şifalı bitkiler

Zencefil Yararları

iyi bilinen bir baharat ve bir ilaç. Sanskritçe, sözcük “zencefil”, “evrensel tıp” anlamına gelir. Bu kök Şifa özellikleri Çin ve Hindistan’da açıldı. Bu ülkeler bu egzotik baharat önemli ihracatçılar. Roman aristokratlar overeating ve mide bulantısı sadece zencefil ile vücudunuzun tasarrufu olduğunu biliyor muydunuz? Ve denizciler, iskorbüt ve deniz tutması ağrıyan, o açıkça bu belalarla karşı mücadelede yardımcı oldu. Ama bir ilaç olarak zencefil ana avantajı – gençliğin temel özelliklerinden biri olarak kabul edilir cinsel dürtü, muhafaza etmek kabiliyetidir. , Mutfaklarda, Rising Sun bulaşık zencefil dişi için bir soğukluk afrodizyak güçlü ve son derece etkili bir tedavi olduğu için kabul edilir.
Zencefil, demir, sodyum, potasyum ve magnezyum tuzları, fosfor, Vitamin A, C, B1 ve B2 bakımından zengindir.Buna ek olarak, zencefil toksinler, toksinler, parazitler, zararlı bakteri ve mikroplar bu istenmeyen “hediyeler” kurtulmak yardımcı olabilir. Ve sadece önleyici bir tedbir olarak doldurulamaz. Bunun getirdiği faydalar üzerinde sarımsak, belki de, mukayese edilebilir, zencefil, birçok hastalık ile yardımcı olduğunu dışında çürük onunla imkansızdır

Etiketler:

Kalıcı Dövme Çıkatrma Yöntemleri

Lazer

Lazer ışınları ile dövmenin olduğu bölge yakılır. Yanan deri kabuk tutar ve dövme bu kabukların dökülmesi ile kaybolur. Ancak yinede soluk bir renk kalması ya da deride yanık izi oluşması mümkündür. Lazerden sonra yaranın bakımı çok önemlidir. Su ve güneşten uzun süre sakınmak gerekir.

Hastane ortamında Abrazyon

Hastane ortamında yapılır. Cilt üzerinde çok hızlı dönen zımpara başlıklı özel bir aletle, deri bir bakıma zımparalanarak soyulur. İz kalma riski her zaman vardır.

Cerrahi müdahale

Dövme küçük bir alanda uygulandıysa, o bölge kesilerek alınır ve iki ucu birbirine dikilir. İz kalması neredeyse kaçınılmazdır. Çok geniş alanı kaplayan dövmelerde bu yöntem kullanılamaz.

IPL lazer

Çok yüksek atımlı ışık ile çalışan bu aletle dövmenin olduğu yere atış yapılır. Birkaç seans tekrar edilir. Dövme derinin yakılmasıyla silinmiş olur. İz ve soluk bir renk kalma riski vardır.

Etiketler:

Sivilceler için Domates Maskesi

Ciltte akne oluşmasının en temel nedeni yüzde birikmiş kirlerdir. Bu kirler gözeneklere dolarak sivilce oluşumuna neden olur. Domatesin içinde barındırdığı asit, mikropları öldürmekte oldukça etkilidir.

Aşağıda sizinle paylaştığımız kürler işinize çok yarayacak!

Domatesi kesip yüzünüzün her tarafına sürüp tüm derinize işlemesi için on dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü durulayın.

Bir domatesi bir kabın içerisinde iyice ezin. Bir bardak yulaf ezmesiyle üç yemek kaşığı sütü karıştırın ve ezdiğiniz domatesin içine ekleyin ve blendırdan geçirin. Yüzünüzü temizledikten sonra karışımı yüzünüze yedirin ve 45 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Bir yemek kaşığı domates suyuna dört damla limon sıkın. Bir pamuk yardımıyla karışımı yüzünüze sürün. Yuvarlak hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Cildinizin karışımı emmesi için 15 dakika kadar bekleyin ve soğuk suyla durulayın.

Salatalık suyuyla domates suyunu karıştırın. Karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maske yağlı ciltler için çok etkilidir.

Domatesin içinde bulundurduğu likopen en güçlü antioksidanlardan biridir. Antioksidan açısından zengin bir yiyecek yaşlanmayı geciktirir, kırışıklıkları önler ve aynı zamanda da kanser riskini azaltmaktadır.

Etiketler: ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp