şifalı bitkiler

Sivilce İzleri İçin Maske Suna Dumankaya

Yüzünüzde geçmeyen sivilce izleri için size özel evde yapa bilceğiniz maske tafini sizlerle paylaşı yoruz. İştemaske tarifimiz:

Mazemeler:Bir yumurtanın akı ile bir çay kaşığı limon suyunu, bir çay kaşığı bal ve iki yemek kaşığı pastane mayasını karıştırın. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Etiketler: , , , , ,

İbrahim Saraçoğlu Siğil İçin Kür

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu siğilleri yok etmek için, Söğüt yaprağı, sütleğen ve en son olarak incir yaprağı sütünü öneriyor. Peki bu kür ler nasıl yapılmaktadır bilmek istermisiniz .İşte kür lerimiz

İlk olarak söğüt yaprağı kürünü vereceğim.
siğil için söğüt yapraği kürü
Söğüt yaprağını, tahta havanda ezerek veya parmaklarınızla kırarak iyice ezip, siğili tamamen kapatacak şekilde siğilin üzerine yarım saat boyunca uygulayınız. Bir haftanın içerisinde bu kürü 3-5 kez uygulayın. İbrahim Saraçoğlu ilk günden itibaren bir çok hastanın siğillerinde bir küçülme olduğunu belirtiyor.

(Not: Bu kürü her zaman taze olarak hazırlamalısınız.)

Siğillere Karşı Sütleğen:

Taze sütleğen bitkisinin sütünü siğilli bölgeye damlatınız. Bu uygulamayı bir haftada 3-4 kez tekrarlayınız.

Önemli Not: Sütleğen bitkisinin sütü çok zehirli olduğunda ağız yollarında olan siğillere kesinlikle yaklaştırılmamalı ve çocuklardan uzak tutulmalıdır)

Etiketler: , , , , , ,

İbrahim Saraçoğlu Vajinal Akıntı İçin Soğan Suyu Kürü

Bugün birçok bayanın ortak şikâyeti olan vajinal akıntıyı giderici bitkisel formüller hakkındaki bilgi verceğiz.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu vajinal akıntıyı söktürücü soğan suyu kürünü bayanlara öneriyor.Denemesi sizlere kalmış ama denediğinizde faydasını görceksiniz.

İşte vajinal akıntı için soğan suyu kürü:

1 tane beyaz soğanı 4 eşit parçaya bölünüz. Soğanı bölmeden evvel kaynatmış olduğunuz 2 bardak suya koyarak 5 dakika boyunca kaynatınız.  Kaynama işlemi bittikten sonra soğan suyu kürünü her gün öğle ve akşam yemeklerinde birer bardak içiniz. 15 gün boyunca bu kürü uygulayın. 15 gün bittikten sonra kürü sonlandırın.

Bu kürü, adet bitiminden bir hafta sonra uygulamaya başlamanız öneriliyor.

Adet gördükten sonra, 2 adet döneminize 10 gün kala tekrar bu kürü 5 gün boyunca uygulayınız.

Bu kür sayesinde vajinal akıntı sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz. Bununla beraber bu kür, bayanlarda polikistik over şikâyetlerini en aza indirger, yumurtalık kistlerini yok eder, adet düzensizliğine karşı da bu kür gayet etkili bir çözümdür.

Önemli: Bu kürü 15 günden fazla uygulamanız önerilmez.

Etiketler: , , , , ,

Ender Saraç İştah Azaltan Bitkiler

Bir çok insanlar  iştahlı olmasından yakınır. Fazla iştahın kilo aldırma gibi bir özelliği olduğu için iştahlı insanların çoğu iştahlarını kapatmanın yollarına bakarlar. Bitki çayları, dereotu, keten tohumlu yoğurt gibi iştah kapatan  bitkisel formülleri denerler. Kimisi başarılı olurken, kimisi de bu formüllerin ters teptiğini görür.

Biz de Ender Saraç’ ın iştah kapatan formüllerini sizin için araştırdık ve bulduk .

işte Ender Saraç’ ın iştah azaltan formülleri:
Bazı bitkilerin kokuları iştahı azaltıyor: Nane, yeşil elma ve zerdeçal gibi bitkiler günde 20-30 kez koklanırsa, sinir sistemine iştahı azaltıcı bir ileti gönderiyor. Bu şekilde az da olsa iştahınız azalıyor.

Bazı bitkisel çaylar iştahı azaltıyor: Mate çayı ve benzer çaylar acımsı tadıyla iştahın azalmasını sağlıyor. Ancak bu çayları içerken yapmanız gereken tek şey, çaylara şeker atmamanız.

İştahı azaltan gıdalar ise:
Bazı yeşil yapraklı sebzeler ( tere, karalahana, ıspanak, madımak,roka) mideye tokluk hissi vermeye yardımcı gıdalardır.

Vücudunuza yeterince protein almanız durumunda açlık hissine pek kapılmazsınız. Protein yumurta, tavuk, süt, balık eti, yoğurt gibi besinlerde bulunur. Bu besinleri sık sık tüketerek açlık hissininizi engelleyebilirsiniz.Faydalı olcaktır.

En son olarak Ender Saraç’ ın iştah kapatan çayını sizinle paylaşıyoruz

İştah azaltan çay için gerekli malzemeler:
– Bir buçuk litre su,
– 1 Tatlı kaşığı yeşil çay,
– Yarım tatlı kaşığı yasemen çayı,
– 1 tatlı kaşığı mate çayı,
– 1 tutam ıhlamur,

Yukarıda saymış olduğum tüm bitkileri bir çaydanlığın içinde 30 saniye kaynatın. Kaynama işlemi tamamlandıktan sonra 4 dakika demlendirin. Demleme işlemi bittikten sonra tüm bitkileri süzmelisiniz. Daha sonra ılık halde olan çayımızın içine çok az miktarda bal ekleyinve tatlandırın. Soğuduktan sonra için buzlu dolu bir kaba aktarın. En son olarak çayın üzerine taze kıyılmış nane yapraklarını aktarın. Yemeklerden 10 dakika önce soğuk çayınızı için. Bu çay sayesinde iştahınızda kayda değer bir azalma olacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,

Ebru Şallı Bitkisel Peeling Formülü

İşte Peeling, kelime anlamıyla soyma, kabuğunu rendeleme anlamına gelen bir sözcüktür. Peeling kelimesinin tıp dilindeki anlamı ise cildi, lekelerden, kötü görüntülerden arındırmak için yapılan bir kimyasal işlemdir.

Peeling kelimesiyle ilgili gereken bilgiyi sizlere verdikten sonra sizlerle Ebru şallı’ nın peeling formülünü sizlerle  paylaşacağız.

Ebru Şallı doğal peeling olarak, irmik yeşilçay kremi ve gülsuyunu tavsiye ediyor.

İşte Ebru Şallı Doğal Peeling Formülü:

Gerekli Malzemeler:

1 tatlı kaşığı yeşil çay kremi,

1 çay kaşığı irmik,

1 yemek kaşığı gül suyu,

Yapılışı ve uygulanışı:Yukarıda saydığım yeşil çay kremi, irmik ve gülsuyunu iyice karıştırın. Daha sonra bu kremi, göz ve göz çevreniz dışındaki bölgelere sürün. 5 dakika bekledikten sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak bu kremi yüzünüzden çıkarın. Yüzünüzü ılık suyla silin. En son olarak cildinizi gülsuyuyla ovalayın.

Bu formülü gece yatmadan önce uygularsanız da fazla verim alırsınız.

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı