şifalı bitkiler

İçte Ameliyatsız Burun Estetiği

İçte Ameliyatsız Burun Estetiği
Son birden çok senedir, botoks ve dolgu uygulamalarıyla burunda belli bir süre minik düzeltmeler yapılabiliyor.

Burundaki bir takım hatalar operasyona sebep kalmadan düzeltilebiliyor. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Profesyonel. Dr. Ahmet Karacalar, burundaki minik sıkıntılar, dengesizlikler, uyumsuzluklar ya da operasyon sonrasında meydana gelen kusurların botoks ve dolgu faydalanılarak düzeltilmesinin olası meydana geldiğini bildiriyor.
Bu işlemle, neticelerin kalıcılığının 4 aydan 2 seneye civarı uzayabildiğini belirten Karacalar, işlem ile ilgili şu verileri veriyor: “Botoksla burun sırtındaki tavşan çizgileri düzeltilebiliyor, açık duran burun kanatları daraltılabiliyor, burun ucunu çeken adele etkin ise burun ucu kaldırılabiliyor. Dolgu ile burun kökü ve burun sırtını doldurarak ek olarak düzgün bir çatı elde etmek; burun dudak açısını doldurarak burun ucunu kaldırmak ya da burun ucunu doldurarak ek olarak zarif bir uç ele geçirmek olası.”

Ayrıca cerrahi sonrasında olabilecek minik düzensizliklerin de dolgu ile kamuflajının yapılabildiğini söyleyen Karacalar, bu düzensizliklerin -bilhassa burun sırtında- rahatlıkla düzeltilebildiğini bildiriyor. Sonuçtan hoşnut olunması halinde ise neticesi daimi duruma getirme işlemlerine başlanabiliyor. Fakat şunu da belirtmekte yarar var; hafif sıkıntılar dışındaki burunlarda bu çeşit işlemlerin estetik cerrahi ameliyatlarının yerini alması mevzubahis değil. Profesyonel. Dr. Ahmet Karacalar, yapılmış olan işleme konusunda ise şunları söylüyor: “Burunda dolgu amaçlı kullanılan ürünler çoğunlukla hyaluronik asit jel ve hidroksiapatittir. Bu ürünler fiziksel onay edilir ve bedenle uyumludurlar. İşlemler yüzeysel uyuşturucu madde kremlerin uygulanmasından ardından ince iğnelerle yapılır. Az sürede geçtiğimiz hafif bir şişme ve kızarıklık dışarısında sorun oluşturmaz.”

İnce dudak burnu kocaman gösterir.

Dolgunun tesirinin işlemden anında ardından görülebileceğinin de vurgusunu yapan Profesyonel. Dr. Ahmet Karacalar, “Böylelikle kişi aynadaki görüntüsünü izleyerek, hekimi manipülasyon talihi bulabilir” diyor. Botoksun tesiri içinse bir hafta beklenmesi gerektiğine uyarı çekiyor.

Dr. Karacalar, buruna komşu yapıların da görüntüyü etkileyici meydana geldiğini sözlerine ekliyor: “Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda, gebelerde, hudut-adele rahatsızlığı meydana gelen kişilerde bu ikilinin tüketimi uyumlu değil. Ek Olarak güzel bir surat uyumu amaçlı buruna komşu yapıların da bazen rehabilitasyonu gerekebilir. Bunların en başında da dudak geliyor. İnce dudak, burnu ek olarak kocaman gösterir. Dudağın dolgunlaştırılması, göreceli olarak burnu küçültecektir. Burundaki minik sıkıntılara bu çeşit bir yaklaşım, bizim estetiğe basit yaklaşımımız meydana gelen holistik estetiğin tipik bir örneğidir. Bu yaklaşımın temelinde estetik sıkıntılara bir sürü çeşitli açılardan bakmak koltuk alır. Öyle ki burnu ile ilgili bir sürü minik bir sorunla müracaat eden kişide vücut algısının vaziyetini dahi tespit etmeye çalışıyoruz. Bireyin vücut algılamasında yanlışlıklar varsa, bu problemi düzeltmeden rastgele bir teşebbüs yapmamayı seçim ediyoruz. “

Etiketler: , ,
Genel

Cilt Lekeleri İçin Lahana Kürü

Cilt Lekeleri İçin Lahana Kürü
Fransız kadınlarının zerafet sırrı meydana gelen lahana ile evde uygulayabileceğiniz bir kür….

Maskeyi uygulamadan döneminden önce cildinizi ölü derilerden temizleyin
Bir cezvenin içerisine bir yiyecek kaşığı pirinç unu koyup çocuk maması kıvamında pişiriyoruz. bir tane lahana yaprağını blendırdan geçirip suyunu temiz gazlı bezle sıkıyoruz. Suyunu sıktığımız bu lahana suyundan pişirilen lapanın içerisine 2 tatlı kaşığı civarı koyup karıştırın. Pamuk sayesinde yüzümüze iyice sürüyoruz.

Bu karışım ten lekelerine, yazın meydana gelen güneş yanıklarına ve eldeki çillere iyi geliyor.

Etiketler: , ,
Genel

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı
Suna Dumankaya sivilce maskeleri, 4 adet sivice maskesi.. Sivilce pekçok çocuk kızın ve erkeğin sorunudur. Bilhassa de ergenlik çağında meydana çıkan ergenlik sivilceleri insanı huzursuz eder ve özgüveni azaltır. Bu problemin azaltılabilmesi amaçlı Suna Dumankaya sivilce maskeleri tariflerini evinizde rahatlıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz. Aşağıdaki sivilce maskelerini kullanmanın yakınında insan kuruyemişlerden ve asitli içeceklerden de uzak durmalıdır
Suna Dumankaya sivilce maskesi bir
Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili karıştırıp sivilcenizin üst kısmına sürün ve bu maskeyi 20 dk bekletin
Suna Dumankaya sivilce maskesi 2
Bir adet ortada boy soğanı pişirin ve mikserden geçirin. Sonrasında bir çoba kaşığı kükürtü 1/2 limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın.
Suna Dumankaya sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline kazancın ve içerisine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten ardından karıştırın. Bunların içerisine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye civarı karıştırın. Cildinizi temizledikten ardından bu sivilce kürünü yüzünüze serpin.
Suna Dumankaya sivilce maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su faydalanarak temizleyin. Ek Olarak ardından bir adet kıtır cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın ve bu ceviz kabuğu suyunu sivilcelerin üst kısmına sürün.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı