şifalı bitkiler

Avakado Maskesi

Oldukça yüksek yağ içeren avokado, özellikle yorgun ve kuru ciltler için, güneşlenmenin ardından uygulanacak ideal bir maske! Yarım avokado içini ezip bir tatlı kaşığı nemlendiriciyle karıştırın. Kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürüp15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.Kullan dığınızda cildininiz daha parlak ve daha canlı görüncektir.

Etiketler: , , , , , ,

Zeka Açan Yiyecekler

Çocuklarınızn sınav başarısını artıracak beslanme önerileri ve zeka açan yiyecekler listesi, Dr Ender Saraçtan geldi.Sınavöncesi çocuklarınıza yidirin .
1- ÇEKİRDEK KAKULE : Günde 3-4 kez 2-3 adet çekirdek kakule tanesi ağızda emilir.
2- SOYA LESETİN : Kolesterolün damarlara yapışmasını engeller, zeka açar,karaciğere faydalıdır, beyin fonksiyonlarını olumlu yönde etkiler.
3-B 12 VİTAMİNİ : Çocuğunuz . eğer doğal yollarda (et,yumurta sarısı gibi ) B 12 vitamini alamıyorsa, B12 iğnesi veya tableti 1 kereye mahsus olamk üzere verilebilir.
4–OMEGA 3 : Ceviz, yağlı balıklar, semizotu, keten tohumu gibi besinlerden alınabilir.
5– ADA ÇAYI : Çok iyi bir zeka ve hafıza açıcıdır.
6–Diğer besinler ise ; zeytin,zeytinyağı,hurma,soya fasulyesi, yumurta vb.

Etiketler: , ,

Ender Saraç Pürüssüz Cilt İçin Maske

  • İki tutam Çuha çiçeği,
  • yarım salatalık (kabuğu soyulmuş),
  • bir fincan pirinç unu
  • yarım fincan elma suyu
  • bir çorba kaşığı saf zeytinyağı

İki tutam kadar çuha çiçeği kurutur, sonra dövülür ve toz haline getirilir. Yarım salatalık (kabuksuz olacak), bir fincan pirinç unu, çuha çiçeği tozu ile birlikte on dakika kadar ateşte pişirin. Elde edilen karışım ateşten indirilir. Ezerek bulamaç haline getirilin. Yarım fincan elma suyu ve bir çorba kaşığı saf zeytinyağı ilave edin ve krem kıvamına getirin.Cilt dinize sürün faydasını görün.

Çuha çiçeği kremi; yumuşak bir fırça yardımı ile yüze ve boyuna sürülür. Yüzünüzde yarım saat bekletin, sonra ılık su ile yıkayın. Gül suyu losyonu ile cildinizi temizleyin.

Etiketler: , , , ,

Kışın Kısa Saç Modası

Kışın Kısa Saç Modası
Evde, işte, ya da özel gecelerde kendini her daim hazırlıklı farketmek güzelliğine düşkün bayanların vazgeçilmezidir. Modayı yakından seyreden bayanlar amaçlı Neva Kozmetik, 2012 Kış saç modasında nihai derece kolaylıkla uygulayabileceğiniz Nevaflex Gazsız Saç Spreyi ile en mühim yardımcınız oldu.

Kısa saç bu sezon trend fakat belli bir süre yüreklilik istiyor . Nevaflex Gazsız Saç Spreyi, saçlarınızı şekillendirmede sizlere yardım eden olarak kısa saçlarınızı ek olarak cesaretli kullanmanız amaçlı sizi cesaretlendiriyor. Nevaflex Gazsız Saç Spreyi ile saçlarınızı kolayca sabitleyebilecek, hem kısa hem uzunca saçta kolay kullanımıyla yüz güzelliğinizi ortaya çıkaracaksınız.

Dağınık, kabarık, işlek, saçlar da sezonun dayanılmaz yeni sezon modelleri içinde yer ediniyor. Nevaflex Gazsız Saç Spreyi sizlere zaman boyu bozulmayan, yenilikçi modeller oluşturabilmenizde yardım eden olacak.

Nevaflex Gazsız Saç Spreyi yardımı ile saçlarınızı kolay birden çok hareketle ıslak ve dağınık modellerde kolayca şekillendirebilirsiniz. Yapmanız gerekli olan, yalnızca Nevaflex Gazsız Saç Spreyi’ni saçlarınızın diplerine uygulayarak hem hacim hem de ıslak görünüm kazandırmak. Böylelikle kısa zamanda sezon modası saç modeline sahip olacaksınız.

Etiketler: , ,

Ateş Düşüren Doğal Yöntem

Ateş Düşüren Doğal Yöntem
Ateş milletçe olarak bir sürü korktuğumuz 37 , 5’larde dahi bir an önce ateş düşürücülere sarıldığımız bir vaziyet . Oysa yurt dışında ateşe vb . . . vucudun naturel temizlenme işlemlerine bu civarı pratik mudahele hiç onaylanmıyor . Rahatsızlık belli bir süre kendisi seyrine bırakılıyor ve bir sürü müdahele gerek olan durumda olan vaziyetlerde müdahele ediliyor .

Neden ateşleniyoruz?Vucud ayrı yolarla aldığı ( sezeryan , katkılı beslenme , ilaçlar vb . . ) , biriktirdiği zehirli maddeleri ve kalıntıları kanın sıcaklığını yükselterek eritmeye çalışıyor . Tam bu esnada ateş düşürücü verilince kan soğuyor ateş iniyor ve kalıntılar bir daha dibe çöküyor taki bir yabancı bağışıklık sistemi mücadelesine civarı . .

Vücut , enfeksiyonlara ( bakteri ve virüsler ) ateş ile yanıt verebilir . Çoğu zaman da ateş daha bir an önce daha sonra geliyor olacak durumda olan bir hastalığın önce belirtisi de olabilmektedir . 39 – 40 derecelik ateşte dolaşım sistemi uyarılır ve ek olarak bağışıklık sisteminin korunma mekanizması devreye girer . Virüsler ve bakteriler öldürülür veya çoğalmaları engellenir . Kadın – babalar emelli mühim durumda olan şunu bilmeleri: Ateşin yüksekliği hastalığın ciddiyeti ile ilgili haber vermez . Ateş , vücudun korunma mekanizmasının çalıştığının bir göstergesidir .

Ateşlenen çocuğa ateş düşürücü verilmeden daha önce ifade edilecek uygulamalar:

1 – Üstünü hafifletmek: Çocuğun sıcaklığını artıracak giyimleri çıkartıp evin sıcaklığını normal koşullarda bulundurarak çocuğu soymak

2 – Çocuğu sirkeli bezle eklem yerlerini ovmak üstelik keselemek . Kasık , koltuklatı , diz eklemleri benzeri bölgeleri ıslak sirkeli bezle ovmak .

3 – Vucut ateşi yükselterek içerdeki zehirli maddeleri deri altından atmaya çabalar . Bu süreçte vucuda destekçi olmak gerekir . Çocuğu ılık suyla bol bol yıkayarak derinin soluk almasını sağlayarak , derideki gözenekleri açmak gerekir . Mümkün Ise ılık su dolu bir küvete , leğene çocuğu yatırıp belli bir süre orada oynatmak bir an önce daha sonra son çıkarken başından aşağıya sirkeli ( ev sirkesi ) ılık su döküp hiç durulamadan öylece çıkarıp kurulamak gerek olan . Bir An Önce Daha Sonra zeytinyağıyla vucudu yağlamak .

4 – Limonlu – su içirilebilir . Bu karışım toksinlerin atılmasına destekçi olabilir .

5 – Zencefil – limon – bal üçlüsü karıştırılıp içirilebilir . Zencefilin ateş düşürme özelliği var . İçmek istemezse şırıngaylada verilebilir .

6 – Sırta bardak kapamak . Sırtta omuz , kürek kemiği üzerine kupa kapamak , özellikle bronşların çalışmasını kolaylaştırır . Vucudu toksinlerle uğraştırmak mahaline bardağın vakumuyla sırta toplayarak iyileşmeyi hızlandırmak .

7 – Çocuğu birşeyler yemesi emelli zorlamayın . Ateşlenen ve hasta durumda olan genç esasen bunye olarak hastalıkla mücade etmekte bir yandan sindirimle uğraşıp iyileşme sürecini uzatmasın . Mümkün olduğunca herhangi birşey yememeli en pek kıtır sıkılmış meyva suları içirilmelidir .

8 – Kandaki toksinler bağırsak dolu olunca kanda ateşi yükseltip yükseltip erimeye çalışıyor ama eğer lavmanla bağırsaklar boşaltılırsa kandaki toksinler bağırsaklara iniyor ve ateşi yükseltmiyor dışkıyla atlıyor .

Lavman uygulamak en gösterişli ateş düşürücüden dahi bir sürü daha çabuk ateş düşürüyor . Geçtiğimiz ateşlendiğimizde lavman öncesi ateş 39’du . Bir An Önce lavman sonrasında 38 , 5 oluyor . bir – 2 saat içerisinde 37 , 5’lere indi . Bir Daha yükselmedi hamdolsun .

Lavman ölçüsü çocuğun yaşına ayına yönelik değişmekle birlikte 500 gr’dan 1000gr’a civarı olabilmektedir . İçeriği kaynamış soğumuş içme suyuna bir limon sıkılmış su – limon karışım . Veya ayrı ayrı demlenen papatya çayı ve ısırgan çaylarının karışımından oluşabilir . Lavmanı bir kerede 700 gr sunmak mahaline 200 – 250 – 250 halinde 3 kerede verilmesi daha iyi oluyor . Nedeni Ise lavmanı verdiğiniz anda genç bir an önce kaka uygulamak talep ediyor . Verilen sıvı/akışkan bir an önce çıkmış oluyor . Peyderpey verilince temizleye temizleye çıkıyor .

Bu uygulamalarla ateş esasen 38 , 5 üzerine çıkmıyor 38 , 5 üzerine çıkmayan bir ateş içerisinde ilaçla müdahil olmak vucuda haksızlık uygulamak oluyor . Bırakalım vucud kısık ateşte eriyen şeker benzeri kendisi tortularını eritsin . Ateşi 39 üstü değilse doğrudan ilaç vererek rahatlıkla sıkıntıdan kurtulma yöntemine gitmeyelim belli bir süre kendisi çabalarımızla ateşi indirmeye çaba edelim bir sürü bir sürü mecbur kalırsak müdahele yöntemini seçelim

Etiketler: , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp