şifalı bitkiler

Çocuklarda Boy Uzatmak için Siyah Balık Eti

Çocuklarda Boy Uzatmak için Siyah Balık Eti
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu 26 Nisan 2011 tarihinde katıldığı ve Dr. Ömer Çelakıl’ın sunduğu Hayatın Şifreleri programında, “çocuklarda boy uzatmak için balık tüketimi ” ve ” siyah balık eti” tüketimini anlattı .

Özellikle çocukların boyunun uzaması için balık tüketimi oldukça önemlidir . Çocuklarda boy uzatmak için öncelikli olarak küçük balıkların tüketilmesi önerilir . Bu küçük balıklar arasında barbun, hamsi, çupra, kefal balığıdır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, çocuklarda boy uzaması için özellikle kefal, torik, palamut ve uskumru balığında bulunan siyah balık eti olarak bilinen bölgenin tüketilmesini öneriyor . Bu siyah balık eti, kefal, torik, palamut ve uskumru balığının sırt kısmından kuyruğuna kadar uzanan ve genel olarak pek tercih edilmeyen bölgedir.

Çocuklarınıza haftada 2-3 kez yedirebilirsiniz. Akranlarına göre boyunun kısa olduğunuz çocuklarınızın düzenli tüketmesi durumunda boylarında mucize bir şekilde uzama göreceksiniz.

Bu kür sayesinde 10 yaşına kadar çocuklarda boy uzaması görülmektedir. En ideal tüketim yöntemi 3 gün üst üste uygulanmasıdır.

Kür 6 ay uygulandıktan sonra 1 ay ara verilir ve tekrar 6 ay kadar uygulanmalıdır. Balıklar daha önceden alınarak derin dondurucuda muhafaza edilebilir.

Etiketler: , ,

Yorgunluğa İyi Gelenler

Yorgunluğa İyi Gelenler
Geceleri uykunuzu almanıza nazaran her an yorgun mu hissediyorsunuz? Enerjinizi geriye kazanmanız sandığınızdan daha pratik olabilmektedir.

Zengin detaylı besinler yorgunlukla maçta ve üstelik yedek enerji depolamanızda sizlere destekçi olabilmektedir. Çalışmak, tv seyretmek ve genç bakmak benzeri pekçok eylem yorgun hissetmemize sebep olabilmektedir. Fakat şayet akşam yeteri civarı uyku alıyorsanız ve bunun için nazaran halen yorgun hissediyorsanız bir de beslenme düzeninize göz atma vaktiniz gelmiş demektir.

Yorgunluk, uzmanlar aracılığıyla besin muhtevaları fukara gıdalarla bağıntılı yer almaktadır. Vücudumuzun düzgün çalışabilmesi amaçlı kompleks karbonhidratlar, yağ, protein ve vitamin-mineraller benzeri kolay besin öğeleri gerekir. Bunları yeteri civarı almadan yorgun, üstelik sinirli hissedebilir ve daha berbat gıda tercihlerine yönelebilirsiniz.
Enerjinizi çabuk yükseltebilmek amaçlı şeker ve benzeri gıdalar tüketmek esasında sizin enerji seviyenizden çalar ve kısa bir süre bundan sonra kilitlenmenize sokak açar.

Yorgunluk amaçlı ne tüketmeliyiz?

Proteinin zihinsel odaklanma ve enerji amaçlı öncül meydana geldiğini her birimiz biliyoruz. Bu yüzden vücudun ağır ağır sindirerek kan şekerini yavaş ve balanslı yükseltecek kinoa ve buğday mahsulleri benzeri bitkisel protein bazlı yiyecekleri tüketmek yararlı olacaktır.

Çinko enerji imalatı amaçlı kilit noktadır ve çinko muhtevası dik besinlerle beslenmek bedendeki yağların çabuk bir biçimde enerjiye dönüşmesine katkıda yer alır.
Çinkonun en güzel kaynakları; bitter çikolata, mantar ve fıstıktır.

Tatlı patates içerir gıdaların enerji arttırdığı ispatlanmıştır. Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmacılara yönelik gün içerisinde bir su bardağı tatlı patates tüketen bayanların %78’i en az 3 gün içinde kronik yorgunluk şikayetlerinden kurtulmuşlardır.

Bir Kore araştırmasına yönelik ise; gün içerisinde 2 fincan ginseng çayı tüketmek enerjiyi %50 ve daha fazla arttırabilir.

Güney Kalifornia Üniversitesi’ndeki araştırmacılara yönelik gün içerisinde ¼ su bardağı pırasa tüketmek yorgunluk yakıntılarını %25’e civarı azaltmaktadır.

Yeterince demir alamayan kişilerde daha fazla yorgunluk ve rehavet görülmektedir. Yeteri Civarı demir olmadan vücudumuz dokulara yeteri civarı oksijen taşıyamaz. Yorgun hissediyorsaniz öncelikle kesinlikle demir düzeyinizi ölçtürmeli ve düşüklük varsa demir muhtevası dik besinleri (yumurta, et, kuru kayisi ve benzeri) yevmiye beslenmenize eklemelisiniz.

Kısacası yorgun hissetmemizin sebebi vücudumuzun bir birlik gıdalara gereksinim duymasından ötürü kaynaklanabilir, iyi uyumanıza ve fizyolojik olarak sizlere yıpratacak bir is yapmamanıza nazaran yorgun ve halsiz hissediyorsaniz, çözümü kalifiye ve sıhhatli beslenmekten geçiyor

Etiketler: , ,

İştahsız Çocuklar İçin Öneriler

Bebeklik çağında rahatça doyurup beslediğimiz çocuklarımız bir yıl daha sonra hareketlenip daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede ayaklandıklarında çoğalış bizim onlar amaçlı sıhhatli olarak seçtiğimiz besinleri değilde kendisi tercih ettikleri daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede şekerli veya hamur işi gıdaları tercih etmeye başlarlar daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Bebekliklerinde verebildiğimiz sebze – meyveler daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede çorbalar daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede süt yoğurt benzeri gıdalar çoğalış bir birlik çocuklarımız amaçlı yenilemeyecekler listesine girmiştir dahi daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Artık yemek saatleri kaçıp kovalamaca daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede üzerimize boşalan yemek kaplarıyla anılır duruma gelmiştir daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

İşte bu dönemlerde çocuklarımızın daha sıhhatli beslenebilmesi amaçlı yapmamız gerek olan olan belli başlı prensipler vardır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Bunlara uyarı ettiğimiz halde yemek saatlerimiz daha doyurucu daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede besleyici ve neşeli duruma dönecektir daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

1 daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Öneri:
Çocuğumuz biberonla gıdaları almakta direniyorsa önce biberon alışkanlığından vazgeçmeli daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede bardakla ve kaşıkla beslenmemize aynı ritimde devam etmeliyiz daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
2 daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Öneri
Beyaz rengarenk yaşanan süt ve süt ürünlerini tüketmekte zorlanan çocuklarımız amaçlı de süt veya yoğurdun içerisine meyve parçacıkları daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede pekmez koyabiliriz daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Peyniri şekilli keserek kaşar peyniri daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede lisan peyniri veya beyaz peyniri havuç parçaları daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede maydonoz veya domates ile süsleyerek tercih etmesini sağlayabiliriz daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
3 daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Öneri:
Yemeklerden önce ve yemek esnasında çocuklara sıvı/akışkan verilmemelidir daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Çünkü sıvı/akışkan alımıyla mide de tokluk hissi meydana geliyor olacak daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede genç yemeyi reddedicektir daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
4 daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Öneri
Farklı nitelik daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede tat ve biçimlerde gıdaları farklı sunumlarda hazırlayarak sağlamak gösterişli olacaktır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
5 daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Öneri
Yemek amaçlı yeteri civarı süre bölünmesi ve bu süre diliminin de 1/2 saati geçmemesi ve bir
Sonraki öğüne civarı besinin reddedilmesi halinde rastgele bir besinin verilmemesi
6 daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Öneri
Yiyecekleri çocukların tercih edeceği biçimde daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede eline alarak kendi tüketebileceği biçimde hazırlamak (Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede dilim havuç daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede alatalık daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede domates ve öbür meyvalar benzeri daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede) ve çocuğun tüketebileceği tarzda güzel görünümlü şekilli köfteler hazırlamak benzeri seçenekler kullanımı arttıracaktır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
7 daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. öneri
Unutulmamalıdır ki çocuklar kadın daha öncede – babalarını modellerler daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Hayatlarındaki gördükleri önce misal model kadın daha öncede – baba dır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Bu sebeple çocuktan yükümlülükleri olan yaşanan kadın – baba veya alakadar olan bireyin yemek yemeyle ilgili pozitif davranışlarda yer alması gerekir daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Çocuğun tüketmesi istenilen besinin kadın – baba aracılığıyla onun yakınında keyif içinde tüketilmesi gerekir daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
8 daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Öneri
Grup şeklinde yemek yedirmekte özellikle seçici çocuklarda epeyce işe yaradığı görülmüştür daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Piknikte daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede lokantada daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede okulunda hep beraber yenebilen yemekler genç amaçlı pozitif bir tutum biçimi olacaktır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.
9 daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. Öneri
Öğünler kesinlikle itinalı olmalıdır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Ve çocuğun porsiyonlarının annenin seçimine yönelik değil daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede çocuğun ihtiyacına yönelik öğün ölçüsü ayarlanmaktadır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede. daha öncede Çocuğun tüketemeyeceği porsiyonları sağlamak daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede onun yemekten soğumasına ve tabiki tüketmemesine sebep olacaktır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Sonuç olarak; bu beslenme önerileri çerçevesinde daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede çocuğunuzun sıhhat – rahatsızlık hali da göz önüne alınarak beslenmesi tertip ettiği halde besinlere rağmen karşı meydana gelen isteksizlik daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede,Bundan ÖncedeDAHA ÖNCEDEdaha öncede daha öncede reddetme benzeri vakaları atlatmak bir sürü daha pratik olacaktır daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Besinlerle ilgili yeme davranışaları unutulmamalıdır ki çocukluk çağında şekillenmeye başlar daha öncedeDAHA ÖNCEDEDaha Öncede.

Etiketler: , ,
Genel

Viral Mide iltihabı nedir

Viral mide iltihabı sulu ishal, karın ağrıları, mide bulantısı, kusma ve bazı durumlarda ateş ile karakterize edilen intestinal bir enfeksiyondur. Rahatsızlık genellikle kişiden kişiye bulaşır. Bağışıklık sistemin zayıf olan kişilerde, çocuk ve yaşlılarda rahatsızlık tedavi edilmemesi halinde bazı komplikasyonların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Rahatsızlık genellikle mide gribi olarak bilinse de influenza ile aynı özellikleri taşımaz. Mide gribi genellikle bağırsakları etkiler ve sulu ishal, karında kramplar, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, kas ağrısı ve ateş gibi belirtilere neden olur.
Rahatsızlığa neden olan virüsler arasında rotavirüs ve noravirüs yer almaktadır. Bu virüsler genellikle enfeksiyonlu gıdalar, sular veya kişiler yolu ile bulaşır. Mide gribi özellikle vücutta dehidrasyona neden olur. Dehidrasyon vücudun susuz kalması ile karakterize edilen medikal bir durumdur. Rahatsızlığın belirtileri arasında bulunan kusma ve ishal dehidrasyona neden olur.

Rahatsızlık için önerilen belirli bir tedavi yöntemi yoktur. Antibiyotikler genellikle viral enfeksiyonlar için faydalı değildir. Rahatsızlığın daha erken iyileştirilebilmesi için lişinin düzenli beslenmesi, bol su tüketmesi ve dinlenmesi gerekir.

Etiketler: , , ,

Gül Suyunun Faydalarını Biliyormusunuz?

Gül Suyunun Faydalarını Biliyormusunuz?
Gül suyunun mucizevi etkilerinden istifade eden biri olarak , kesinlikle tavsiye ediyorum İdealdiyetci’ler kullanmanızı… Gül suyu o pahalı sıkılaştırıcı toniklerden ve yüz silme ürünlerinden daha etkili olduğunu tahmin ediyorum . Bendeniz tonik olarak kullanıyorum ve etkisi güzel söyleyebilirim . şimdi ise gül suyunun hangi cilt tipine ne türlü uygulandığını ve cilde ortaya gelen yararlarını sunmaktayım .

Güzel , taze ve capcanlı tek cilt istiyorsanız , ciltteki kırışıklıklar açısından doğal çözümler arıyorsanız , ya da cilt lekelerinden yakıntıcı iseniz sizlere doğal önerimiz , gülsuyu . Gül suyu ciltte mucizeler yaracak tek çözüm . Cildinize taelik ve canlılık kazandırdığı buna benzeyen , ciltteki lekerin yok edilmes ve kırışıklıkların azaltılmasında da epeyce yararlı . Şimdi sırayla cilt lekeleri , kırışıklıklar ve göz altı morlukları açısından gül suyunun yararlarını görelim .
CİLT LEKELERİ İÇİN GÜL SUYU : Her zaman yüzünüzü gül suyu ile temizlerseniz , cildinizdeki lekelerin her geçen zaman kaybolduğunu göreceksiniz . Ek Olarak kayısı yağı ve gül yağını karıştırıp , cildinize kullanmakta olduğunuz zaman , cildinjiz zaman boyu zarar veren etkilerden de korunmuş olacaktır .
CİLT KIRIŞIKLIKLARI İÇİN GÜL SUYU : Yaşınız ilerledi ve her geçen zaman ciltte kırışıklıklar oluşmaya başladı diye sakın üzülmeyin . Çaresi var tabii . Gül suyu mucizesine tanık olun ve tarifimizi dikkatle okuyun .
GEREKLİ MALZEMELER :
* 2 yiyecek kaşığı kil ,
* bir çay kaşığı gül yağı
* , bir çay kaşığı kayısı yağı ,
* bir çay kayığı avokado yağı ,
* bir çay kaşığı buğday yağı ,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kilin iç kısmına öteki malzemleri katarak çamur haline gelene civarından karıştırın . Elde eetiğiniz maskeyi , göz ve dudak çevresi haricinde , bütün yüzünüze sürün ve 20 dk bekletilip yıkayın . Ek Olarak hemen sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin
GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN GÜL SUYU : Göz altlarını gül suyu ile temizlemek , göz altında oluşmuş yağ bezeleri , yorgunluk ve morlukların giderilmesine yardımcı oldu .
ÖNEMLİ UYARI : Saf gül suyu kullanmayın . Cildinizde tahrişe neden olasıdır .

Sevgili Melek’ler , esasen piyasada saf su katılmamış gül suyu bulmanız belli bir zaman güç meydana geldiği açısından siz her hangi tek markayı alın ve tek parça pamuğa tek kaç damla damlatıp , yüz bakımınızı yapın .

Gül suyunun fiyatı tanınmamış markalardan bir TL ila 3 , 5 TL arası değişiyor . Otacı’nın gül suyunu önerebilirim , fiyatı 3 , 5 TL’dir .

Güzel ve esen kalmanız dileğimizle…

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı