şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Cilt Temizleme Maskesi

Dr.Ahmet Maranki Cilt temizlinde yoğur ve çileğin çok iyi bir ikili olduğunu belirterek cilt temizleme maskesinin tarifini verdi.Bizde butarifi sizlerle paylaşı yoruz.Deneyin faydasını görceksiniz.

Cilt Temizleme maskesi: 1 tane taze çileği ezerek elde edeceğiniz yaklaşık bir tatlı kaşığı çilek suyunu 1 çorba kaşığı tam yağlı yoğurda ekleyin ,1 damla Lavanta yağını da ilave edip güzelce karıştırın. Yüzünüzü ılık suyla nemlendirin. Yoğurtlu karışımı bir dakika boyunca masajla cildinize yedirin. Ilık suyla durulayın.Yoğurt ve çilek yumuşak birer temizleyicidir. Lavanta da cildi yatıştırır.Cildinizin nekadar parlak olduğunu görceksiniz yaptığınızzaman.

Etiketler: , ,

Güneş Ve Yaşlılık Lekeleri İçin Bitkiler

Güneş lekeri ve yaşlılık lekeleri genelde birçok kişinin sorunudur insanların canı sıkılır.Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından yeterince korunamadığımız zaman güneş lekeleri oluşur.İşte güneş lekerinden kolayca kurtulmanız için pratik bir yöntem.
Güneş ve yaşlılık lekeleri için mazemeler: 2 küçük soğanın suyunu çıkarın. Soğan suyuna yarım çay bardağı kadar elma sirkesi ilave edin, karıştırın. Bu doğal “losyonu” akşamları cildinize sürün. Yarım saat sonra yıkayın. Bu uygulamayı lekeler yok olana kadar düzenli olarak yapın

Etiketler: , ,

İbrahim Saraçoğlu Ayak Kokusu

İbrahim Saraçoğlu ayakları kokanlar için basit ama etkili bir yöntem önermektedir.Bizde bu verdiği bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ayak kokusunu önlemek için
Mazemeler:

1 su bardağı su
-4,5 gr atkuyruğu (Kırkkilit)
Hazırlanışı: 1 su bardağı suyu kaynatın içersine 4,5 gr atkuyruğu (Kırkkilit) bitkisini koyarak bekletin. Ilınınca ayaklarınızı bu suda beklettikten sonra yıkayın. Bu işlemi

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı