şifalı bitkiler

Avokado Diyeti

Avokado Diyeti
İçeriğinde tekli doymamış yağ asidi , pekçok vitamin ve mineral içerir avokado pek yağların da atımını hızlandırıyor .

Nutrition Journal’da yayınlanan avokado kullanımı ile ilgili bir çalışmayı sizlerle paylaşmak talep ediyorum . Çalışmada obez deneklerin öğle yemeklerine 1/2 avokado ekleniyor ve gözleniyor .

Avokado tüketenlerin tüketmeyenlere nispeten tokluk hissi çoğalıyor , önümüzdeki öğünde ise ek olarak az yeme hissi meydana geliyor . Kan bulgularında ise kan

şekerleri ek olarak itinalı salgılanıyor .

½ avokado aşağı yukarı 112 kalori ve 6gr lif içermekte .

Yemeklerinize yağ mahaline ek edilmeli , salatanıza ek ediyorsanız salatanızda yağ kullanmayın , sebzenizin yakınında ise sebzenizi yağsız seçim edin .

Zayıflama diyetlerinde tokluk hissinin meydana gelmesi başarıyı artırıyor . Avokado hem lifli hem de yağ muhtevasının fazla yüksek olmasıyla tokluk hissini artıran besinlerden . Bununla Beraber iştahımızı etkileyen leptin hormonunu dengelemekte . Yemeğin yakınında pilav veya makarna kullanımı , yemekten sonra tatlı talebi de azalabilmekte .

Etiketler: , ,
Genel

Türk Kahvesinden Maske

Türk Kahvesinden Maske
Selülitlerle mücadelenizden gösterişli bir netice almak istiyorsanız; bir paket Türk kahvesini alabildiği civarı yeraltı maden suyuyla karıştırın . Bu karışıma bir çorba kaşığı da bal katın . Haftada en az bir defa , bu son derece gösterişli maskeyi tüm vücudunuza sürün . bir saat böyle bekledikten ardından yıkanın .

Maydanoz selülitlerinizde mucize tesiri yaratacak
Yazın gelmesi ve bikini sezonunun açılmasıyla , pekçok bayan selülitlerinden kurtulma mücadelesine girdi . Bu maçta bitkisel destekler çok mühim bir oyun oynuyor . Maydanoz , selülitlere savaş açan nebatlar aralarında başı çekiyor…Maydanoz , selülitlerle maçta gösterişli bir oyun oynuyor . Selülitiniz olsun olmasın; güne 1/2 demet maydanoz yiyerek başlayın . Bu sayede hem selülit oluşumunu engeller hem de böbreklerinizin ve karaciğerinizin temizlenmesini sağlarsınız . Bununla Beraber 100 gr cevizle bir tutam maydanozu blender’dan geçirin . Bu karışımın üst kısmına limon ve pul biber ekleyerek altını çizen tüketin . Bu yöntem , yağ yakımını hızlandırır . 1/2 demet maydanozu , 1/2 limonun suyu ve bir bardak suyla blender’dan geçirerek elde edeceğiniz karışımdan gün müddetince tüketmek de selülitle mücadelenize destekçi olacaktır .
Portakal kabuğu imajı yok olsun
2 tane yeşil elmayı ve bir tane limonu 4’e bölün . Bunları 2 tane çubuk tarçın ve bir’er tatlı kaşığı karanfil , tane karabiber , yenibahar ve kıtır zencefille beraber 3 litre suyun arasında 8 dk kaynatın . Bu karışımı bir şişeye doldurup gün müddetince tüketin .

Kan dolaşımınız lavantayla hızlansın
Kan dolaşımınızı hızlandırmak için bir kâse Himalaya tuzu , bir çorba kaşığı nasihatilmiş lavanta , bir çorba kaşığı ardıç tohumu , bir çorba kaşığı kıtır limon kabuğu ve bir kahve fincanı çiçek yağını karıştırın . Bu karışımla tüm vücudunuzu ovun . Hem kan dolaşımınız hızlanacak hem de cildiniz ipek benzeri olacaktır .

Selülite rağmen en gösterişli masaj yağları
Masaj , selülit rehabilitasyonunda son derece gösterişli bir yoldur . Kullanacağınız masaj yağı da bu rehabilitasyonun gidişatını etkileyecektir .

1 kahve fincanı susam yağı ,
5 tane limonun suyu ,
5 tane dövülmüş aspirin ,
1 çorba kaşığı biberiye ,
1 çorba kaşığı nane yağı ve
1 çay kaşığı kekiği karıştırarak elde edeceğiniz masaj yağı; amacınıza ulaşmanıza destekçi olacaktır .

Size öneri edebileceğim bir öbür masaj yağı tarifiyse şöyle:

100 gr kıtır zencefili ve bir tane kıtır acı kırmızı biberi ince ince doğrayın .

Bunları bir tutam kıtır biberiye otu , bir tane limonun kabuğu ve 500 gr susam yağıyla karıştırın . Tüm bu malzemeleri bir litrelik bir cam şişenin içerisine koyup , güneş gören bir yerde 10 gün müddetince bekletin . Sonrasında da süzüp masaj anında kullanın .

BUNLARI YAPIN:
– Beslenme şeklinize uyarı edin . Yağlı ve şekerli gıdalardan olabildiğince uzak durun . Gerekirse bir beslenme uzmanından yardım alın .
– Her gün çiğ sebze ya da meyve tüketmeyi alışkanlık haline kazancın .
– Sofranızda yeşil sebze sularına koltuk açın .
– Tuzu azaltın .
– Bol sıvı/akışkan , bilhassa de su tüketin .
– Hayatınıza itinalı sporu katın . Açık havada yürüyüş yapın .
– Haftada bir defa kese , bir defa de masaj yaptırın .
– Temiz havada soluk çalışmaları yapın .
– Her erken bir kahve fincanı kıtır patates suyunun içerisine bir çorba kaşığı limon suyu , bir çay kaşığı da kekik suyu katıp için .
– Akşamları limonlu yeşil çay ya da rezene çayı için .

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı