şifalı bitkiler

Sauna Eşofman

Etkili olarak görülen önemli ürünlerden sauna eşofman şimdi sizi bekliyor. Kilolarınızda sauna eşofmanı uzaklaşmak ve güzel görünmek istiyorsanız sauna eşofman sizin için tasarlanmış mümkemmel bir üründür. Bu ürünün bu derece de kusursuz olabilmesini sağlayan mühendislerin yorumlarını okumalısınız. Bu yorumlarda sauna eşofmanın etkisi çok özel olarak görülmektedir. Bu yönde değişimlerin yani kilo vermenin önemli olduğunu gösteren sauna eşofmanı şimdi sizi bekliyor.Kilo vermenin önemli bir derece de kolay olduğunu gösteren sauna eşofmanı şimdi sauna eşofman internet üzerinden satış yapan sitelerde rahatlıkla görülebilir. Bu sitelerde kullanılan öncelikli yorumların özel olabileceğini düşünebilirsiniz. Bizim için en etkili ve gerekli olarak sauna eşofmanının belirtildiği zamanlarda kullanılabileceği spor esnasında hayati öneme sahip olabilir. Bu sahiplenme noktasında artık kilo verebilir duruma geliyorsunuz.İnsanların hızlı şekilde kilo vermesini sağlayan özel ürünlerden olan sauna eşofman için sauna eşofman siparis yorumlar önemlidir. Bu şekilde gerçekliklerle birlikte kazanılan sauna eşofman sizin için çok önemli ve gerekli olabilir. Çünkü sizlerde sauna eşofmanı kullanıp hızlı şekilde kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için kullanılabilecek sauna eşofman sizin için internet üzerinden çok uygun fiyatlarda satışa sunulmuş ve öncelikli olarak kullanıma açılmıştır.

Etiketler:

Melisa Suyu Faydası

Melisa Suyu Faydası
Melisa Otu ( Melissa officinalis ) : Beyaz çiçekli, yaprakları ince ve narin tüylerle kaplı kalan, limon kokulu, pekçok dallı, otsu bir bitkidir . Oğul otu olarak da bilinir. Uçucu yağ, tanen, acı madde, reçine ve müsilaj içeren.
Melissa Yaprağı Suyu öte adıyla oğulotu bitkisi yapraklarından elde edilen şişelenmiş bir sıvıdır.
Melisa Suyu
Terletici etkileri mevcuttur. Kalp kuvvetlendirici, hazım kolaylaştırıcı ve mide bağırsak gazlarını gidericidir. Öfke teskin edici, kalp rahatsızlıklarında, başı ağrısı, uykusuzluk, kan temizleyici, bitkinlik, yorgunluk, iştahsızlık, mide problemlerinde, bulantı ve kusmayı önleyici soluk darlığı astım rahatsızlıklarında kullanılır.
Kullanımı: 1/4 ü melisa suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz. Aç karnına gün içerisinde 3 çay bardağı içilir. Kür durumunda 45 – 60 gün devamı edilmesi tavsiye edilir. Kullanmadan Bir Önce Doktorunuza Danışınız. bir çay bardağı melisa suyu çelik oturduğu halde meyve suyu ile karıştırılarak ayrıyeten sıkıntılı ten tiplerinde tonik halinde kullanılabilir .

Etiketler: , ,

Zencefilli Macunu


Zencefilli Macun içeriğinde Zencefil, Zerdeçal, Keçiboynuzu, Havlıcan, Karanfil, Tarçın, Nane Özü, Ihlamur, Adaçayı, Bal, Pekmez karışımlarını kullanılarak üretilmiştir.
Zencefilli Macun Nasıl Yapılır ?
Zencefil (% 5, 1 ) : Solunum Yolları enfeksiyonlarında etkilidir.
Zerdeçal : Midevi ve gaz söktürücüdür.
Havlican : Nefes açıcı özelliği vardır.
Kişniş : İştah açıcı özelliği vardır.
Polen (%0,6) : Metabolizma güçlendiricidir.
Tarçın : Antiseptiktir.
Nane Aroması : Nefes açıcıdır.
Karanfil : Balgam söktürücüdür.
Faydaları
* Nefes darlığı çekenler, sürekli baş dönmesi ile karşılaşanlar, balgam atmakta zorlananlar da zencefilli macun karışımın yararlarından yararlanabilirler.
*Balgam söktürücüdür.
*Kan dolaşımını hızlandırır.
*Solunum Yolları enfeksiyonlarında etkilidir.
*Daralan bronşları genişleterek daha iyi nefes almanızı sağlar .
*Midevi ve gaz söktürücüdür.
*Nefes açıcı özelliği vardır.
*Metabolizma güçlendiricidir.
*Antiseptiktir.
*Nefes açıcıdır.
*Mükemmel bir sporcu dayanak ürünüdür .
Zencefilli Macun Kullanımı
Günde 2 defa 1 çay kaşığı yenmesi ya da yarım çay bardağı ılık suya 1 çay kaşığı macun karıştırılarak içilmesi tavsiye edilir
Kullanım : Günde 2 defa 1 tatlı kaşığı macun tok karnına alınabilir.
Zencefil (Zingiber officinale), zencefilgiller familyasından bir metreye kadar boylanabilen, ince – uzun yapraklı, sarı-kırmızı renklerde çiçekler açan bir bitkidir . Başta Çin olmak üzere, Hindistan, Endonezya, Vietnam, Japonya gibi tropik ya da yarı tropik iklimlerde yetişir.
Zencefilli macun zencefil bitkisi ile üretilen bir karışımdır. Modern tıp tedavisine ek olarak kullanılabilecek bitkisel gıda takviyesidir.
Zencefilli macun faydaları:

* Vücuda kuvvet ve enerji kazandırma,
* Böbrek, idrar yolları , prostat iltihapları , idrarda yanma, kısık kısık gelme, bayanlarda aybaşı düzensizlikleri, yeniden böbreklerde, taş kum soğuk algınlıklarında, kansızlıkta çok büyük dayanak sağlar .
* Sırt ve bel ağrıları, siyatik romatizma, damar sertlikleri,
* Beyni ve dimağı temizleyerek unutkanlığı önlemede destekleyici unsur olarak kullanılır.
* Astım, bronşit, kalp çarpıntısı, nefes darlığı ve baş dönmesi,
* Sinirleri yatıştırma,
* Yorgunluk, gerginlik, el ve ayak titremeleri,
* Sindirim sistemi bozuklukları,
* Kanın temizlenmesi,
* İştah açma, hazımsızlık,
* Bel gevşekliğini önleme ,
* İdrar yolları rahatsızlıklarını gidermede etkilidir.
Zencefilli macun nasıl kullanılır ? Günde 2 defa 1 çay kaşığı yenmesi ya da yarım çay bardağı ılık suya 1 çay kaşığı macun karıştırılarak içilmesi tavsiye edilir . Ürün açıldığı andan itibaren ara verilmeden en kısa sürede tüketilmelidir. Ayrıca ağız tadınıza uygun olması bakımından; süt, yoğurt, ya da katkısız meyve suyu ile birlikte tüketebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Kudret Narı Macunu

Kudret Narı Macunu
Kudretnarı,Turuncu-sarı renkte, şişkin meyveleri meydana gelen, bir -2 metre yüksekliğinde, ince gövdeli, tırmanıcı tek nebattır. 20 santimetre’ye civarı büyüyebilen meyvelerinin üstünde pürtüklüdür. Meyveleri momordican isminde acı tek madde, uçucu yağ ve reçine içeren.
Kudret Narı Macunu Ne Türlü Yapılır ?
Bir tane olgunlaşmış kudret narını, minik parçalar şeklinde doğrayıp 1/2 litrelik tek şişeye koyulur.Üstünde de zeytinyağıyla doldurulduktan ardından şişe güneşe bırakılır.Birden Çok hafta içerisinde kudret narları yumuşayarak pelte haline ciro.Çoğalış kullanım alanına hazırlıklı demektir.
*** Kudret narının çekirdekleri çıkarıldıktan ardından 2 tane kudret narı meyvesi ezilir ve 1/2 kavanoz balın içerisine konulur. Bu karışım 45 zaman süresince erken ve akşam aç karnına tek yiyecek kaşığı tüketilebilir.
Kudret narı macunun sağlığa yararları tek sürü farklı ve tek sürü istikametlidir. Kudret narı macununun biyoaktivte istikametinden tek sürü zengin tek meyve meydana geldiği bilinmektedir. Salatalığa benzer ve hafif acımsı tek tadı meydana gelen kudret narı, içindeki lektin adı verilen tek çeşit insülin reseptöre nedeni ile, tatlı yeme talebini bastırmak amacıyla kullanılmaktadır.
Salatalığa benzer ve hafif acımsı tek tadı meydana gelen kudret narı, içindeki lektin adı verilen tek çeşit insülin reseptöre nedeni ile, tatlı yeme talebini bastırmak amacıyla kullanılmaktadır.
Kudret narı macunu bununla birlikte ülsere, pekliğe, selülite, yerel kilolara ve yerel zayıflamaya, karaciğer hastalıklarına, ten lekelerine bitkisel şifa kaynağıdır.

Etiketler: , ,

Kıkırdak Tedavisi İçin Öneriler

Kıkırdak Tedavisi İçin Öneriler
Kıkırdak Bitkisel Tedaviyi olarak milletçe arasında kastedilen ilaç yada cerrahi müdehale olmadan gıda takviyeleri ile bu hastalığı giderme yoludur
Kıkırdaklarda çeşitli nedenlerden yada yaşlılıktan ötürü meydana iştirak eden zedelenmelerde kullanılabilecek ve epeyce etkili iki gıda desteği vardır.Bu ikisinin birlikte tüketimi epeyce iyi neticeler vermektedir.
Aşağıda birinci sırada verdiğimiz glukozamin kıkırdağı kendini yenilemesi için gerekli maddeyi olanağı sağlar ikincisi ise bu yenileme sürecini başlaoğ hızlandırarak iyi neticeler alınmasını sağlar
Kıkırdak Rehabilitasyonunda Kullanılabilecek Gıda Takviyeleri
1-Glucosamine Chondrontion MSM
2-Köpek Balığı Kıkırdağı
Glucosamine Chondrontion MSM
Glukozamin Faydaları:Özellikle glukozamin-kondroidin sülfat karışımını hasta olanların ağrılarını azaltmada ve eklem hareketliliğini desteklemede faydalı olabileceğini düşündüren emin çalışmalar ve gözlemler mevcuttur. Nihai zamanlarda bu ikiliye tertemiz bir madde ek olarak eklenmiştir: Kollajen hidrozilatı. Hayvanlardan ele geçirilen kollajenin özel bir birlik işlemlerden geçmesiyle ele geçirilen bu hidrozilatların yeteri civarından dozda (5-10 gr) kullanılması şeklinde eklem dayanıklılığını artırdığını gösteren bir birlik çalışmalar yayınlanmıştır. Bizim teklifimiz bu desteklere başlamadan döneminden önce de kesin olarak doktorunuzun fikrini almanızdır.
Glukozamin ve Kondroitin Bedende Kullanım Alanları
GLUKOZAMİN Kondroitin sülfat da aynı biçimde bedende bulunan ve eklem kıkırdağı oluşumunu bloke eden enzimleri azaltan bir maddedir. Bu maddelerin hayvanlardan ele geçirilen türevleri yaygın olarak satılmaya başlanmıştır.
Köpek Balığı Kıkırdağı
Köpek Balığı kıkırdağı içerdiği bileşenlerle vucutta hücre yenilemesine yardım eden olduğundan kıkırdak dokusununda yenilenmesini epeyce hızlandırmaktadır.
Köpek Balığı Kıkırdağı Yararları Muadil tıbbın en popüler ürünlerinden biri de köpekbalığı kıkırdağı. Amerika’da ve Avrupa ülkeleri piyasasında bu kıkırdağın düzinelerce formu var. Besin desteği kategorisinde satılan kıkırdakta enbaşta kollajen, amino asitler, mineraller (kalsiyum, fosfor, sodyum) ve glikozaminoglikan olmak üzere çok kimyevi madde yer alıyor.
Kıkırdak Rehabilitasyonunda Kullanılan Öbür Yöntemler
Kıkırdak Nakli
Bu ameliyata mosaikplasti de denilmektedir. Yapılmış Bulunan işlem üstü kıkırdak ile kaplı kemik silindirleri hasarlı bölgelere döşemektir.Hastanın kendisinden alınması planlanıyorsa kemik-kıkırdak silindirleri dizin ağırlık taşımayan yüzeylerden gelmelidir. Bu hakikat uygulama yüzeyinin kısıtlanmasına ne nedenle olabilir. iki cm2 altındaki kıkırdak hastalıklarında nihai derece etkililidir. Muvaffakiyet oranı % 80 ler civarındadır.
Kıkırdak Hücre Nakli
Türkiye’de nihai zamanlarda çok reklamı yapılmış bulunan fakat yeryüzünde tahmini 20 senedir uygulanılan, pahalı – çift evreli ameliyat olması ve muvaffakiyet oranının öbür yollarla çeşitlilik göstermemesi nedeni ile giderek az kullanılan bir tedavi yoldur. İki evreli bir cerrahi bir işlem lazımdır. İlk süreçte cerrah artraskobik teknikle sıhhatli kıkırdak hücrelerini diz ekleminin ağırlık taşımayan bölgelerden toplar. Bir Araya Iştirak Eden kıkırdak hücreler genetik bir işlem sonrasında 15 zaman kültüre edilirek üretilir.
Bu hücreler hazırlandıktan daha sonra diz kıkırdağındaki hasarlı bölgeye nakil edilirler. Bu hücrelerden orjinal kıkırdak dokusuna çok yakın kıkırdak dokusu gelişir. Tahmini %70-80 muvaffakiyet sağlanır.
Kadavradan Kıkırdak ve Menisküs Nakli
Dizin kemik ve kıkırdak hasarlanmalarının kapsamı geniş meydana geldiği çocuk hasta olanlarda diz protezine iyi bir alternatiftir. Genel Itibariyle dizin iç yada harici bölümünün hepsini ilgilendiren menisküs ve kıkırdak bozukluklarında yada kırık-travma sonrasında yüzey düzensizlik ve kayıplarında dizin hasarlı kısmı tamamıyla çıkarılarak kadavradan edinilen kemik-kıkırdak-menisküsün nakli ile tertemiz-sıhhatli bir eklem yüzeyi oluşturulur.
Kadavradan nakledilen parçalarda red oranı % 5 i geçmemektedir. Vücudun işlek hücreleri konulan allogreftin içerisine göçederek tahmini 6-12 hafta arasında tam bir ahenk olanağı sağlar .

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı