile spor, tiyatro gibi sosyal etkinlikler ile hastaların tedavi edilmeleri amaçlanıyor.

Psikiyatri Uzmanı Sercan Yılmaz, ” Ağır kronik ruhsal hastalıklarını ilaç harici tedavilerini burada düzenlemek ve hastaları bir anlamda topluma kazandırmak asıl amaçlarımızdan birisi.’’

Hastalar, etkinliklerden memnun.  Hastaların ilaçla tedavileri de sürüyor. 

Sosyal etkinliklere katılan hastaların iyileşme süreleri kısalabiliyor.

Etiketler: , , , , , ,

Kısa Saç Modelleri

Etiketler:

Öksürük için Bitkiler

 

Öksürük amaçlı Doğal Tedaviler :
* Bir elmanın kabuğunu soyun , bir kaç da çekirdeğini koyun , birazcık ıhlamur , bir 2 karanfil , belki bir tarçın kabuğu , bir dilim de limon . Bunların hepsini kaynatıp , isterseniz bal ile tatlandırıp ısısı yüksek sıcak içebilirsiniz . Ilık ılık sunmak suretiyle çocuklar amaçlı de kullanıbilirsiniz .
* Bir tatlı kaşığı bala toz zencefili karıştırarak macun yapıp amaçlı ( yiyin ) , boğazınıza ve öksürüğe birçok güzel gelir . Çocuklara uygulamayın .
* 2 tatlı kaşığı dut pekmezine cazip miktarda karabiber katıp karıştırın ve gün içerisinde bir kaşık verin . Bir 2 güne dolaylarında öksürük geçecektir . Yetişkin ve çocuk kullabilir .
* bir çay kaşığı karabiber , bir tatlı kaşığı bal ile ile karıştırılarak verilir . Sonrasında da süt . Bu formül yetişkinler amaçlı de etkilidir .
* Kabukları ile elma , tarçın , zencefil , ıhlamur , ayva ve kabuklu limonu kaynatıp suyunu içirin . Göğsü yumuşatacak ve öksürüğü geçirecektir .
* Çocuğunuzu uykuya yatırırken oda sıcaklığındaki balı sırtına sürüp , üste dergi ya da kağıt havlu ile kapatıp , uyumasını sağlayın . 2 – üç kez denendiğinde öksürüğü kesecektir .
* Ihlamurla ile ayva yaprağı birlikte kaynatılıp içilirse , öksürük geçer .
* Bir miktar kekiği su ile kaynatıp içine bal koyup ılıtılır . Ilıyan karışım bebeklere verildiğinde öksürüğü geçer .
* Nişastayı suyla kaynatıp içine limon yada portakal suyu koyun biraz da tatlandırmak amaçlı pekmez ekleyin . Bu karışımı ılık ılık içirin . Çocuğunuzun öksürüğü hemen kesilecektir .
* Biraz zeytinyağını ısıtın , ve içine karabiber atarak pişirin , iyice yansın . Bir Sonra ılınınca öksüren Çocuk ya da yetişkin şahsın , sırtına ve göğsüne sürüp ovun . Üzerine , hafif emince ısısı yüksek bez örtün ve giyinmesini sağlayın .

Etiketler:

Simli ojeler nasıl çıkar

İşte simli ojeleri ortaya çıkarmak amaçlı kolay bir metot …

Simli ojelerin silmesi epeyce kolay olmayan bir işlemdir. Sık Sık asetonla silmemize nazaran bir çeşitli tamamiyle çıkmaz. Şayet siz de simli ojelerden vazgeçemeyenlerdenseniz, bu bilgi sizin için!

Simli oje çıkarma tekniği;

– Önce pamuklara aseton dökün.
– Bu pamukları tırnağınızın üst kısmına koyun.
– Ek Olarak önceken kesip hazırladığınız alüminyum folyoları gökyüzü almayacak biçimde tırnaklarınıza sarın.
– beş dakikalık sarılı bir biçimde bekletin.
– Folyoyu pamukla birlikte tırnaklarınıza bastırarak çıkarın. Tırnaklarınızda hiç bir oje kalıntısı kalmadığını göreceksiniz.

Etiketler:

Stresten Uzak Durmanın Yolları

Stresten Uzak Durmanın Yolları– Canınızı sıkan bir şeyle karşılaştığınızda, bir önce derin nefesler alın. Bu sizi kesinlikle rahatlatır. Derin soluk, kan dolaşımını süratle düzenler sıkışmış kasları gevşetir ve ayrıyeten objektif düşünebilmeyi olanağı sağlar .

– Stresin yüz kaslarınızı ne şekilde alıcı olduğunu inceleyin. Profesyonel olarak dikkatinizi bu kaslara yönelterek onları gevşetin. Gözlerinizi, alnınızı, ağız çevresindeki kasları düşünün onları düş edip özgür bırakın. Cildinizde derin izler kalmasını istemiyorsanız bunu alışkanlık haline getirin.

– Davranış edin kollarınızı esnetin, omuzlarınızı oynatın. Avuçlarınızı sıkıp açın. Yürüyüşe çıkın. Bu hareketler stresle büyüyen hormonları dağıtır ve naturel bir sakinleştirici tesiri yapar.

– Hayatınızı inceleyin kendinizi keşfedin. Stresi oluşturan nedenleri bulun. İş, akrabalar, kişiye özel ilişkiler sorun bulunabilir ya da gereğinden fazla sorumluluk yüklenmiş olabilirsiniz. Yaşamınızı zorlaştıran etkenleri bulun ve neler yapabileceğinizi araştırın.

– Sizi huzursuz eden birşeyler ile ilgili konuşun. Problemleri dostlarınızla paylaşınca rahatlarsınız. Anlatırken yaşamınıza dışardan bakma fırsatı bularak bir takım şeylerin aslına bakarsanız o dolayında da önemli olmadığını keşfedebilirsiniz.

– Hiç kimseye ceza ya da ders sağlamak için yorulmayın. Hesaplaşmalarla zaman kaybetmeyin. Enerjinizi ve zamanınızı kendisinin yaşamınızı iyileştirmek için harcayın. İmkansız kalan şeylere değil, olası olanlara yoğunlaşın. Bu Şekilde yaşanacak hoş şeyleri ertelememiş olursunuz.

– Karşınızdakinin tutumu onun sorunudur ama bundan ne dolayında etkileneceğinizi seçmek sizin elinizde…

– Birçoğumuz “hayır” diyemediğimiz için baskı yaşarız. Samimiyetle “hayır” demek bitiş derece dürüst bir davranıştır. Böylesi her biri için ayrıyeten iyidir. Fazla fedakarlık zaman bünyesinde “bedel” ödetir…

– Her Biri bunun için benzer sizin de baskı duygusunu yaşamanız doğaldır yeter ki kendinizi bırakmayın. Yaşamınızın baskı ve harici etkenlerin akıntısında sürüklenmesine müsade vermeyin. Duygularınızın denetimi kendisinin elinizde olsun. O zaman pekçok şey değişir..

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı