şifalı bitkiler

Hamilelik testi ne zaman yapılmalı

Hamilelik testi ne zaman yapılmalı

Gebelikten şüphelenen kadınların önce yapması gereken olan tane tarihinde gecikme olup olmadığını kontrol etmektir. Şayet tane tarihinde bir gecikme yaşanmışsa, eczaneden sağlamak edeceği idrar testini evde kendisinin kendine uygulayarak hamile olup olmadığını anlayabilir. Ne var ki evde tatbik edilen hamilelik testlerinde neticeler her an dosdoğru çıkmadığı için kesinlikle sonuç almak talep eden kadınların kesinlikle kanda hamileliğe baktırmaları gerekmektedir.
Evde yapılmış olan hamilelik testlerini, eczanelerden cazip fiyata satın alabilirsiniz. Testlerin üstünde ne biçimde uygulamanız gerektiği resimli biçimde anlatılmaktadır. Ne var ki idrar testleri ile hamilelik denetimi yapabilmeniz için cinsel ilişkiden 15 Gün geçmesini beklemeniz, dosdoğru sonuç alabilmeniz açısından önem taşır. Ek Olarak çabuk sürelerde kontrol ettiğiniz halde yüzde 90 oranında yanılma yaşayabilirsiniz.
İdrarda yapacağınız hamilelik testinin sonucu Olumlu çıkarsa kesinlikle kan testiyle garantilemelisiniz. Benzer biçimde Olumsuz çıkması halinde isterse testi yeniler, isterseniz de kan testiyle garanti sağlayabilirsiniz.
İdrar testlerinde sonuç silik çıkarsa, testi tekrarlamanız gereklidir. Eczaneden çok sayıda test alırsanız, birer gün arayla testleri uygulayıp ek olarak tam olarak neticeler alabilmeniz mümkündür.
Kanda hamilelik testleri Sağlıklı merkezleri, hastaneler, özel klinikler ve laboratuvarlar açısından yapılmaktadır. Kanda hamilelik testinin sonucunun dosdoğru olabilmesi için cinsel ilişkinin üzerinden bir hafta geçmesi yeteri kadar olacaktır. Birçok Kolay bir kan alınmasıyla yapılmış olan testin sonucunu, özel kliniklerde bir gün içerisinde alırken, hükümet hastanelerinde ise bir gün bir sonra alabilirsiniz. Kanda hamilelik testleri yaşanılan ilişkiden bir hafta bir sonra yapılmışsa yüzde 100 oranında doğrudur.
Planlamadığınız halde hamilelik şüpheniz var ise aciliyetli olarak doktora gidip kan testi yaptırmanızda yarar vardır. Bebeğinizin gelişimi açısından önce 3 Ay birçok mühim olduğu için, hamile olduğunuzun farkına ne civarında çabuk varırsanız sağlıklıylarleme o civarında güzel olacaktır.

Etiketler:
Genel

Depresyon kadınları olumsuz etkiliyor

Özellikle büyük şehirlerde hayatını sürdüren kişilerin birçoğunda Bunalım belirtileri görülmektedir . Meşgul iş temposu , stresli hayat , zıt giden ilişkiler ve ek olarak birden çok sıkıntı sebebinden anında hemen her kişide bunalım görülmektedir . Bitiş yıllarda depresyonun bu denli süratle artmasının altında tüketilen gıdaların da payı var . Yiyip içtiğimiz , tükettiğimiz her gıdanın vücudumuza katkıları ve zararları yer alıyor . Hangi gıdaların depresyona yol açtığını öğrendikten daha sonra bunlardan uzak durarak hayat kalitemizi arttırabiliriz .
Bazı gıdalar enerji vererek dinç ve dinç hissetmemizi sağlarken , bazıları ise enerjimizi tüketerek yorgun ve bitkin hissetmemize yol açabiliyor . İşlenmiş şeker içerir ürünler , bedende yorgunluk yaratabiliyor . Çikolata , bisküvi buna benzer şeker içerir gıdalar mutlu olmak Hormonu salgılamanın tam aksi , beden enerjisini aşağıya çekiyor . Bunun adına naturel şeker içerir gıdalar ve sebzeler tüketerek vücudumuzun endorfin salgılamasını sağlayabiliriz .
Yüksek derecede Sodyum içerir gıdalar büyük ihtimalle fast food ürünlerinde yağlı gıdalarda yer alıyor . Bedende fazla miktarda sodyum yer aldığı gün ödemler oluşabiliyor , bu da depresyona yol açabiliyor . Uzmanların araştırmasına yönelik vücudumuzun her gün en çok yüksek sodyum ölçüsü 1500 mg dır .
Yine depresyona yol açan gıdalardan biri de yapay tatlandırıcılardır . Rejim kolalar büyük ihtimalle fazla derecede karbonhidrat alımı yarattığı amaçlı bu da bedende bitkinlik ve yorgunluk oluşturuyor . Bol miktarda Su tüketmeli , rejim kolalardan uzak durmalıyız .
Sularda yer alan flor , kabızlık yarattığı amaçlı boşaltım sistemimizi aksi etkilemektedir . Bu da ruh sağlığımıza yansıyarak bizi depresyona sokabilir . Ağzımızı çalkalarken veya dişlerimizi fırçalarken temas ettiğimiz flordan uzak durmak amaçlı musluklara filtre taktırabilirsiniz . Ek Olarak içme Suyu alırken de içerdiği flor miktarına uyarı etmeniz gerekmektedir .
Alkol kullanımının vücudu rahatlattığı bilinse de , statü tam tersine öfke sistemini Olumsuz etkileyerek depresyona yol açmaktadır . Içki kullanıyorsanız miktarınızı tespit edilmiş bir sınırda bırakmaya itina göstermelisiniz . Tamamiyle Alkolden uzak durmanız yardımıyla depresyondan uzak bir hayata sahip olabilirsiniz .
Depresyonu tetikleyen gıdalar ve içecekler adına itinalı ve dengeli beslenebilir , kıtır sebzeler tüketebilirsiniz . Hayat standartlarınızı yükseltmek amaçlı beslenmenizle bir arada uyku saatlerinize de uyarı etmelisiniz .
( MS )

Etiketler:
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı