şifalı bitkiler

Ayetel Kürsi Kötülükten Korur

Ayetel Kürsi Kötülükten Korur
Ayetel Kürsi kötülükten korunmak için okunan duaların en büyüğüdür. Kim bu duayı sürekli okursa tehlike ve kötülüklerden emin olur. Bu duayı yazarak i ev veya iş yerinin kapısının üst üne asarsa o yere hırsız giremez, ve rızkı artar. Ayetel Kürsi’yi yazıp, bir eşyalarının arasına yerleştiren kişinin eşyaları çalınmaz. O kişinin eşyaları ziyana uğramaz. Ayetel kürsi ile ilgili tüm bilgiler*http://www.ayetel-kursi.com/ sitesi üzerinde yer almaktadır.

Hasta olan kişiye Ayetel kürsi yazılarak bir kabın içerisine konursa ve kabın içerisine su konulup, o hastalıktan kurtulup şifa bulmaya niyet ettim denilerek içirilirse, Allah’ın izniyle o hasta iyileşir en kısa sürede kavuşur. Sabah yataktan kalkıp Ayetel Kürsiyi okuyan kişiyi Allah, insanların ve cinlerin şerrinden korunur.

Bir muradı olan kişi gece yarısından sonra, abdest alarak, kıbleye dönük bir şekilde, 170 kere Ayetel Kürsi duasını okuyarak dileğini isterse, Allahın izni ile o kişinin istediği, dua kabul olur. Bu duayı her türlü muradı için okumaya devam den kişinin Dünya işlerinde her istediği olur. Ayetel kürsinin anlamını bilmekte en az okumak kadar faydalıdır.

Akıl ve anlayışın artması niyetiyle, Ayetel Kürsi 50 defa yağmur veya zemzem suyuna okunur ve içilirse bu gerçekleşir.

Etiketler:

Erkekler İçin Kilo Alma Diyeti

Erkekler İçin Kilo Alma Diyeti
Bir hafta boyunca , sabahleyin kahvaltı öğlen yemeği aralarında bir su bardağı suda baş parmak büyüklüğünde 2 adet kökzencefil 6 dakikalık demlenip içilir. Öğütülmüş kökzencefil bu hedef amaçlı cazip değildir.
Tüketeceğiniz ne tür et (koyun, dana, balık veya tavuk) olursa olsun, üzerine bolca kekik serpip tüketiniz.
Öğünlerde sadece normal buğday ekmeği tüketilir (beyaz ekmek, kepeksiz).Her gün bir ay boyunca on-onbeş adet antep fıstığı tüketilir.Meyvelerden daha ziyade taze beyaz üzüm ve muz tercih edilmelidir.
Her öğlen yemeğinde mutlaka bir adet haşlanmış patates tüketilmelidir. Tüketilecek patetesin üzerine kimyon mutlaka serpilmelidir.
Acı olmamak şartıyla salatanızda sivri veya dolmalık biber bir ay boyunca yetersiz olmamalıdır.
Her akşam yemeğinden 2 saat bir sonra , bir fincan kuşburnu çayı içilmelidir.Hangi meyveyi tüketirseniz tüketin mutlaka yarım kase yoğurdun içerisine doğrandıktan bir sonra tüketilmelidir.
Hangi tatlı olursa olsun, mutlaka üzerine limon sıkılarak tüketilmelidir.
Limon sıkılmış tatlı mutlaka yemekten bir önce aç karına tüketilmelidir. Tatlının üzerine normal öğününüze devam edebilirsiniz.
İş yerinizde veya evinizde, sofraya yalnız oturmayınız.Her gün 20 dakikalık mutlaka yürüyüş yapınız. Zamanı mühim değil. Ancak, her gün bir ay boyunca , aynı saatlerde yürüyüş yapmaya özen gösteriniz.

DİYET SIRASINDA UYULMASI GEREKEN YASAKLAR ;

Günde 2 bardaktan fazla çay içilmemelidir. Kahve ancak bir tane.
Turşu, karabiber, acı biber ve sütten en az 2 ay uzak durunuz.
En az 2 ay boyunca , bezelye, nohut, ıspanak, karnabahar ve brüksel lahanası tüketilmemelidir.
Her çeşitli kaymak ve yemeklerde katı yağ kullanımından uzak durulmalıdır.

Etiketler: , ,

Anemi Hatalığı İçin Bitkiler

Anemi Hatalığı İçin Bitkiler
Anemi ( kansızlık ) bir pekçok farklı şekilde tanımlanabilen kan rahatsızlığı olarak bilinmektedir. Bu kan hastalığını kırmızı kan hücresinin fonksiyonlarındaki ve sayısındaki anormallik olarak tanımlanabilir.

Anemi bulguları; güçsüzlük, çok yorgunluk, soluk bir cilt, soluk darlığı, düzensiz kalp atışıdır. Üstelik pekçok güçlü anemi felç, kalp krizi ve kalp tıkanıklığına da yol açabilmektedir.

Bazı anemi hastalıkları rahatlıkla iyileştirme edilebilir, bazıları ise kronik ve yaşamı tehdit eder. Günümüzde trend kalan çay ve çok içilen sütte demirin tutulması ve vücuttan atılmasına sebep olur.

Bilhassa günümüzde baskı, migren, baş ağrısı ve gerginliklerin sebebi geleneksel alışkanlığımız kalan pekçok içtiğimiz kara çaydır. Çayı yemeklerden bir önce yada bir sonra içerisine bir kaç damla limon yada karanfil atarak içmeniz hem yararını artıracak, hem de demir emilimini önleyerek kansızlığa neden olmayacaktır.

Ayrıca zihin yorgunluğunun da ilacıdır. Sınava uygulanan talebeler amaçlı idealdir.

Pratik bitkisel çözümler

* Çilek kökü, oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve keklik çayları tüketilmelidir.

* Havuç ve turp kabukları soyulmadan rendelenir, çiğ olarak belli bir müddet da lahana ve ıspanak doğranır. Zeytinyağı ve limon ek edilerek salata olarak yenir.

* Gün Bünyesinde üç çay bardağı pancar suyu içilir. Kırmızı pancar bol bol yenir.

* Yerelması haşlanıp yemelidir.

* Bir bardak kaynar suyun içerisine 4-10 gr maydanoz tohumu konduktan bir sonra 10 dakikalık bekletilir, gün bünyesinde İki-üç bardak tüketilir.

* Bir bardak kaynar suyun içerisine 6-8 gr ufalanmış ısırgan yaprağı konduktan bir sonra 10 dakikalık bekletilir, gün bünyesinde İki-üç bardak tüketilir.

* Bir bardak kaynar suyun içerisine İki gr ıhlamur konduktan bir sonra 10 dakikalık bekletilir, gün bünyesinde üç-5 bardak tüketilir.

* İki kilo suyun içerisine 30 gr enginar yaprağı, bir su bardağı kara üzüm, bir kaşık pelin otu ufalanarak konur. Ortada ateşte bir saat kaynatılır. Soğuyunca süzülüp, balla tatlandırılır. Gün Bünyesinde üç-4 bardak içilir. Bu işleme 10-15 gün devamı edilir.

Etiketler: , ,

Masajla Dalgalı Saç Yapımı

Masajla Dalgalı Saç Yapımı
Dalgalı saçlar, isterse ılık yaz akşamlarında isterse karlı kış günlerinde her mevsimde ve her şartta hoş ve göz müşteri gözükürler. Acelemiz olduğunda veya evden aniden çıkmamız gerek duyulduğunda büyük ihtimalle saçlarımızı saç köpüğü ya da jöleyle şekillendiriyoruz. Maşayla dalgalı saç inşa etmek insanlara belli bir süre zahmetli geliyor. Aslına Bakarsanız bir önce başlarda benim de gözüm korkmuyor değildi. Ancak elim alıştıkça maşayla dalgalı saç inşa etmek hem pratik bununla birlikte çabucak olmaya başladı. Peki maşayla dalgalı saç ne şekilde yapılır? Adımları beraber izleyelim.

1

Saçlarınızı şampuanlayın ve saç kremi kullanın. Saçlarınızı iyice tarayıp açtıktan bir an önce sonra durulayın.

2

Kuru bir havlu faydalanarak, saçınızın suyunu alın. Saçlarınızı ya da saç derinizi ovalamayın yoksa saçlarınızı kurarsınız. Saçları kurulama biçimi saç bakımı amaçlı de mühimdir. Saçlarınıza havluyu sarıp birden çok dakikalık bekledikten bir an önce sonra aslında bir sürü suyu havlunun çektiğini biliyorsunuz.

3

Eller üst kısmına saç köpüğünü avucunuz dolana civarında sıkın ve köpüğü saçınıza yedirin. Saç köpüğü ne şekilde kullanılır makalesi amaçlı tıklayın.

4

Sizin saç kurutma makinesine difüzör takın, adından saçlarınızı bu şekilde kurutmaya başlayın. Bu saçlarınıza dalga verecektir. Sadece maşayı saçınıza uygularsanız, lüle lüle bir görünüm elde edersiniz ama aralarda naturel dalgalar olması saçınızın fazladan sade durmasına olanak tanır.

5

Saç maşasını hazırlarken, saçınıza sıcaklık koruma amaçlı krem sürün.

6

Saçlarınızda maşa uygulayacağınız alanları ayırın. Demir tokalarla ayırdığınız kısımları saçınıza sabitleyin. Ayırdığınız bir tutam saçı maşaya dolayın. Maşayı saç derinize civarında dolamayın. 3-4 cmlik bir aralık kalsın. Maşayı saçınızda 5 saniye tutun ve aşağıya dosdoğru yavaşça çekerek saçlarınızı çıkarın.

7

Orta tesirli bir saç spreyini saçlarınıza sıkın. Saçınızı zıt çevirin ve hafifçe parmaklarınızla bukleleri gevşetin. Saçlarını arkaya attıktan bir an önce sonra tekrar spreyleyin ve spreyin kurumasını bekleyin.

Etiketler: , ,

Grip için neler yemeli

Grip için neler yemeli

Grip olduktan ardından kısa zamanda iyileşmek amaçlı inşa edilmesi gerekenler neler? Dr. Ümit Aktaş’ın hekimin önereceği tıbbi rehabilitasyona ayrıyeten iyileşmeyi hızlandıracak ve bir an öncesinde normal yaşama dönmeyi kolaylaştıracak teklifleri ise şunlar:
“GRİPSENİZ BOL BOL KELLE-PAÇA VE İŞKEMBE ÇORBASI İÇİN”

• Kesinlikle istirahat edin.
• Bol miktarda sıvı/akışkan tüketin.
• Bulunduğunuz mekânı sık havalandırın.
• İçeceğiniz çorbalar iyileşmenizde son derece gösterişli olacaktır: Bol bol kelle paça, işkembe ve tarhana çorbası amaçlı. Bunlar, bağışıklığınızı savunan fermente gıda içerir çorbalardır.
• Kapari turşusunu bolca tüketin. Kapari antiviraldir, virüsleri öldürür.
Aşağıdaki çayı kıtır olarak hazırlayıp altını çizen en kısa 5 fincan amaçlı. Sizi rahatlattığını göreceksiniz.
ŞİKAYETLERİ AZALTAN GRİP ÇAYI
• Limon kabuğu,
• bir tatlı kaşığı adaçayı,
• bir tatlı kaşığı zencefil,
• 250 cc. kaynar su,
Dr. Ümit Aktaş, grip çayının da bitkilerin faktör maddelerinden daha çok istifade etmek amaçlı kapaklı ve porselen fincanda demlenerek içilmesini öneri etmekte.

Etiketler:
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı