şifalı bitkiler

Hamilelik Döneminde Vücutta Olan Değişiklikler

Hamilelikte sonra vücudunuzda olan deyişiklikleri biliyormusunuz.İşte bu bilgileri sizlerle palaşıyoruz .

* İlk olarak birinci aydan itibaren adet kanaması kesilir. Bununla beraber sık sık idrara çıkma başlar. Yorgunluk ve uykusuzluk gibi şikâyetler başlar.
* İkinci aya gelindiğinde ise, adet kanaması tamamen kesilir ve sürekli olarak idrara çıkma devam eder. Artık mide bulantıları ve kusmalar başlar. Bu ayda bazı yiyeceklerden aşırı derecede tiksinti olabilir.
* Üçüncü ayda, göğüsler büyür ve meme ucu kahverengi bir renk alır. Bu ayda sürekli olarak yorgun olma, uyuma isteği artabilir. Kusmalar devam eder, günün her saatinde mide bulantısı olabilir. Artık yavaş yavaş kilo artışı başlar.
* Dördüncü aya gelindiğinde, artık bulantılar ve kusmalar sona erer. Karın şişer ve hamilelik dışarıdan bakıldığında iyice belli olur. Bebeğin hareketleri anlaşılabilir dereceye gelir. Göğüsteki damarlar belirginleşebilir.
* Beşinci ve altıncı aylarda, genellikle göğüs ve karın çevresinde değişiklikler meydana gelir. Karında lekeler oluşarak karın derisinde incelme gözlenir. Göğüslerden sarımsı lekeler gelir. Göbek deliği kaybolur ve kilo artışı devam eder. Saç dökülmesi bu aydan itibaren başlar.
* Yedinci ayda ise, artık bebeğin hareketleri tam duyulur ve rahatça görülebilir. Bir takım ağrılar olabilir. Bel ağrısı ve mide ağrısı ilk olarak başlar.
* Sekiz ve dokuzuncu aya gelindiğinde, aşırı yorgunluk başlar. Ayak bilekleri şişer ama bu geçici olduğundan dolayı ertesi gün şişlikler kaybolur. Bebeğin tekmeleri sıklaşır ve bu tekmeler size acı verebilir. Göğüsler en büyük halini alır. Ağrılar sıklaşır ve kısa süreli kasılmalar olabilir

Etiketler: ,

Çocuklara Faydalı Besinler

Her anne, çocuklarının sağlıklı ve faydalı besinlerden tüketmesini ister. Kendilerine göre küçük olan çocuklarının beslenemediğine inanır.Bunun içinde aşağıda sayacağımız besinler, çocuklar için çok faydalı ve besleyici olan besinlerdir. Sırayla çocuklarımıza faydalı besinlerimizi tanıyalım.
Havuç;
çocuklarda bağırsak kurtlarına etkisi olur.
Ispanak; çocuklara ve hastalara bol miktarda yedirilmelidir.
Kivi; A, C, P vitamini açısından son derece zengin bir meyvedir ve çocuk gelişiminde son derece sağlıklı bir besindir.
Marul; öz suyunda bulunan maddeler küçük çocukların göğsünü yumuşatıcı etki yapar. Öksürüklerine iyi gelir. Büyüme çağınaki çocuklara çok yararlı bir besindir.
Menekşe; dövülerek vücuda sarıldığında çocuklarda görülen kızamık, kızıl ve küçük çocukların başlarında oluşan deri kabarmasına iyi gelir.
Mısır; çocukların gelişiminde çok yararlı bir besindir.
Domatesi; özellikle çocuklar çiğ olarak yemelidir. Bebeklere sıkılarak içirilen suyu çok yararlıdır; çünkü domates çocuklar için gerekli kalsiyum, fosfor, potasyum ve organik tuz içermektedir.
Yulaf; Vücuda ısı verdiği için yazdan çok kışın tüketilir. Tiroid bezinin çalışmasını sağlar ve hızlandırır. Toksin atıcıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller özellikle çocuklara iyi gelir.

Etiketler: , , , , ,

Göz Rahatsızlıkları İçin Bitkiler

Göz rahatsızlıkları için şifalı bitkiler .Bu bitkiler Gözlerinize iyi gelcektir deneyin faydasını görün.

Ceviz yapraklarının kaynatılması ile elde edilen sıvının içine batırılan temiz bir bez parçası göz üzerine konursa, göz iltihaplanmalarını önler. Deve tabanı suda kaynatılarak pansuman yapılırsa deri ve göz kapağı iltihaplarını önler. Frenk maydonuzu göz hastalıklarına etkilidir. Gül yapraklarından yapılan çayla göz nezlesi ve kanlanmasında bu çayla göz banyosu yapmak çok etkili olur. Havuç gözleri kuvvetlendirir. Kavun göz nezlesine iyi gelir. Kaya koruğunun (taze) yapraklarının ezilmesi ile elde edilen sıvı göz ağrılarını dindirir. Maydanoz suyu ile göz banyosu yapıldığında gözkapağı iltihaplarını iyileştirici özelliği vardır. Mine çiçeği suyu ile yıkanan gözlerde iltihap yok olur. Mürver ağacı kabuklarından yapılan çay, böbrek göz iltihaplarına iyi gelir. Peygamber çiçeği göz hastalıklarına iyi gelir. Rezene (raziyane) tozu karıştırılan suyla gözler yıkandığında kuvvetlendirir. Üzerlik otu gözleri kuvvetlendirir.

Etiketler: , , , , ,

KUPA BARDAKLARA BASKI NASIL YAPILIR?

KUPA BARDAKLARA BASKI NASIL YAPILIR?

Kupa baskı, bildiğimiz kupa bardakların üzerine digital baskı tekniği ile belirli bir tasarımın basılması işlemidir.

İnternet üzerinden uygun fiyatlara satılan bu bardakların nasıl yapıldığına bir bakalım.

1.Adım : Bardağın üzerine yaptırmak istediğiniz tasarım grafikler yada uzmanlar tarafından photoshop yada benzeri programlar ile tasarım aşamasında hazırlanır.

2.Adım : Hazırlanan bu tasarım için sublimasyon prova çıktısı alınır.

3.Adım : Alınan çıktı kupa bardak üzerine göre kesilir ve sıkıca bantlanıp tam kupanın üzerine oturacak şekilde sıvazlanır.

4.Adım : Sıvazlama işlemi tamamlandıktan sonra kupa bardak baskı makinesinin içine yerleştirilir.

5.Adım : Makine gereken ısı seviyesine geldikten sonra hazırlanmış tasarım çıktı üzerinden kupa bardak üzerine transfer edilir.

6.Adım : Gerekli miktar makinenin içinde bekletilen bardak transfer işlemi tamamlandıktan sonra makineden çıkarılıp soğumaya bırakılır.

7.Adım : Soğuduktan sonra kupa bardak üzerindeki kağıt/çıktı çıkarılır.

8.Adım : Kupa artık kullanıma hazır hale gelmiş olur ve özel kutusuna konularak ambalajlanıp müşteri adresine kargolanır.

Kısaca kupa baskı işlemi bu şekildedir.  Baskılı kupa bardaklar özel günlerde hediye olarak tercih edilebileceği gibi kurum yada kuruluşlar tarafından eşantiyon yelpazesine eklenip promosyon kupa olarak müşterilere veya çalışanlara dağıtılabilir.

Kupa baskı porselen ve seramik bardaklar üzerine yapılabilir.Sihirli baskı ismiyle anılan  içerisine sıcak su konulduğunda renk değiştiren çeşitleri de mevcuttur.

 

Etiketler:

İnstagram Beğeni Satın Al

İnstagram Beğeni Satın Al
Sosyal medyanın bir parçası olan bizler her geçen gün bu dünyanın içinde daha fazla alan kaplamaya başlıyoruz. Çünkü sosyal medyanın bize sundukları çoğaldıkça , bizim de ondan aldıklarımızın sonu gelmiyor. Her gün çıkan yeni bir sosyal ağ ve biz hepsinde yer alıyoruz.
Bu sosyal ağlar toplumun o kadar büyük bir bölümünü içine alıyor ki Cumhurbaşkanı , Başbakan , Milletvekilleri ve bakanlar bunlar devlet erkanından katılanlar. Magazin camiasından ise katılmayan insan yok dersek sanırım yanlış olmaz. Şarkıcısı , türkücüsü , sinema sanatçısı , oyuncusu , sporcusu uzun lafın kısası toplumun tamamı bu sosyal paylaşım sitelerinde bir şekilde yer buluyor.
Dağda çobanlık yapan biri belki sosyal medya nedir bilmez ama onun köyüne gelen bir köylüsü yada bir turistın objektiflerine takılması sosyal medya da yer alması için yeterlidir. Yani hiç sosyal medyayı tanımayan bir insan bile hiç bilmediği bu ortamda yer kaplıyor ama bundan haberi yok. Sosyal medyanın bu büyüme hızına yetişmenın nerdeyse imkanı yok. Sadece yetişebildiğimiz kadarına ayak uydurmaya çalışıyoruz.
Sosyal medyanın devleri Google , Twitter , Youtube , Facebook ve son olarak da İnstagram hepimizin malumudur. Bu ağlar üzerinden hepimizin hesapları bulunur ve dünyayı buralardan takip ederiz. Peki dünyayı takip etmek bize yeter mi ? Tabi ki hayır. Hem takip etmek hem de takip edilmeyi arzularız. Bunun içinde hep beğenilecek şeylerle sosyal medya üzerinden paylaşımlar sunmaya çalışırız.

Bu yeterli geliyor mu beğenilmek adına tartışılır. Fakat her ne olursa olsun sosyal medya da var olabilmek beğenilmekten geçer. Şöyle bir düşünün. Bu sosyal ağlardan bir tanesinde takılıyorsunuz ve sürekli paylaşımlar yapıyorsunuz. Gün içerisinde 3 – 5 – 7 akşam oluyor bir bakıyorsunuz hiç kimse paylaşımlarınızı beğenmemiş. Diğer arkadaşlarınızın sayfalarına baktığınız da ise arkadaşlarınızın bir çok beğeni aldığını görüyorsunuz. Eminim ki bu son derece sinir bozucu ve üzücü bir durumdur. Kimse de bunu yaşamak istemez ama siz eğer bu durumu yaşıyorsanız emin olun bir yerler de bir şeyleri kesinlikle yanlış yapıyorsunuz.
Son açılan instagram sosyal ağından örnekler vererek açıklamaya çalışacağım yaptığınız yanlışları. Öncelikle İnstagram da ana sayfa denilen sizin ve takipçilerinizin ortak olarak bulunduğu bir menü vardır. Siz sürekli olarak gereksiz resimleri çekerek oraya atarsanız ana sayfada ki insanları rahatsız eder ve itici bulunursunuz. Bunun içinde sizin hiçbir paylaşımınızı beğenmezler.
Birde İnstagram üzerinden resim paylaşırken çok abartılı resimler yerine doğal ama farklı resimleri paylaşın.İnstagram kullanıcısı doğallığı ve farklılığı çok sever. Buna en güzel örnekte Selfieler.Gün içinde ki en doğal halinizin resmini çekip instagram üzerinden yayınlıyorsunuz ve bu büyük beğeni topluyor.Tüm Dünyayı sallayan Selfie rüzgarına sizde katılarak beğeni sayınızı yükseltebilirsiniz.
Tüm bunları yapmanıza rağmen bir türlü instagram beğeninizi arttıramıyorsanız geriye bir tek yol kalıyor. İnstagram beğeni satın al uygulamasına sahip olacaksınız. Bu uygulamaya sahip olduğunuz zaman istediğiniz sayıda takipçi sayfanızı beğenecektir. Buna sahip olmak için Google ye İnstagram Beğeni Satın al yazıp çıkan sitelerden https://www.instagramtakipcialma.com/ başvurmanız yeterli olacaktır. Burada satılan instagram beğeni satın al paketlerinden birini satın alarak istediğiniz beğeniye ulaşabilirsiniz.
Beğeniye çok önem veriyorsanız ve bir türlü istediğiniz kadar çok beğeniye sahip olamıyorsanız bu yolu kullanarak istediğiniz sayıda beğeniye sahip olabilecekseniz. Sosyal medya da var olabilmek adına bize sunulan biraz illegal da olsa , işimize yarayacak bu uygulamaya sadece biraz para ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Etiketler:
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı