şifalı bitkiler

Ender Saraç Çam Filizi Maskesi

 • iki avuç çam filizi
 • yarım patlıcan ( kabuğu soyulmuş ve dilimlenmiş olacak)
 • iki çorba kaşığı kaymak
 • bir diş sarımsak (ezilecek)

Hazırlanışı: İki avuç çam filizi, yarım patlıcan ile birlikte iki bardak saf suyun içinde kaynatılır ve suyu çekilinceye kadar pişirilir. Hazırlanan karışıma ezilmiş bir diş sarımsak eklenir. Karışım ezilerek lapa haline getirilir. Elde edilen lapaya iki çorba kaşığı kaymak eklenir. Krem kıvamına getirilir.

Faydaları: Tendeki mikropları arındırır ve yüze canlı bir görünüm sağlar. Saç bakımı için de faydalıdır. Şampuan olarak kullanılırsa saçların canlı ve daha parlak görünmesini sağlar.Yüzünüzün canlı ve daha parlak görunur.

Etiketler: , , , ,

Ender Saraç Çuha Çiçeği Makesi

 • İki tutam Çuha çiçeği,
 • yarım salatalık (kabuğu soyulmuş),
 • bir fincan pirinç unu
 • yarım fincan elma suyu
 • bir çorba kaşığı saf zeytinyağı

Hazırlanışı:İki tutam kadar çuha çiçeği kurutur, sonra dövülür ve toz haline getirilir. Yarım salatalık (kabuksuz olacak), bir fincan pirinç unu, çuha çiçeği tozu ile birlikte on dakika kadar ateşte pişirin. Elde edilen karışım ateşten indirilir. Ezerek bulamaç haline getirilin. Yarım fincan elma suyu ve bir çorba kaşığı saf zeytinyağı ilave edin ve krem kıvamına getirin.

Çuha çiçeği kremi; yumuşak bir fırça yardımı ile yüze ve boyuna sürülür. Yüzünüzde yarım saat bekletin, sonra ılık su ile yıkayın. Gül suyu losyonu ile cildinizi temizleyin.Kullandıktan sonra pürüssüz cilde sahip olcak sınız .deneyin görün.

Etiketler: , , , , ,

Eder Saraç Cilt Maskesi

Eder saraçtan siz okurlarımız için kuru cilt ler ve kırışıklıklar için çilek maskesini önermektedir .Bizde bu maskeyi sizlerle paylaşı yoruz işte çilek maskesi ;

Çilek maskesini hazırlamak için bir avuç taze çilek, bir miktar yulaf unu, bir adet yumurta sarısı, iki çorba kaşığı yoğurt ve biraz sardunya yağı gerekiyor.

Çilekler ezilip yulaf unu ile karıştırılır. İki kaşık yoğurt çırpılır, karışımın içine yumurta sarısı ve çırpılmış yoğurt eklenir. Güzel bir koku vermek için sardunya yağı eklenir. Krem kıvamına gelinceye kadar karıştırmaya devam edilir.

Çilek Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Yüz kısmı için maske olarak uygulanan çilek maskesi kuru ciltler için besleyicidir. Aynı zamanda yüzdeki kırışıklıkların kaybolması için faydalıdır.

Etiketler: , , , , , ,

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Suna Dumankaya sivilceler için doğal çözüm olarak bazı tavsiyelerde bulunuyor. İhtiyacınız olan şeyler:  Zeytinyağlı sabun, Pirinç nişaştası, karbonat, elma sirkesi, maden suyu, limon

Zeytinyağlı sabun ile yüzünüzü yıkayın. Aşağıdaki maske tarifimizi yüzünüze maske olarak uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Sonrasında ise bir şişe maden suyunun içine yarım limon sıkın. yüzünüzü bunla silin.Görcek sinizki cildiniz daha güzel ve daha parlak görüncektir.

Bu uygulamayı her gün yapın.

Sivilceler için maske tarifimiz:

 • Bir çay kaşığı pirinç nişastası
 • Yarım çay kaşığı karbonat
 • Bir çay kaşığı elma sirkesi

Uygulama: Malzemeleri karıştırın. Zeytinyağlı sabunla yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüze süreceksiniz.

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı