şifalı bitkiler

Stres güzelliğizi tehlikeye sokuyor !

Negatif ruh halinden vücudunuz da aksi etkilenir. Cosmopolitan dergisine göre; sivilcelerinizden ve göz altı torbalarınızdan kurtulmak istiyorsanız, öncelik olarak stresinizi yenmeniz gerekiyor

Stresin, karın ya da baş ağrısı dek olumsuz etkiler yarattığını biliyor olsanız da, cildinizi rahatlıkla yıprattığının farkında olmayabilirsiniz. Maddi hallerin ya da huzursuz bir iş yaşantısının neden olduğu uzunca süreli baskı , kortizol hormonu düzeyinde bir yükseliş yaratıyor. Bu yükseliş , birde güzelliğinize gösterişli darbeler indirebiliyor, birde da sıkı olmayan alışkanlıklar edinmenize neden olabiliyor. Ne var ki görümünüzü düzeltmeniz olası. Cildinmüsade, bilhassa sıkıntılı olduğunu saptadığınız bölgelerini birden çok Kolay adımla kurtarabilirsiniz. Fazladan genellikle baskı seviyenizi azaltmak, uzunca dönemde fazladan hoş görünmenizi olanağı sağlar .

VÜCUT

1- Cildinizin tahriş olma sebebini anlayamıyorsunuz.
Vücudunuzda günlerdir bir kaşıntı ya da kızarıklık fark ediyorsanız, hafif bir egzama geçiriyor olabilirsiniz. Bu statü, stresin etkileri ile vücudunuzun bir noktasında patlak verebilir.

Çözüm:
Cildinizi temizlerken naturel ve kokusuz ürünler seçim edin. Kaşıntıyı alması amaçlı su bazlı ve kortizon içerir bir krem uygulayın. Yanma etkisini gidermek amaçlı ise, yulaf unu detaylı banyo ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

2- Farkında olmadan devamlı olarak kambur duruyorsunuz
Çoğumuzstresin yükünü omuzlarımızda ve sırtımızın alt bölümünde taşırız. Bilgisayarın karşısında otururken dahi kambur duruyorsanız, boyun kaslarınız çok gerilir ve canınız yanmaya başlar.

Çözüm:
Masaj yaptırabilir ya da evde ağrıyan bölgelere krem sürebilirsiniz. Bilhassa salatalık özlü nemlendirici bir kremin kokusu dahi dinlendirici bulunabilir. Kremi avucunuza dökün, omuzlarınızı kasın ve sertliği açmak amaçlı parmak uçlarınızla bu bölgeleri hafifçe ovun. Sırtınız amaçlı önce ısısı çok yüksek bir duş alın. Isı, gergin kasları gevşetir.

YÜZ

1- Sivilceleriniz bir çeşitli geçmek bilmiyor.
Stres sonucu meydana çıkan çok yüksek kortizol düzeyi cildinizin koruma amaçlı kalkanını zayıflatır. Sonuçta, bakteriler gözeneklerinizden içeri rahatlıkla girer ve onları tıkar. Fazladan , devamlı olarak baskı altındaysanız bağışıklık sisteminiz de risk altındadır. Bu da vücudunuzun aknelerden kurtulmasını zora sokar.

Çözüm:
Vücudunuzun baskı altında olmadığını varsayın ve normalde onun kendi kendine yapması gerekli olan görevi siz tamamlayın. Önce , hafif bir peeling uygulayarak ölü hücrelerinizden arının. Sonrasında salisilik asit içerir sivilce önleyici bakımı gün içerisinde 2 defa faydalanarak inatçı aknelerinizden kurtulun. Fazladan bu sivilceleri akne giderici bir fondöten ile de kapatabilirsiniz.

2- Yorgun gözlere sahipsiniz.
Sinirleriniz gergin olduğunda, damarlarınız daralır ve dolaşım sisteminiz yavaşlar. Bunun sonucu olarak da göz altlarınızda sıvı/akışkan birikebilir. Duygusal zorluklar da cildinizin rengini soldurur ve gözlerinizin altındaki morlukları fazladan görünür bir duruma getirir.

Çözüm:
Şişmiş kalan bölgelerinize rahatlatıcı bir göz jeli uygulayın. Sonrasında pembe ya da şeftali tonlarında bir göz altı kapatıcısı ya da açık rengarenk bir göz farını göz altınıza sürerek morluklarınızı kapatın.

3- Cildinizde yaşam yok.
Baskı altında olduğunuzda bağışıklık sisteminiz gücünü kaybeder. Bu sebeple cilt katmanlarınız kalınlaşır ve cildiniz soluk görünür.

Çözüm:
Cildinizi nemli bir havluyla sildikten sonrasında C vitamini içerir ve antioksidan tesiri ile cildinizi aydınlatan bir serum uygulamanızda yarar var.

SAÇ

1- Saçınızı kontrol edemiyorsunuz.
Kafa derinizin yağlanma düzeyi strese ilişkin olarak bir hızlanıp bir yavaşlayabilir. Saçınız birçok çabuk yağlanabilir ya da fazla derecede kuruyabilir.

Çözüm:
Normal saçlar amaçlı’ kalan bir şampuan kullanın. Bu ürün saçınızın yağlanma düzeyini dengeleyerek kafa derinizi önceki haline kavuşturur. Fazla kuruluğu önlemek amaçlı , durulanmayan nemlendirici bir bakım kremini saç diplerinize uygulayın. Yağlanma sorunu yaşıyorsanız, saç pudrası kullanabilirsiniz.

2- Saç uçlarınız defalarca kırılıyor.
Baskı, saç köklerinde yanmaya neden olur. Bu sebeple saç kökleri gerek kalan miktarda beslenemez. Bu da saçlarınızın kuruması ve uçlarının kırılmasıyla sonuçlanır.

Çözüm:
Saçınızı gevşek bir topuz haline getirebilir ya da tutamlarınızı kıvırmamak amaçlı geri dosdoğru tokalarla sabitleyebilirsiniz. Yıpranmış kısımlar içinse yumuşatıcı serum kullanabilirsiniz.

3- Boya uzunca süre dayanmıyor.
Stres altında olduğunuzda, tüm nemi vücudunuz tuttuğu amaçlı , saç dipleriniz kolaylıkla kuruyabilir. Kuruyan saç telleri ise renk pigmentlerine eskisi dek sahip çıkamaz ve buna ilişkin olarak saç renginiz süratle solmaya başlar.

Çözüm:
Boyanızı evde yapıyorsanız fazladan besleyici bir bakımı seçim edin. Saçınızı şayet kuaför salonunda boyatıyorsanız, haftada asgari bir defa nem maskesi uygulatmaya çaba gösterin.

STRES TESTİNİ UYGULAYIN!STRES TESTİNİ UYGULAYIN!

Gerginliğin her biri üzerindeki tesiri farklıdır. Bu gerginliğin sizlere hangi süreçte saldırdığını bulmak amaçlı aşağıdaki listeye bir göz atın. Sizlere cazip olduğunu düşündüğünüz sıkıntıları işaretleyip, onlara cevap iştirak eden çözümleri inceleyebilirsiniz .

Yüz
1. Haftalarca son bulmayan sivilcelere sahipsiniz.
2. Uyku düzeniniz itinalı olsa dahi, göz altınızda torbalar ve kara halkalar meydana geliyor.
üç. Alnınız ve yanaklarınız pürüzlü ve çelik bir görünüm ediniyor .

Vücut
1. Beden kremi uygulamanıza nazaran bacaklarınız, kollarınız ve boynunuz devamlı olarak kaşınıyor.
2. Omuzlarınız ve sırtınızın alt kısımları ağrıyor.

Saç
1. Saçınız bir anda fazladan yağlı, fazladan kıvırcık bir duruma geldi.
2. Saç uçlarınız meşgul bir şekilde kırılmaya başladı.
üç. Saç boyanızın rengi normalden fazladan çabuk solmaya başladı. Birden Çok haftada bir boyaya gitmek zorunda kalıyorsunuz.

Etiketler:

Bebeklerde Parmak Emme

Genellikle sık olarak  küçük çocuklarda görülen bir durumdur. Bebekler anne karnında iken bile parmaklarını emerler. Bebek dünyaya geldikten sonra anne memesi ve şişedeki emzikten başka bir de parmağının olduğunu keşfeder ve onu da emmeye başlar. Bu, bir bakıma kendi kendini tatmin yolu çocuğa teskin edici bir hal verir. Huysuzlanma hallerinde çocuk için alman ilk tedbirdir.

Parmak emme devamlı olursa ve çocuk bunu büyüme çağına kadar devam ettirirse dıkkat etmelisiniz çeşitli zararlar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda başparmak genellikle ince kalır. Bunun yanı sıra ön dişlerin gelişmesi de aralıklı olabilir. Elin mikroplu olması yüzünden çocuk devamlı mikrop yutar ve ayrıca da tırnak ucu iltihapları gibi durumlar ortaya çıkar.

Nasıl vazgeçirilir?

Parmağını emen çocuğa zor kullanmamak gerekir. Uykuya giderken onunla ilgilenmek, ninni söylemek, huysuzluk gösterdiği zamanlarda daha fazla ilgi gösterip konuşmak, yemek saatlerini zamanına uygun olarak ayarlamak başlıca vazgeçirme yollarıdır. Bu arada zorda kalınırsa çocuğu vaz geçirmek için emzik de verilebilir. Çünkü emzikten vazgeçirmek daha kolaydır.

Etiketler: , , ,

Fıstığın Faydaları

Kuruyemişler, sağlık açısından faydalı besinlerdir. Bu kuruyemişlerin içinde yer fıstığının yeri de önemide ayrıdır. Günlük olarak tüketilecek 50 gr fıstık, sizleri çok daha sağlıklı ve diçn tutacaktır.  Yer fıstığının faydaları çünlardır:
YER FISTIĞININ FAYDALARI :
* İçerisindeki proteinler, adeta doping etkisi yapar.
 * Bir çok hastalığın tedavisinde ve önlenmesinde yardımcıdır.
* İçeriğinde bulunan,  zengin sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir, fosfor, albümin, B-1, B-2, B-8 ve E vitaminleri ile mide yanması, ekşimesi ve gastriti önler.
* 60 yaş üstü kişilerin, korkulu rüyası haline gelen, el titremesi ve kısmi felce karşı çok faydalıdır.
* Çocukların gelişmesi için iyi bir besindir.
* Şeker hastaları için mükemmel bir gıdadır.
* Yer fıstığının zeka üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır.
* Yorgunluğu giderir.
* Damar sertliğini engeller.

Etiketler:
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı