şifalı bitkiler

Keçi Gribi Nedir Tedavisi

Her sene olduğu gibi bu senede gribal enfeksiyonlara bağlı hastalıklardan muzdaribiz. geçen sene bildiğiniz gibi kuş gribi domuz gribi ismi verilen virüslere bir yenisi daha eklendi oda Keçi gribi
Kimimiz hastalığı biraz burun akıntısı, hafif boğaz ağrısı, hafif kırgınlıkla ayakta atlata bilirken; yüksek ateş, öksürük, kas ve eklem ağrıları ile yatakta hastalığı geçirenler olduğu gibi, hastaneye kaldırılmak zorunda olanlar bile olabiliyor.

Bu enfeksiyonun sebebi solunum yolları virüsleri. Uzmanlar, keçi gribinin en belirgin özelliğinin keçi gibi inatçı bir virüs olduğu ve uzun süre iyileşmediğini söylüyor. Normal gripten farklı olarak şidetli baş ağrısı ve halsizlik ile ortaya çıkıyor. Keçi gribi eğer daha çok ciğerleri etkilerse akciğer yetmezliği,kalbi etkilerse kalp yetmezliğine neden oluyor.
Tıpta bu isimde bir hastalık bulunmakta ama bu grip salgınıyla hiçbir şekilde alakası olmayan bir hastalık ismi zaten mevcut. Ama bazı işgüzar insanlar son yıllarda artan grip salgınlarına kuş, domuz, at gibi isimler verilmesinden istifade ederek bu seneki salgının ismini “keçi” olarak adlandırdılar ama “keçi gribi” hastalığı zaten mevcut olan bir hastalık.

, Avrupa ülkelerinde görülmeye başladı. Özellikle Hollanda ve Avustralya’da görülen keçi gribi can alıyor. İlk olarak Hollanda’da görülen hastalık 6 can aldı.
Hastalığın sebebi başta keçiler olmak üzere koyun ve sığır gibi geviş getiren hayvanlarda bulunan “Coxiella burnetti” ismindeki bir bakteridir. Bakteri keneler aracılığıyla da hayvandan hayvana taşınabilir.

Bakteriler en çok hayvanın süt, idrar, dışkı, plasentasında bulunur ve insanlara solunum yoluyla veya çiğ sütün içilmesiyle bulaşır. Bulaşma için tek bir bakterinin alınmasının bile yeterli olduğu kabul edilir. İnsandan insana, kan ve deri yoluyla bulaşma mümkündür, ancak çok ender olarak rastlanır. Hastalığın kuluçka süresi 10-40 gün arasında değişir.

Veteriner, tabakhane, süthane, mezbaha çalışanları gibi hayvancılıkla yakın ilişkisi olan mesleklerde daha fazla görülür.

Etiketler: , , , , , , ,

Ahmet Maranki Böbrek iltahaplarına Bitkiler

Ahmet Maranki katıldığı tv programında böbrek iltihaplanmalarına ve böbrek hastalıklarına iyi gelen bitkisel kür tavsiyesinde bulundu.

GEREKLİ MALZEMELER :
*3-4 adet kereviz sapı,
* 3-4 adet lahana yaprağı,
* 1 tutam maydonoz sapı,
*1 su bardağı su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kereviz sapı, lahana yaprağı ve maydonoz sapı kaynayan suyun içine içine atılır. 3 taşım kaynatılır. Akşam yatmadan 1 saat önce 1 bardak içilir. 3 hafta uygulanacak olan bu kürün hiç bir yan etkisi olmadığından, herkes içebilir. * yukarıda belirtilen kür, Böbrek iltihaplarının yanısıra, zayıflamay ve kan yağlarını düşürmeye yardımcı bir kürdür.

Etiketler:

Öksürük ve Balgam için Şifalı Bittkiler

Aylardan kış olduğunda gribal enfeksiyonlardan pek kendimizi kurtaramıyoruz.Bir çoğumuzun sıkça karşılaştığı bir durum olan öksürük ve belgam atamama probleminden kurtulmanın pratik ve doğal bir yolu mevcut. Elma çayı.

ŞİDDETLİ ÖKSÜRÜK İÇİN : 1 litre suyun içine, ince dilimlenmiş 1 adet adet elmayı kabuklarıyla birlikte atın. Haşladıktan sonra çay gibi sıcak olarak için.
BALGAM SÖKTÜRMEK İÇİN : Elma kabukları ile yapılan çay, hem göğüsü yumuşatır, hem de, balgam söktürmek için idealdir. Tarifimize gelince; Elmanın kabuklarını soyun, İçine biraz tarçın, zencefil ve karanfil atılır. 10 dak demlendirdikten sonra, içilir.

Etiketler: , , , , , ,

İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarı

Tırnak mantarları , kişinin kendi el ve ayağında mevcut mantar enfeksiyonunun tırnağa bulaşması yoluyla, manikür ve pedikür esnasında ya da farklı bir yolla mantarlı dokuyla temas sonucu oluşur. Tırnak mantarının belirtileri, tırnakta kalınlaşma, kabalaşma, ufalanma, renk değişikliği (sarı, kirli gri, mat rankler) şeklinde görülür. Bu belirtiler ortaya çıktığında vakit kaybetmeden bir dermotoloğa görünmekte fayda vardır. Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, tırnak mantarı sorunu olanlar için ısırgan otundan yapacağınız yeni bir kür açıkladı.

Az miktarda su içerisine kuturulmuş ısırgan otunu atın ve 5 dakika kadar haşladıktan sonra lapasını hazırlayın. Elde ettiğiniz lapayı ılıtın ve tırnak mantarı olan bölgenin üzerine sürerek 10 dakika kadar bekleyin

İltihaplı bölgede iyileşme olana kadar haftada ortalama 2-3 kez bu uygulamayı tekrar edin

Etiketler: , , , ,

Küçük Hindistan Cevizi

Kücük hindistan cevizi genelde hazımsızlık çekenler için çok faydalıdır
Hazımla vazifeli iç ve dış bütün salgı bezelerini çalıştırmak yağlı etler, hamur işleri vesair yemeklerin hazmını kolay ­laştırır. Lahana fasulye, bezelye gibi hazmı zor yiyeceklerin de hazmını sağlar.
Hazım zorluğu çeken hasta ve yaşlılar için çok faydalıdır.
Mide ve barsaklarda bol gaz söktürür.
Gıdaların barsakları bozmasını ve gaz yapmasını önler.
Çocuklarda ve yasalarda gazdan Heri gelen karın ağrısı ­nı geçirir.
Uzun süren, inatçı ishalleri zararsız vekilde keser.
Karaciğeri de çalıştırarak safra miktarını ve akışını artırır.
Karaciğer tenbelliğini ve safra tıkanıklığını giderir.
Safra taşı teşekkülünü önler, taş varsa zamanla döker.
BEDENİ RUHİ BUNALIMDA :
Bütün salgı bezelerini dengeli şekilde çalışmağa zorlar.
Ter bezelerin? de çalıştırarak, vücudun ısınmasını ve so ­ğuk algınlığının geçmesini sağlar.
Bedeni ve ruhi dinçlik verir, hem bedeni ve hem de ruhi yorgunluğun atılmasını sağlar.
Neşeyi artırır,. sıhhatli ve genç kalmağa yarar.
HANIMLARA FAYDALARI NELERDİR :
Doğumun kolay olmasına yardım eder, bilhassa doğuma yakın günlerde bunu ihmal etmemelidir.
KULLANILIŞI :
Toz halinde günde 1 kahve kaşığı toz balık, beyin, sos. beyaz etlere, püreye, hamur işlerine, Elma kompostosuna ko ­nur.
FaiJa gazlı çocuklarda, karınları doyurulduktan sonra, şe ­kerle1 karıştırılmış hindistan cevizi tozu parmak ucu ile 1-2 defa çocuğa yalatılır.
Pasta, reçel, marmelat’içerisine karıştırarak hem onlara hoş bir koku verilir ve hem de hazımları kolaylaştırılır.
NOT : Yetişkin insanlara günde 1 tane yeter, fazlası zararlıdır. Hasta ve hamileler 1 cevizi 4 günde veya daha uzun sürede yemelidir. Taze çocuklarda T ceviz 3 misli şe ­kerle dövüİTieli. ince elekten geçirilmeli, kapalı 1 ku ­tuya konur, bu onlara 20-25 gün yeter.

Etiketler:
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp