şifalı bitkiler

Viral Mide iltihabı nedir

Viral mide iltihabı sulu ishal, karın ağrıları, mide bulantısı, kusma ve bazı durumlarda ateş ile karakterize edilen intestinal bir enfeksiyondur. Rahatsızlık genellikle kişiden kişiye bulaşır. Bağışıklık sistemin zayıf olan kişilerde, çocuk ve yaşlılarda rahatsızlık tedavi edilmemesi halinde bazı komplikasyonların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Rahatsızlık genellikle mide gribi olarak bilinse de influenza ile aynı özellikleri taşımaz. Mide gribi genellikle bağırsakları etkiler ve sulu ishal, karında kramplar, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, kas ağrısı ve ateş gibi belirtilere neden olur.
Rahatsızlığa neden olan virüsler arasında rotavirüs ve noravirüs yer almaktadır. Bu virüsler genellikle enfeksiyonlu gıdalar, sular veya kişiler yolu ile bulaşır. Mide gribi özellikle vücutta dehidrasyona neden olur. Dehidrasyon vücudun susuz kalması ile karakterize edilen medikal bir durumdur. Rahatsızlığın belirtileri arasında bulunan kusma ve ishal dehidrasyona neden olur.

Rahatsızlık için önerilen belirli bir tedavi yöntemi yoktur. Antibiyotikler genellikle viral enfeksiyonlar için faydalı değildir. Rahatsızlığın daha erken iyileştirilebilmesi için lişinin düzenli beslenmesi, bol su tüketmesi ve dinlenmesi gerekir.

Etiketler: , , ,

Gül Suyunun Faydalarını Biliyormusunuz?

Gül Suyunun Faydalarını Biliyormusunuz?
Gül suyunun mucizevi etkilerinden istifade eden biri olarak , kesinlikle tavsiye ediyorum İdealdiyetci’ler kullanmanızı… Gül suyu o pahalı sıkılaştırıcı toniklerden ve yüz silme ürünlerinden daha etkili olduğunu tahmin ediyorum . Bendeniz tonik olarak kullanıyorum ve etkisi güzel söyleyebilirim . şimdi ise gül suyunun hangi cilt tipine ne türlü uygulandığını ve cilde ortaya gelen yararlarını sunmaktayım .

Güzel , taze ve capcanlı tek cilt istiyorsanız , ciltteki kırışıklıklar açısından doğal çözümler arıyorsanız , ya da cilt lekelerinden yakıntıcı iseniz sizlere doğal önerimiz , gülsuyu . Gül suyu ciltte mucizeler yaracak tek çözüm . Cildinize taelik ve canlılık kazandırdığı buna benzeyen , ciltteki lekerin yok edilmes ve kırışıklıkların azaltılmasında da epeyce yararlı . Şimdi sırayla cilt lekeleri , kırışıklıklar ve göz altı morlukları açısından gül suyunun yararlarını görelim .
CİLT LEKELERİ İÇİN GÜL SUYU : Her zaman yüzünüzü gül suyu ile temizlerseniz , cildinizdeki lekelerin her geçen zaman kaybolduğunu göreceksiniz . Ek Olarak kayısı yağı ve gül yağını karıştırıp , cildinize kullanmakta olduğunuz zaman , cildinjiz zaman boyu zarar veren etkilerden de korunmuş olacaktır .
CİLT KIRIŞIKLIKLARI İÇİN GÜL SUYU : Yaşınız ilerledi ve her geçen zaman ciltte kırışıklıklar oluşmaya başladı diye sakın üzülmeyin . Çaresi var tabii . Gül suyu mucizesine tanık olun ve tarifimizi dikkatle okuyun .
GEREKLİ MALZEMELER :
* 2 yiyecek kaşığı kil ,
* bir çay kaşığı gül yağı
* , bir çay kaşığı kayısı yağı ,
* bir çay kayığı avokado yağı ,
* bir çay kaşığı buğday yağı ,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kilin iç kısmına öteki malzemleri katarak çamur haline gelene civarından karıştırın . Elde eetiğiniz maskeyi , göz ve dudak çevresi haricinde , bütün yüzünüze sürün ve 20 dk bekletilip yıkayın . Ek Olarak hemen sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin
GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN GÜL SUYU : Göz altlarını gül suyu ile temizlemek , göz altında oluşmuş yağ bezeleri , yorgunluk ve morlukların giderilmesine yardımcı oldu .
ÖNEMLİ UYARI : Saf gül suyu kullanmayın . Cildinizde tahrişe neden olasıdır .

Sevgili Melek’ler , esasen piyasada saf su katılmamış gül suyu bulmanız belli bir zaman güç meydana geldiği açısından siz her hangi tek markayı alın ve tek parça pamuğa tek kaç damla damlatıp , yüz bakımınızı yapın .

Gül suyunun fiyatı tanınmamış markalardan bir TL ila 3 , 5 TL arası değişiyor . Otacı’nın gül suyunu önerebilirim , fiyatı 3 , 5 TL’dir .

Güzel ve esen kalmanız dileğimizle…

Etiketler: , ,

Erkeklerde burun operasyonu nasıl yapılır

Erkeklerin son dönemlerde dış görünüşlerine önem vererek kendilerine baktıkları görülmektedir. Kadınların dikkatini çeken bu durum aynı zamanda hoşlarına da gitmektedir. Abartıdan uzak durup kendi tarzını yansıtabilen bakımlı erkekle birlikte olmak hangi kadın istemez ki? Kadınlara daha iyi görünmek için midir veya kendilerine bakmalarının bir devamı olduğunu düşündükleri için midir bilinmez erkeklerin de son zamanlarda estetik dokunuşlar yaptırdıkları görülmektedir. Botoks gibi güzellik merkezlerinde uygulanan dokunuşların yanı sıra, estetik doktorlarına giderek sorunlu oldukları bölgeleri hakkında yapılabilecekleri konuşup bilgi almaktadırlar. Erkeklerin estetik dokunuşları yaptırırken ortaya koydukları şartlardan biri ise bakıldığı zaman yapılan müdahalenin karşıdakinin gözüne batmayacak olmasıdır. Burun operasyonlarında da bu kaygılarını doktorlara anlatarak ameliyat sonrasında istedikleri görüntüyü tartışırlar. Bu sebepten erkeklerde burun operasyonunda maskülen görüntünün ön plana çıktığını görmekteyiz. Yüzü tipine göre doktorun vereceği kararla erkeğin yüzüne uygulanan modelin özellikleri değişebilmektedir. Erkek burun operasyonunda burun ucu çok fazla kaldırılmaz, çok inceltme uygulanmaz. Kadınlar da dudak ve burun açısı 105 derece ayarlanırken, erkek burun operasyonlarında 90 derece ayarlanmaktadır.

                Erkek hastalar bazen sadece burun kemerinden, burun ucunun düşüklüğünden veya burun ucunun genişliğinden şikayetle doktora başvurmaktadır. Sadece bu kısmı yaptırmak onlar için yeterli olabilir. Anlayacağınız kadın burun operasyonlarında olduğu gibi erkeklerde burun estetiği operasyonunda her alana müdahale yapılmamaktadır. Erkeklerde burun operasyonu yapılmadan önce doktorla kurulan iletişim ve güvenin tam olması gerekmektedir. Aynı şekilde operasyon sonrası ortaya çıkacak görüntünün bilgisayar üzerinden hastaya gösterilerek fikrinin alınması gerekmektedir. Hazırlanan taslak hastanın da içine sinmiş ve kafasında soru işareti kalmamış ise uygulamaya geçilmelidir.

                Erkeklerin burun kemik ve kıkırdakları kadınlara göre daha kalın olduğundan operasyon sonrası şişlik ve morluk konusunda kadınlara nazaran daha fazla sorun yaşamaktadırlar. Bu yüzden operasyon sonrası önerilen tüm uygulamalara dikkat ederek kendilerini korumaları gerekmektedir. Daha geç geçicek olan şişlik ve morluklardan biran önce kurtulmak istiyorlarsa operasyon sonrası üst üste konulan iki yastıkla yüksekte yatmalarında fayda olacakdır.

                Bunların yanı sıra erkeklerin büyük çoğunluğu burun operasyonunu yaşadıkları fizyolojik sebeplerden dolayı geçirmektedir. Kavga sırasında aldıkları darbeler, nefes darlığı problemleri doktora başvurmalarına sebep olmaktadır.

Burun estetiği fiyatları için tıklayınız

http://esteport.com/burun-estetigi.html

Op Dr Ali Mezdeği

Etiketler:
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı