şifalı bitkiler

Gece Kremi Pervin Bulgak

Evde herkezin yapa bilceği gece kremi tarifini sizlerle paylaşıyoruz.Hen kolay hemde basit birkrem ama etkisi oldukça güzel bir krem.

Mazemeler:

*1 ampul c vitamini
*1 ampul e vitamini
*1 yemek kaşığı bal mumu
*2 yemek kaşığı lanolin
*2 tatlı kaşığı yasemin yağı
Hazırlanışı:Karıştırıp cam kavanozda serin bir yerde 15 20 gün saklanabilir. Her akşam yüze uygulanır göz ve dudak çevresi hariç.Cilt yağlıysa yarım saat tut ve sil. değilse sürüp yatılabilinir

Etiketler: , , , , ,

Siyah Noktalar İçin Bitkisel Maske Pervin Bulgak

Siyah naktalar için pervin bulgaktan bitkisel maske.Herkezin evde yapa bilceği kolay ve basit birmaske tarifi.Deneyin fadasını görceksiniz.

Mazemeler:

*1 Tatlı kaşığı badem yağı
*1 Tatlı kaşığı limon suyu
* 1,5 Tatlı kaşığı kil
* 1 Tatlı kaşığı bal
Yapılışı:Bu malzemeleri karıştırıp dudak ve göz çevresi hariç yüze sürünüz.45 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Gürkan Kubilay Kilo Verdiren Yiyecekler

Aşağıdaki mucize yiyecekler vücudumuzu dengede tutarak zayıflamamızda yardımcı olur.Bu yüzdende birçok diyetin menüsünde sıkça görülmektedir.Diyetisyenlerde bu yiyecekleri menülerinden çıkarmazlar.
Greyfurt: Yemekten önce yenilen yarım greyfurt, kilo vermeye yardımcı olur;  greyfurt suyu içmek ve greyfurt yemek kilo vermede çok etkili .Bunlara ek olarak greyfurt, kanserle savaşan liminoids ve lycopene içerir Kırmızı greyfurt da insan vücudundaki kolesterol oranını düşürmeye yardımcı olur Bir greyfurdun yarısı sadece 39 kaloridir
Sardalya: Protein yüklü bir besin olan ve kan şekerini dengeleme özelliğine sahip olan sardalya, tam ve yenilenmiş bir metabolizmaya sahip olmanızı sağlar 2.büyük deposu omega 3’ tür.
Sadece kardiyovaküler bölgeyi güçlendirmekle kalmaz moral ve motivasyonunuzu yükseltmenizi sağlar Sardalya besin zincirinde türüne az rastlanacak derece zarar verici özelliği en az olan bir besindir
Balkabağı: En iyi kilo verdirebilecek besinler arasındadır; Uzun süre konserve halinde saklanılmış balkabağında yüksek olanda lif vardır ve buna karşılık 40 kalori kadar düşük bir kalori oranına sahipti.
Lifler insan sağlığı için çok önemlidir ve kilo düzenlenmesinde de büyük yararları bulunur. Tatlandırıcılarla tatlandırıp, bir tutam tarçın, badem ve hindistan cevizi ekleyerek kan şekerinizi düşürebilirsiniz
Sığır eti: Et çok iyi bir diyet besinidir; çünkü içinde antibiyotik, steroid ve hormon içermez.
-Yüksek protein diyetleri çeşitli sebeplerden dolayı kilo kaybına neden olur.
-İçerdiği protein metabolizmayı uyarır,
-Daha uzun süre tok hissettirir ve iştahınızı azaltır
-Ayrıca, sığır eti yüksek miktarda omega 3 içerir bu da size sağlıklı bir hayat kazandırır
Yeşil çay: Besin değeri taşımayan bitki kilo vermenizi hızlandırır ve incelmenize çok yardımcı olur.
– Yüksek oranda antioksidan içerir,
-kalp sağlığımızı destekler,
-sindirime yardımcı olarak kan şekerini ve vücut sıcaklığını ayarlar.
-Metabolizmayı hızlandırır, yağ oksidasyonunu artırır Bu şekilde kilo vermemizde bize yardımcı olur Bazı araştırmalara göre günde 5 fincan yeşil çay kilo vermek için çok etkilidir.

Etiketler: , , , , ,

Nar Suyunun Faydaları

NAR:Mükemmel bir antitoksidan kaynağı olan narın faydalarını Dr.Mehmet Öz aşağıdaki yazısında açıklıyor.Bizde bu bilgileri sizler paylaşıyoruz.
Başta kırmızı renkli olmak üzere tüm sebze ve meyvelerde vitamin bulunduğunu belirten Mehmet Öz, narın bu meyvelerden ayrılan tarafını ise şöyle açıkladı:
“Narda, E vitamininden 20 kat daha güçlü olan polifenol maddesi bol miktarda bulunur. Antioksidan özelliği olan bu madde, aynı zamanda kalp hastalıkları ile cinsel problemleri önler.” 
Dr.Mehmet Öz’e göre, 6 hafta boyunca nar suyu içenlerin
-Kalp krizi riski  yüzde 17,
-Kansere yakalanma riski yüzde 22,
-Cinsel problem yaşama riski ise yüzde 16 oranında azalıyor.
-İshali kesiyor
-Bağışıklık sistemini güçlendiriyor
-Kolesterolü, şekeri dengeliyor
-Başta prostat ile cilt kanserini, enfeksiyon ile alerjileri önlüyor
-Yaraları iyileştiriyor
-Bol bol nar suyu içenin kalbi sağlam olur, kanserden ve cinsel sorunlardan korunur
Narın olumlu etkisinin tüm meyvelerden çok daha kısa sürede ortaya çıktığını söyleyen ünlü bilim adamı, “Nar aşırı tüketildiğinde bile herhangi bir olumsuz etki yapmaz” dedi.

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı