şifalı bitkiler

Cilt Bakımı Kayısı yağı ile

Cilt Bakımı Kayısı yağı ile
Bitkisel yağların cildimize yararlarını biliyoruz. Kayısı yağınında cildimize birçook fatdası var. AkNellleri temizliyor, cilde canlılık veriyor, kırışıklık ların giderilmesine destekçi olabilir ve nemlendirici niteliğine sahiptir.

şte bunların yanında kayısı yağını faydalanılarak evde hazırlayabileceğiniz cilt bakım kremi.

Malzemeler

* 4 Çorba kaşığı kayısı yağı

* 2 Çorba kaşığı susam yağı

* 2 Çorba kaşığı tereyağı

* bir Çorba kaşığı damıtılmış su

Hazırlanışı

Bütün malzemeleri karıştırın. Karışım düzgün bir krem haline gelin ce cam kavanoza koyarak buzdolabında saklayın. Elinize aldığınız bir miktar kremi cildinize masaj yaparak yedirin. 5-10 dakika beklettikten daha sonra ılık su ile cildinizi temizleyin

Tüm ciltler amaçlı uyumlu meydana gelen kayısı yağı, özellikle kırışıklık ları azaltıyor. Kayısı yağı kayısının çekirdeğinden elde edilir. Kayısı yağı A vitamini içerdiğinden ötürü cildi nemlendirip, canlılık ve parlak olmak kazandırır. Kayısı bununla birlikte magnezyum, karotin, kalsiyum ve betakaroten maddelerini içermekte olan .

Bu maddeler kırışıklık ları azaltır ve cildi canlandırır. Normal ciltler amaçlı haftada bir zaman, kuru ciltler amaçlı ise kez derinize kayısı yağı sürün. Bununla Birlikte vücut amaçlı banyo yaptığınız zaman banyo yaptığınız suya birden birçok damla kayısı yağı damlatabilirsiniz. Böylelikle vücudunuz narin ve pürüzsüz olabilir.

Etiketler: , ,
Genel

Sakal Çıkarmanın Kısa Yollar

Sakal Çıkarmanın Kısa Yollar
Size çok pek meçhul tek yolu anlatalım. Bu metot hem tek saç hem tek de sakal çıkarmada denenmiş gösterişli tek yoldur.

İhtiyacınız olanlar
Biraz buz
Birkaç diş sarımsak
Temiz tek yüz

Yüzünüzü güzelce yıkadıktan derhal ek olarak sonra buzları teninizde belli bir süre gezdiriyorsunuz. Ek Olarak derhal ek olarak sonra jileti traş olabilir benzeri yüzünüzde gezdirip sarmısakları ortadan ikiye kesip yüzünüzü tahriş edicek civarı bastırıp kan akar benzeri kızarana civarı sürüyorsunuz. Bu işlemi birden çok defa yaptığınızda sakallar kara olarak çıkacaktır.

Bu metot kelliğe dahi çözümdür.Tahriş etmesi sebebinden çok seçim edilmiyor olsada deniyenler %100 pozitif netice almıştır.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı