şifalı bitkiler

Kadınlardaki Akıntı İçin Bitkisel Çözüm

Kadınların, üreme çağında, sıklıkla karşılaştıkları, fizyolojik akıntılar dışında, en önemli sorunlarından bir tanesi olan, fizyolojik olmayan vajinal akıntılar, genellikle, bir enfeksiyon olduğunu gösterir. Koyu kıvamlı, kötü kokulu bu akıntılar, başta, mantar olmak üzere, pek çok sebebe bağlı olabilir.
Kadınlarda görülen vajinal akıntılar için, sizlere önereceğimiz, şifalı bitkiler şünlardır ;
Akgünlük sakızı : Macunu yenir. Suyu ve hülasası içilir.
Çınar ağacı : Çayı içilir.
Gökçe (ökse – burç) : Macunu yenir. Çayı ve suyu içilir.
Kantaron (sarı) : Macunu yenir. Çayı, suyu ve hülasası içilir.
Kuzu kulağı (labada) : Rahim yoluyla, fitil yapılıp kullanılır.
Oğulotu (melisa) : Macunu yenir. Çayı, suyu ve hülasası içilir.
Pıtrak : Kaynatılmıs suyu içilir.
Sinameki : Macunu yenir. Çayı ve suyu içilir.
Tere otu ve tohumu : Macunu yenir. Çayı ve suyu içilir.
Zakkum : Yağı balla tatlandırılarak içilir. Dikkat! Çok miktarda alınırsa zehirleyebilir.
KULLANIM ŞEKİLLERİ : aç karına sabah, öğle, aksam, yatarken, çay gibi demletilir, 2 – 3 bardak balla içilir. Öğütülür bal ile macun yapılır, 1 – 2 tatlı kasığı yenir, Damıtılmıs bitki suyu birer kahve fincanı içilir. 5 gram yağ 15 – 20 gram damıtılmıs bitki suyu bal ile tatlandırılır çalkalanır hülasa olarak içilir.
* Küçük bir pinik tüpünün üzerine, ağzı geniş ve içi su dolu bir tencere oturtulup, içine bol miktarda (4-5 demet) maydanoz katılıp kaynatılır. Kaynama derecesi buhar çıkartmaya başlayın­ca belden aşşağısı çıplak olarak bu buharın üzerine yirmi dakika kadar çökülür.
* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ceviz yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç Öğün birer çay fincanı içilir

Etiketler: , , , ,

Ayak Bakımı İçin Bitkisel Ayak Kremi

Cilt bakımı denilince, sadece yüz değil, tüm beden akla gelmeli ama neyazıkki aklımıza pek gelmiyo. Cilt ve vücut bakımı yapılırken,  ayaklar her zaman ihmal edilen bölgedir. Oysa, ayak bakımı yapmak, güzelliğinize ayrı bir güzellik katar. Ayak bakımı için, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir bakım kremi tarifi vermek istiyoruz.
GEREKLİ MALZMELER :
* 1 yemek kaşığı badem yağı,
* 1 çay kaşığı zeytinyağı,
* 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı,
* 12 damla okaliptüs yağı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeleri, koyu renkli, cam bir şişenin içine koyup, çalkalayın. Işıktan korumak için kapalı bir dolapta saklayın. İhtiyaç duyduğunuzda, ayaklarınıza masaj yaparak yedirin.

Etiketler: , , , ,

Ciltteki Kılcal Damarlar İçin Bitkisel Çözüm

Cilt üzerinde bazan heyacandan, bazan hava değişiminden, bazen de, hava kirliliğinden dolayı, cildimizde kılcal damarlar belirir. Bu sorun için, sizlere, doğal ve çok etkili bir yöntem önermek istiyorz.Dene diğinizde faydasını görcek siniz.
Doğal gül yağını, parmak uçlarınızla, yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Nemlendirici, sıkılaştırıcı ve ölü hücreleri giderici gül yağı ile güzelliğininize güzellik katın.
Gül yağının, bir diğer etkisi ise, stres ve yorgunluk üzerine. Banyo suyunuza ekleyeceğiniz bir miktar gül yağı, günün tüm stresini ve yorgunluğunu alacaktır.

Etiketler: , , , ,

Mısır Püskülü İle Zayıflama

GEREKLİ MALZEMELER:
* 4 bardak su,
* 3 tutam mısır püskülü,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Mısır püskülünü, 15 dak suda kaynatın. İnce ve temiz bir tülbentle süzün. Günde 3 defa 1  su bardağı için. 14 günün sonunda kürü bırakın. Önerilen miktarları ve dozlar aşmayın.

Etiketler: , , , ,

Bitkisel Zayıflama formülü

Herbalist ve Farmakolog Pınar alacalı, zayıflamak isteyen için , Serdem’in Mutfağı programında, doğal ve çok etkili, kolay hazırlanabilen, bitkisel bir çay tarifi verdi.Bizde bu tarifi siz okurlarımızla paylaşıyoruz.
MALZEMELER :
* 2 yaprak sinameki( Kabızlık sorunu var ise)
* 1 tatlı kaşığı funda yaprağı,
* 1 tatlı kaşığı mate yaprağı,
* 1 tatlı kaşığı yeşil çay,
* 1 tatlı kaşığı biberiye ,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : 1 bardak kaynar suyun içerisine, bitkilerin tamamını atıp, kaynatmadan, karıştırın. Süzün. Sabah, öğlen, akşam 1 er su bardağı için. 15 gün kullanın. 15 gün ara verip, yeniden 15 günlük kür uygulayın.
ÖNEMLİ HATIRLATMA : Bu kürün uygulaması, yukarıda belirtildiği gibi yapılmalıdır. 2 kür arasında, mutlaka ve mutlaka 15 günlük süre olmalıdır.
HATIRLATMA : Zayıflama çayı, mutlaka önerilen şekilde kullanılmalıdır. biberiye, tansiyon hastaları için zaralı olabileceğinde, tansiyon hastalarının bu çayı uygulamasınlar.

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı